Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja OKI C301dn - ledowy druk w kolorze za rozsądne pieniądze?
    

 

Recenzja OKI C301dn - ledowy druk w kolorze za rozsądne pieniądze?


 Autor: Liluh | Data: 22/12/14

Recenzja OKI C301dn - ledowy druk w kolorze za rozsądne pieniądze?Nie tak dawno pisaliśmy o sporych rozmiarów kombajnie jakim jest OKI 471, a tym razem sięgamy po coś mniejszego. Przyzwyczailiśmy się myśleć o kolorowych drukarkach laserowych jako o drogich w zakupie i utrzymaniu urządzeniach, których wartość zwraca się dopiero przy codziennej pracy biurowej, a przecież kolorowy druk dobrej jakości przydaje się też w warunkach domowych. Czy OKI C301dn spełni się w tej roli?

Co i po co. Wstęp.

OKI C301dn to najtańsza w serii drukarka ledowa, wyposażona w cztery osobne tonery (CMYK), duplex pozwalający na druk dwustronny, oraz wbudowaną kartę sieciową (ethernet) umożliwiającą pracę w grupie roboczej do pięciu stanowisk. Zastosowanie osobnych tonerów ma tutaj szersze znaczenie. Technologia firmy OKI – Digital LED, polega w tym przypadku na wykorzystaniu czterech ułożonych w jednej linii listw LED dzięki czemu kartka papieru przesuwana jest wokół bębna tylko raz (jednoprzebiegowo), a nie jak w przypadku tradycyjnych drukarek laserowych, aż cztery razy (wieloprzebiegowo). Taka konstrukcja pozwala na szybsze drukowanie oraz bardziej precyzyjne spasowanie kolorów. W przeciwieństwie do droższych modeli (np.: 321dn), które drukują za pomocą sterownika PCL/PS, OKI 301dn ma emulację języka drukowania firmy Microsoft – GDI.

Drukarka posiada dwa podajniki, standardową szufladę na 350 kartek, oraz drugi podajnik uniwersalny na 100 arkuszy, z możliwością regulowania formatu. Ciekawostką i niezaprzeczalnym plusem jest możliwość drukowania długich banerów (do 1320mm).

Tyle o wnętrzu. Co do wyglądu, standard wizualny urządzeń OKI jest dość jednolity. Biała, masywna obudowa z szarymi wypełnieniami. Solidna jakość materiałów, zarówno samego plastiku jak i przezroczystych przycisków nie budzi zastrzeżeń. Model nie posiada klawiatury, a tylko zaokrąglony przycisk góra/dół, przyciski do akceptowania i cofnięcia wyboru, przycisk online, cancel, power save oraz niebieski, dwuliniowy wyświetlacz. Tyle wystarcza. Pozornie spora waga, 22kg, mieści się jednak w rynkowych standardach. Na plus zaliczyć można wysokość maszyny, raptem 24,2 cm (głębokość 51cm, szerokość 41cm) co czyni ją niemal kompaktową, a przynajmniej łatwiejszą do postawienia np.: na biurkowej półce. Żeby daleko nie szukać porównań, konkurencyjna Kyocera FS-C5150DN, liczy sobie 37cm wysokości, więc różnica jest spora.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Co i po co. Wstęp.)    -   następna strona (Drukuj, drukuj, drukuj!)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja OKI C301dn - ledowy druk w kolorze za rozsądne pieniądze?
 
 » Co i po co. Wstęp.
 » Drukuj, drukuj, drukuj!
 » So far, so good - jak mawiają Anglosasi
 » Drukowanie, a koszty
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »