Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja monitora AOC q2770Pqu, WQHD 2560x1440 w akcji
    

 

Recenzja monitora AOC q2770Pqu, WQHD 2560x1440 w akcji


 Autor: Ulan | Data: 13/08/14

Podsumowanie

AOC q2770Pqu na pewno jest monitorem wartym zastanowienia się nad jego zakupem. Trzeba jednak pomyśleć do czego chcemy używać tego sporego wyświetlacza. Z pozoru wydaje się być atrakcyjnym monitorem dla fanów gier, jednak niezbyt szybka matryca (choć 5 ms GtG to dość sporo jak na model 27'' z matrycą "nie-TN") może zniechęcić hardcorowych graczy, którzy oczekują najwyżej jakości(szybkości i płynności) w tym względzie. Dla osób które przymkną oko na lekkie smużenie może on jak najbardziej sprawdzić się w tej rozrywkowej działce, pod warunkiem że do kompletu nie zabraknie bardzo silnego zestawu komponentów (mocny procesor i szybka kartę graficzną, która udźwignie najnowsze gry w takiej rozdzielczości).

Dużo bardziej pewna jest rola tego monitora jako narzędzie pracy dla osób, które potrzebują wiele przestrzeni roboczej w różnych konfiguracjach. A tym względzie q2770Pqu ma do zaaferowania sporo więcej niż popularne 1080p, które w rozmiarze większym niż 24 cale staje się już bardzo niewygodne do pracy. Rozdzielczość 2560x1440 px umożliwia wyświetlenie pełnych dwóch pełnych szpalt tekstu na jednym ekranie, lub wygodne porozstawianie mniejszych okien na pulpicie i optymalne wypełnienie obszaru do pracy. Graficy, edytorzy, programiści, ekonomiści i designerzy stron znajdą wiele przyjemności i wygody przy pracy z tym monitorem.

Dużym plusem jest HDMI w wersji 1.4, co nie jest bez znaczenia, bo np. monitor Dell U2713HM nie potrafi ze względu na starszą wersje złącza HDMI obsłużyć natywnej rozdzielności monitora przy takim połączeniu. Pozostaje oczywiście DVI oraz DisplayPort, które obsługują bezproblemowo rozdzielczość 2560x1440. Również dołączone do monitora wszelkie możliwe kable budzą pozytywne odczucia wobec producenta (większość firm dodaje tylko podstawowe okablowanie). Również obsługa menu z poziomu programu komputerowego I-Menu jest dobrym rozwiązaniem, szkoda za to ze mało skuteczny okazał się program Screen+ do dzielenia ekranu. Również brakuje trochę możliwości podzielenia ekranu na dwa wejścia wizyjne (co np. posiadają niektóre mniejsze monitory AOC), czy opcji typu PiP. Wygodna jest funkcja szybkiego ładowania, z portu USB (w kolorze żółtym), który umożliwia zasilanie urządzeń, bez konieczności uruchamiania komputera.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia - na horyzoncie widać już sporo monitorów UltraHD, jednak z zapowiedzi producentów póki co wynika, że te pierwsze dostępne wyświetlacze za rozsądne pieniądze (czyli w cenie porównywalnej do bohatera tej recenzji) będą oparte o matryce TN, które wiele osób nie toleruje ze względu na ich słabe odwzorowanie kolorów i marne kąty widzenia. Na monitory o lepszych matrycach i rozdzielczości 3840x2160 pikseli przyjdzie nam pewnie trochę poczekać. W takiej sytuacji jeżeli zależy nam na szybkim zakupie monitora (bo stary monitor np. kończy swoją chwalebną służbę) i potrzebujemy nowego monitora o dużej rozdzielczości warto się zastanowić nad zakupem monitora AOC, który także pod kątem ceny zachęca wzięcie go pod rozwagę.


poprzednia strona (Jakość obrazu)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja monitora AOC q2770Pqu, WQHD 2560x1440 w akcji
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Jakość wykonania
 » Dołączone oprogramowanie
 » Jakość obrazu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »