Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja szczoteczki sonicznej Oclean X Pro Elite
    

 

Recenzja szczoteczki sonicznej Oclean X Pro Elite


 Autor: Redakcja | Data: 07/04/21

Szczoteczka w działaniu

Przed uruchomieniem szczoteczki warto zainstalować oprogramowanie Oclean na smartfony Android lub iOS, bo dzięki niej możemy sobie personalizować urządzenie i monitorować pielęgnację naszej jamy ustnej. Po zainstalowaniu apki uruchamiamy szczoteczkę i poprzez Bluetooth łączymy się smartfonem. Pierwsza rzecz to aktualizacja firmware, o czym zapewne poinformuje nas apka. W naszym przypadku testowaliśmy szczoteczkę na wersji Y3X1.0.0.27, która wprowadziła możliwość ustawienia czułości ekranu dotykowego, optymalizację logiki sterowania, poprawki UI, poprawki językowe, poprawki z autowybudzaniem oraz poprawki z wewnętrzną kalkulacją czasu. Producent więc dba o swój produkt, więc warto monitorować wersje firmware'u w naszej szczoteczce.


Oclean X Pro Elite w działanie, przegląd funkcji, porównanie głośności z X Pro

Domyślnie, bez zmiany żadnych ustawień zgodnie ze standardowym programem codziennego użytkowania szczoteczka będzie działać przez 2 minuty i co 30 sekund powiadomi nas za pomocą wibracji o konieczności zmiany obszaru szczotkowania. Po 2 minutach działania wyłączy się automatycznie. Zobaczmy co może nam zaoferować apka Oclean.

Z aplikacji możemy wybrać schemat czyszczenia, który będzie w zależności od profilu wybielał, masował oraz czyścił o różnej sile nacisku. Mamy do wyboru 13 predefiniowanych schematów trwających od 2.00min do 3.20min. Każdy schemat jest ładnie opisany i ma instrukcje, co dokładnie zawiera w sobie za czynności. Możemy także oczywiście wybrać program niestandardowy i samemu ustawić maksymalne 6 kroków trwających po 30 sekund każdy, jaką czynność ma szczoteczka wykonać. Ustalamy co w danym kroku ma być uruchomione: czyszczenie (32 stopnie nacisku), wybielanie (4 stopnie), masaż (4 stopnie) oraz delikatny (3 stopnie).

Jest jeszcze trzecia opcja o nazwie "inteligenta rekomendacja". W tym trybie wpisujemy takie dane jak płeć, wiek, rodzaj uzębienia (normalne, przebarwione od palenia, zęby z aparatem i zniekształcone zęby), nawyki osobiste (palenie, kawa, herbata, czerwone wino) oraz stopień wybielania zębów jaki chcemy jaki posiadamy (6 stopniowa skala). Po ustaleniu tych wytycznych i kliknięciu "Rekomenduj", apka na podstawie podanych nawyków dopasuje nam odpowiedni program.

Apka zbiera nam dane o każdorazowym czyszczeniu i analizuje czy dobrze wykonywaliśmy szczotkowanie. Po wykonaniu danego programu czyszczenia trwającego w zależności od 2min do 3m20sekund w aplikacji dostaniemy podsumowanie naszego czyszczenia. Znajdziemy tam informacje, które strefy oczyściliśmy, z dokładnością co do sekundy, w tym zaznaczone miejsca które były czyszczone za krótko. Oprócz tego jest informacja, jaka była siła nacisku, rzeczywisty czas czyszczenia - całość czytelnie zaprezentowana. Zrzuty ekranów dostępne są poniżej. Raportów z analizy mamy wiele, dane są grupowane dziennie, miesięcznie, więc jeśli zależy Wam na monitoringu poprawności oczyszczania jamy ustnej to nie będziecie zawiedzeni. Jest także sprawdzanie stanu główki szczoteczki, więc aplikacja poinformuje kiedy będzie konieczna jej zmiana.


Aplikacja Oclean (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja szczoteczki sonicznej Oclean X Pro Elite
 
 » Oclean X Pro Elite
 » Szczoteczka w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »