Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja szczoteczki sonicznej Oclean X Pro Elite
    

 

Recenzja szczoteczki sonicznej Oclean X Pro Elite


 Autor: Redakcja | Data: 07/04/21

Recenzja szczoteczki sonicznej Oclean X Pro EliteOcelan wypuścił nowy model swojej topowej sonicznej szczoteczki do zębów. Mowa o modelu Oclean X Pro Elite, który posiada kilka zmian i nowości względem modelu X Pro wcześniej prezentowanego u nas. Główna zmiana to nowy silnik szczoteczki, który jest teraz sporo cichszy i ma teraz zbliżony poziom głośności co Oclean Air 2, jednak osiągnięto do 42000 ruchów główki oraz większy moment obrotowy. Zwiększono wychylenie główki szczotki, przez co jest ona bardziej giętka. To tylko niektóre zmiany. Jeśli chcecie poznać ich więcej i zapoznać się bliżej z nowością ze stajni Oclean to zapraszam do recenzji.

Oclean X Pro Elite

Zacznijmy od pudełka. Na opakowaniu od szczoteczki Oclean X Pro Elite mamy informacje, że model posiada nazwę Y2087. Z kolei w aplikacji przy aktualizacji firmware, jest napisane że oprogramowanie jest tylko dla modelu Oclean Y3X. Producent mógłby jakoś bardziej ujednolicić nazewnictwo, bo wszystkie trzy oznaczenia odnoszą się do jednego produktu i mogą wprowadzić użytkownika w błąd.


Pudełko i zawartość Oclean X Pro Elite (kliknij, aby powiększyć)

Sama szczoteczka prezentuje się okazale. Cechuje ją elegancki stonowano-szary design, z obudową pokrytą matową fakturą, która różni się od wypolerowanego plastiku z modelu X Pro. Wraz ze szczoteczką wyposażoną w końcówkę (główkę) otrzymujemy, bezprzewodową ładowarkę, magnetyczny uchwyt ścienny (z plastrem przylepnym 3M) ułatwiający przechowywanie szczoteczki oraz instrukcję obsługi także w polskim języku. Producent zaleca ładowanie ładowarką z napięciem 5V/1A, a wewnętrzny akumulator o pojemności 800mAh starcza średnio na około 35 dni pracy, zaś naładowanie do pełna potrzeba 3.5 godziny. Można także wykorzystać inne ładowarki bezprzewodowe zgodne z Qifast charging. Z dodatkowych informacji technicznych znalezionych w instrukcji można dowiedzieć się, że moc korpusu szczoteczki to 1.5W, stopień ochrony przed wodą to IPX7, czas działania w trybie dziennym 2x2minuty szczoteczki to 20 dni przy 32 poziomie intensywności oraz 40 dni przy 1 poziomie intensywności. X Pro Elite komunikuje się z aplikacją Oclean za pomocą Bluetooth.


Oclean X Pro Elite, ładowarka i uchwyt ścienny (kliknij, aby powiększyć)


Szczoteczka w ładowarce (kliknij, aby powiększyć)


Szczoteczka w dłoni (kliknij, aby powiększyć)

Jak wspominałem w zajawce recenzji w Oclean X Pro Elite mamy nowy ultra cichy silnik, który wraz z technologią redukcji hałasu WhisperClean 2.0 zmniejsza go do poziomu 45dB. Zastosowano ulepszony system czyszczenia dzięki bezszczotkowemu silnikowi zapewniającemu do 42000 ruchów główki na minutę. Zwiększono wychylenie główki szczotki o 6mm, dzięki czemu poprawia się jej giętkość. Jest też większy moment obrotowy 220gf.cm co przekłada się na 0.021575 niutonometra.


Główka szczoteczki Oclean X Pro Elite (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Jeśli chodzi o główkę szczoteczki, to włosie wykonano z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów firmy DuPont Germany PEDEX. Jest miękkie i nieszkodliwe dla dziąseł. Włosie ma strukturę wyprofilowaną w kształcie rombu i jest ono rozłożone pod różnymi kątami. Różnice w główce w porównaniu do modelu w X Pro widać na zdjęciu poniżej. Na główce z drugiej strony umieszczono gumową szczotkę do oczyszczania języka.

Ekran dotykowy w X Pro Elite ma dookoła poprowadzony taki srebrny pasek, dzięki czemu nie wchodzi w delikatną szparkę pasta do zębów, tak jak to się dzieje w modelu X Pro. Dzięki temu Elite się mniej brudzi w tym miejscu, bo tą pastę ciężko usunąć z tego miejsca. Widać to na zdjęciach poniżej.


Oclean X Pro i Oclean X Pro Elite, tutaj widać ten srebrny pasek (kliknij, aby powiększyć)


Oclean X Pro i Oclean X Pro Elite (kliknij, aby powiększyć)

Poznaliśmy już co nie co Oclean X Pro Elite, teraz przydało by się ją uruchomić.Szczoteczka w działaniu

Przed uruchomieniem szczoteczki warto zainstalować oprogramowanie Oclean na smartfony Android lub iOS, bo dzięki niej możemy sobie personalizować urządzenie i monitorować pielęgnację naszej jamy ustnej. Po zainstalowaniu apki uruchamiamy szczoteczkę i poprzez Bluetooth łączymy się smartfonem. Pierwsza rzecz to aktualizacja firmware, o czym zapewne poinformuje nas apka. W naszym przypadku testowaliśmy szczoteczkę na wersji Y3X1.0.0.27, która wprowadziła możliwość ustawienia czułości ekranu dotykowego, optymalizację logiki sterowania, poprawki UI, poprawki językowe, poprawki z autowybudzaniem oraz poprawki z wewnętrzną kalkulacją czasu. Producent więc dba o swój produkt, więc warto monitorować wersje firmware'u w naszej szczoteczce.


Oclean X Pro Elite w działanie, przegląd funkcji, porównanie głośności z X Pro

Domyślnie, bez zmiany żadnych ustawień zgodnie ze standardowym programem codziennego użytkowania szczoteczka będzie działać przez 2 minuty i co 30 sekund powiadomi nas za pomocą wibracji o konieczności zmiany obszaru szczotkowania. Po 2 minutach działania wyłączy się automatycznie. Zobaczmy co może nam zaoferować apka Oclean.

Z aplikacji możemy wybrać schemat czyszczenia, który będzie w zależności od profilu wybielał, masował oraz czyścił o różnej sile nacisku. Mamy do wyboru 13 predefiniowanych schematów trwających od 2.00min do 3.20min. Każdy schemat jest ładnie opisany i ma instrukcje, co dokładnie zawiera w sobie za czynności. Możemy także oczywiście wybrać program niestandardowy i samemu ustawić maksymalne 6 kroków trwających po 30 sekund każdy, jaką czynność ma szczoteczka wykonać. Ustalamy co w danym kroku ma być uruchomione: czyszczenie (32 stopnie nacisku), wybielanie (4 stopnie), masaż (4 stopnie) oraz delikatny (3 stopnie).

Jest jeszcze trzecia opcja o nazwie "inteligenta rekomendacja". W tym trybie wpisujemy takie dane jak płeć, wiek, rodzaj uzębienia (normalne, przebarwione od palenia, zęby z aparatem i zniekształcone zęby), nawyki osobiste (palenie, kawa, herbata, czerwone wino) oraz stopień wybielania zębów jaki chcemy jaki posiadamy (6 stopniowa skala). Po ustaleniu tych wytycznych i kliknięciu "Rekomenduj", apka na podstawie podanych nawyków dopasuje nam odpowiedni program.

Apka zbiera nam dane o każdorazowym czyszczeniu i analizuje czy dobrze wykonywaliśmy szczotkowanie. Po wykonaniu danego programu czyszczenia trwającego w zależności od 2min do 3m20sekund w aplikacji dostaniemy podsumowanie naszego czyszczenia. Znajdziemy tam informacje, które strefy oczyściliśmy, z dokładnością co do sekundy, w tym zaznaczone miejsca które były czyszczone za krótko. Oprócz tego jest informacja, jaka była siła nacisku, rzeczywisty czas czyszczenia - całość czytelnie zaprezentowana. Zrzuty ekranów dostępne są poniżej. Raportów z analizy mamy wiele, dane są grupowane dziennie, miesięcznie, więc jeśli zależy Wam na monitoringu poprawności oczyszczania jamy ustnej to nie będziecie zawiedzeni. Jest także sprawdzanie stanu główki szczoteczki, więc aplikacja poinformuje kiedy będzie konieczna jej zmiana.


Aplikacja Oclean (kliknij, aby powiększyć)

Podsumowanie

Model Oclean X Pro Elite to kolejny etap w rozwoju szczoteczek sonicznych tej firmy i obecnie flagowiec. W przypadku tego produktu mamy bardzo solidne właściwości czyszczące, połączone z cichszym silnikiem i duża mocą wibrowania. Prosty, lecz bardzo wygodny i dobrze trzymający magnetyczny uchwyt ścienny poprawia łatwe przechowywanie szczoteczki, zaś bezprzewodowe ładowanie możliwe jest także z innych ładowarek lub bezpośrednio z telefonu posiadającego wsparcie ładowania wireless. Długi czas pracy na baterii sprawi, że ładowanie będzie zapewne konieczne raz w miesiącu.

Cechy znane z modelu Oclean X Pro, czyli współpraca z aplikacją i dostępny cały wachlarz trybów pracy i ustawień dopasowanych do naszych preferencji i wymagań. Jeśli lubisz analizować i monitorować proces poprawnego czyszczenia jamy ustnej, to ten model jest godny zainteresowania. Znajdziemy w aplikacji wnikliwe analizy, które strefy uzębienia były czyszczone i czytelne wskazówki, gdzie popełniamy błędy.

Szczoteczka Oclean X Pro Elite oferowana jest na platformie AliExpress.com w cenie US $59.99. Obecnie trwa promocja, że każdy kupujący otrzyma dodatkową główkę do zamówienia, ośmiu szczęśliwych kupujących otrzyma przesyłkę za darmo (obowiązuje 4-10 kwietnia), pięciu szczęśliwych kupujących otrzyma przesyłkę za darmo (obowiązuje 11-20 kwietnia). Dodatkowo każdy kupujący towar za ponad US $600 otrzyma za darmo smarfton Xiaomi M3 4 + 128G o wartości $169.