Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja mini głośników Arctic S111-BT @ bardzo przenośne stereo
    

 

Recenzja mini głośników Arctic S111-BT @ bardzo przenośne stereo


 Autor: Liluh | Data: 22/10/14

Pchełki na sterydach

A czego spodziewać się po S111-BT pod względem technicznym? Raptem 2x2W (RMS) nie imponuje. A niesłusznie. Potencjometr rozkręcony na maksimum daje prawdziwego łupnia. Uwierzcie, żaden tablet ani smartfon się nie umywa, a mamy wrażenie, że i niektóre głośniki w laptopach mogą się spalić ze wstydu. Oczywiście, chodzi o samo natężenie dźwięku. Nie uzyskamy przyzwoitego efektu dla bassów, to nie ten rozmiar. Ale dźwięk jest czysty, bez trzasków i drgań i o to chodzi.

Najlepsze wrażenie robi jednak żywotność baterii (2000mAh), która według danych producenta starcza nawet na 12 godzin działania. Nam udało się dojść do 10 godzin przy średnim natężeniu dźwięku, a baterii pewnie starczyłoby na jeszcze kilkanaście minut cichego grania. Skąd taka żywotność, gdy konkurencja wyciąga maksymalnie 3-4 godziny? Wszystko za sprawą Bluetooth wersji 4.0, który znacząco ograniczył pobór mocy. Co ważne, głośniki będą współpracować także z urządzeniami wyposażonymi w starszą wersję BT 2.1/3.0, chociaż w tym wypadku zasięg może być trochę gorszy (4.0 jest w stanie działać w odległości do 10m w pomieszczeniach).

W pakiecie otrzymujemy przewód jack 3.5mm, by podłączyć urządzenia pozbawione bluetootha, oraz kabelek z końcówką microUSB (do ładowania, zajmującego 3-4 godziny). Nie napotkamy żadnych problemów instalacyjnych czy konfiguracyjnych. Wystarczy włączyć głośniki i przytrzymując równocześnie +/- przez 6 sekund aktywować połączenie. Na ekranie komputera czy smartfona wyszukujemy dostępne urządzenia bluetooth i potwierdzamy wybór. Od tej pory, każde włączenie S111-BT będzie równoznaczne z nawiązaniem automatycznego połączenia. Jeśli głośniki stracą połączenie, po paru minutach wyłączą się by oszczędzić baterię. Pamiętajmy tylko, aby nasze urządzenie będące źródłem dźwięku pozwalało na identyfikację, inaczej S111-BT go „nie zobaczy”.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja mini głośników Arctic S111-BT @ bardzo przenośne stereo
 
 » O czym mowa?
 » Pchełki na sterydach
 » Brać czy nie?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »