Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja Archer T3U i UB400 od TP-Linka oraz Mercusys MU6H
    

 

Recenzja Archer T3U i UB400 od TP-Linka oraz Mercusys MU6H


 Autor: Redakcja | Data: 12/03/21

TP-Link UB400 - adapter Bluetooth 4.0

Jeśli brakuje nam wsparcia Bluetooth w komputerze czy laptopie możemy skorzystać z zewnętrznych adapterów. Jednym z nich jest TP-Link UB400, adapter o bardzo małych wymiarach, jego długość wraz z portem USB wynosi jedynie 19mm. W wyposażeniu otrzymujemy kartę i instrukcje obsługi. Dla systemu Windows 10 nie są wymagane sterowniki, system sam od razu wykryje urządzenie, pojawi się ikonka w trayu (zasobnik systemowy) z logiem Bluetooth i sprzęt będzie gotowy do działania. Zobaczmy jak prezentuje się z bliska nasz adapter.

Tego typu adapter umożliwia komunikację z takimi urządzeniami pracującymi w standardzie Bluetooth jak słuchawki, klawiatury, myszki, gamepady, głośniki, drukarki, smartfony czy tablety. Można dzięki temu komunikować się z takim urządzeniem, przesyłać dźwięk lub pliki. Popularne są np. gampedy pracujące bezprzewodowo (typu kontrolery Microsoft Xbox w różnych wersjach), które możemy ławo sparować z takim adapterem.

TP-Link UB400 wspiera standard Bluetooth 4.0 z technologią małego poboru mocy (BLE) i jest wstecznie kompatybilny z Bluetooth V3.0/2.1/2.0/1.1. Model Nano oznacza kieszonkowy rozmiar, dzięki czemu zwiększa się wygoda użytkowania, gdyż sprzęt tylko odrobine wystaje poza gniazdo USB. Adapter obsługuje systemy operacyjne Windows 10/8.1/8/7/XP.

Sprawdziliśmy kilka zestawów audio (słuchawki i głośniki), klawiatury i myszki. Nie było problemów z połączeniem. Próbowaliśmy także przesyłać pliki pomiędzy PC a smarftonem (Note10). Tutaj nie mieliśmy problemu z uzyskaniem poprawnego połączenia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przesyłanie plików przez standard Bluetooth 4.0 nie jest zbyt wydajne z uwagi nie niską transmisję. Plik 75MB wysyłał się aż 9 minut i 30 sekund, więc nie jest to polecane do większych przesyłania plików, niż tekstowe dokumenty.

Na uwagę zasługuje niewielki koszt zakupu takiego adaptera. Cena TP-Link UB400 wynosi obecnie (marzec 2021) około 35zł. Sprzęt jest wart uwagi, jeśli chcemy szybko i tanich kosztem dodać wsparcie Bluetooth w komputerze.


TP-Link UB400

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Archer T3U i UB400 od TP-Linka oraz Mercusys MU6H
 
 » TP-Link Archer T3U - karta Wi-Fi AC1300
 » TP-Link UB400 - adapter Bluetooth 4.0
 » Mercusys MU6H - karta Wi-Fi AC650
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »