Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | (Wideo) Recenzja Eskute Netuno 27.5'', rower MTB z silnikiem Bafanga
    

 

(Wideo) Recenzja Eskute Netuno 27.5'', rower MTB z silnikiem Bafanga


 Autor: DYD | Data: 11/08/22

Pojezierze brodnickie, wideorecenzja, e-bike w akcji, MPK

Szerzej sam rower został omówiony i zaprezentowany, pora w końcu na testy w środowisku odpowiednim dla takiego roweru. A więc rower został przetestowany jeżdżąc 3 dni (łącznie około 150km) na pojezierzu brodnickim (Brodnicki Park Krajobrazowy), który cechuje całkiem pagórkowaty teren jak na część województwa kujawsko-pomorskiego. Z uwagi na grubą ramę i ciężar, nie decydowałem się na przewóz roweru na bagażniku dachowym, tylko został on wrzucony do środka zwykłego hatchbacka, po zdjęciu koła i złożeniu siedzeń mieści się swobodnie.


Eskute w aucie


Przygotowanie do jazdy


W drogę!

Zapraszam do wideo recenzji, wyszła dość długa, więc z góry przepraszam za przynudzanie i pewne omyłki, ale kręcone było bez zbędnych powtórek bezpośrednio na trasie przejazdu.

W teście długodystansowym rower pokonał trasę 63km (wspomaganie było zawsze włączone, pracowało na maksymalnym trybie [5], podczas trasy było mnóstwo przystanków, postojów), po czym akumulator się rozładował. Zrobię jeszcze test wydajności akumulatora w płaskim terenie, bez wielu przystanków (będzie aktualizacja). Maksymalną prędkość na asfalcie bez wzniesień udało mi się uzyskać 38 km/h (wspomaganie było aktywne). Poniżej mapka przejazdu oraz statystki z trasy.


Tyle przejechał rower na jednym ładowaniu, mapa z LocusMap


Dane szczegółowe na temat powyższego tripu, pochodzą z LocusMap ze smartfona


Tutaj wykreś wysokości z LocusMap


A tu dane z innego tripa, 54km, też na pojezierzu brodnickim, ale dane pochodzą ze smartwacha, nieco inaczej zmierzył przewyższenia niż LocusMap

116km najpierw na płaskim asfalcie, a potem przez Mazowiecki Park KrajobrazowyUpdate(2) Po trasie mocno pagórkowatej na pojezierzu Brodnickim i w trudnym terenie przyszła pora na coś bardziej płaskiego i z małą ilością przystanków (głównie na siku i jedna główna przerwa obiadowa). Sprawdzimy ile wytrzyma bateria w taki warunkach. Jechałem na lekko, max prędkość 25 km/h, wspomaganie cały czas włączone z trybie maksymalnym (5). Przejażdżka to warszawki tour od Bielan przy Wisłostradzie trasą rowerową aż po Gassy (dotąd głównie asfalt, trochę szutru). Tam przepłynięcie promem i dalej do Karczewa - po przejechanych 48 km znikł pierwszy kwadracik z baterii na wyświetlaczu (przypomnę że jest ich pięć). Następnie wjazd w Mazowiecki Park Krajobrazowy, tutaj nieco więcej wzniesień i nawierzchnia czasem piaszczysta. Więc kolejny kwadracik zgasł szybciej, po 68 km. Następnie kierunek na Józefów i dalej przy Wiśle aż do Nowodworów i kiełbaska w barze Jupiter. Następnie powrót w kierunku Bielan i po 100km zgasł trzeci kwadracik. Po upływie 116 km nadal się świeciły dwa ostatnie kwadraciki na wyświetlaczu i przerwałem trasę (starczyły później na około 15 km). Oto szczegóły z tego tripa:


Tym razem 116km bardziej w płaskim terenie, dane z LocusMap


Wykres wysokości, dane z LocusMap


Mapa poglądowa przejazdu 116km


Dane ze smartwatcha


W lesie było nieco kałuż i błota, sierpniowa sobota zaczęła się od burzy

Tak więc łączny dystans, po którym bateria się rozładowała do zera, na dość płaskiej trasie i z małą ilością zatrzymań przy temperaturze około 24 stopni i małym wietrze, wyniósł 130 km.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: (Wideo) Recenzja Eskute Netuno 27.5'', rower MTB z silnikiem Bafanga
 
 » Garść informacji o Eskute Netuno MYT-27.5
 » Eskute Netuno MYT-27.5 z bliska i jego komponenty
 » Pojezierze brodnickie, wideorecenzja, e-bike w akcji, MPK
 » Wnioski na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »