Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja Bayan Audio soundbook X3 - przenośny dźwięk
    

 

Recenzja Bayan Audio soundbook X3 - przenośny dźwięk


 Autor: DYD | Data: 31/07/14

Recenzja Bayan Audio soundbook X3 - przenośny dźwiękGłośniki pracujące bezprzewodowo korzystające z transmisji Bluetooth coraz mocniej zaczynają wchodzić na rynek, na którym mamy pełno smartfonów i tabletów, które aż proszą się, aby poprawić im brzmienie. Już teraz można wybierać spośród dość sporej grupy przenośnych głośników, które jednak różnią się dość znacznie pod względem oferowanych możliwości audio, jakości wykonania, a tym samym ich przedział cenowy również jest dość spory. Bohaterem tej treściwej recenzji będzie najmocniejszy obecnie model soundbook X3 marki Bayan Audio, którego pułap cenowy ustawiono dość wysoko, jednak za to ma oddać sporo przyjemności z odsłuchu i użytkowania. Czy Bayan Audio soundbook X3 dał radę? Sprawdźmy.

Technikalia

Na wstępie rzucimy okiem na specyfikację techniczną modelu Bayan Audio soundbook X3. Oprócz informacji zawartej w tabelce dodam, że oferowane są dwie wersje kolorystyczne: czarna z elementami pomarańczowymi i pomarańczowym wyświetlaczem oraz srebrna z dodatkami białymi, niebieską podstawą i niebieskim wyświetlaczem. Dodatkowo X3 posiada wbudowane radio FM, możliwość doładowywania urządzeń przez USB (nie podano jednak wielkości akumulatora wbudowanego w urządzenie). Głośnik jest dość ciężki, jego waga to 1.4 kg, nie należy więc do super przenośnych głośników, które można schować do kieszeni, ale takie zazwyczaj nie wykazują się nawet zadowalającym brzmieniem. Poziom zniekształceń harmonicznych (THD) wynosi poniżej 2%. Jeszcze kilka słów o Bayan Audio, jest to marka należąca do niemieckiej firmy Capteq GmbH, projektowanie produktów następuje w Wielkiej Brytanii, zaś produkcja w Chinach. Produkt jest dostępny w Polsce w sprzedaży, wyceniony został obecnie na 1299zł, ale można go nabyć w niektórych sklepach do 200zł taniej. W ofercie jest także tańsza wersja "grajka" o nazwie po prostu soundbook o mocy 15W, wyposażony w trzy (w dodatku mniejsze) a nie pięć głośników jak X3.

Bayan Audio soundbook X3
(kliknij, aby powiększyć)

Bayan Audio soundbook X3
(kliknij, aby powiększyć)

Bayan Audio soundbook X3
(kliknij, aby powiększyć)

Producent w wyposażeniu dość sporego pudła oferuje oprócz samego głośnika także instrukcję obsługi w kilku językach (brak polskiego), metrowy kabel z zakończeniami 3,5 mm mini-jack do podłączenia przewodowego oraz ładowarkę sieciową - tylko w ten sposób można doładowywać głośnik.

poprzednia strona (Technikalia)    -   następna strona (Design ... from UK)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Bayan Audio soundbook X3 - przenośny dźwięk
 
 » Technikalia
 » Design ... from UK
 » Użytkowanie soundbook X3
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »