Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja obudowy Fractal Design Meshify C
    

 

Recenzja obudowy Fractal Design Meshify C


 Autor: Ulan | Data: 04/12/17

Wnioski

Po kilkudniowym obcowaniu z nową obudową firmy Fractal Design muszę przyznać, że to bardzo dopracowany produkt, z dość "dizajnerskim" wyglądałem (choć ja mimo wszystko nadal nie jestem zwolennikiem szyb w obudowie, raz że ciężko utrzymać czystość, dwa że coś w środku miga). Niewątpliwie nie jest to również obudowa dla kogoś kto potrzebuje paneli czy napędów zewnętrznych (DVD, bluray lub jakieś panele mocowane w miejscach na napędy 5,25 cala np. od kart dźwiękowych, do sterowania wiatrakami lub czytników kart flash).

Miejsca w obudowie jest na tyle dużo, że można zbudować nawet bardzo rozbudowaną konfiguracje peceta (aczkolwiek mimo wszystko mało miejsca do montażu dysków 3.5 cala. Mimo wszystko trochę mało jest również złącz z przodu obudowy, tylko dwa gniazda usb 3.0 z własnego doświadczenia wiem, że przydają się jeszcze gniazda USB 2.0 (nie wszystkie dyski i pamięci pendrive działają prawidłowo na gniazdach z przodu obudowy, związane to jest z długością kabla miedzy gniazdami z przodu obudowy a złączem na płycie głównej). W obecnych czasach przydałby się również żeby było tam co najmniej jedno gniazdo USB typu C.

Nie do końca również mam przekonanie do mocowania górnego filtru przeciw kurzowego na magnesach. Mi się ten filtr non stop przesuwał i obawiam się, że przenosząc gdzieś te obudowę mógłbym go łatwo zgubić.

Sporym plusem jest za to dołączona do obudowy instrukcja obsługi, jest ona bardzo rozbudowana zawiera wiele dobrze opisanych opcji obudowy, co bardzo pomaga w składaniu komputera w tej obudowie.

Trochę problemów sprawia zdjęcie przedniego panelu, który jest jednocześnie filtrem przeciw kurzowym, zdejmując go miałem uczucie ze zaraz coś połamie.

Z czystym sumieniem jednak mogę polecić te obudowę komuś kto lubi mieć wgląd do swojego komputera i dla którego widok wypasionej karty graficznej i super chłodzenia i ładnie podświetlonej płyty górnej jest widokiem cieszącym oko. Wizualnie mi osobiście ta obudowa się podoba, przód obudowy robi ciekawe wrażenie i ładnie się prezentuje pod biurkiem.

Ciężko jest mi określić czy ta obudowa jest cicha, bo to mocno zależy od użytych komponentów. Nie znajdziemy w niej jednak mat wygłuszających i innych zabezpieczeń antyhałasowych (są tylko z tego arsenału specjalne mocowania dysków 3,5 cala).

Cena Fractal Design Meshify C z początku grudnia 2017 wynosi 369zł.


poprzednia strona (Wnętrze, montaż i spostrzeżenia)    -   następna strona (Wnioski)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja obudowy Fractal Design Meshify C
 
 » Wygląd zewnętrzny
 » Wnętrze, montaż i spostrzeżenia
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »