Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
    

 

Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative


 Autor: Adam | Data: 21/11/22

Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od CreativeProducenci sprzętu audio nie od dziś kuszą nas krystalicznie czystym dźwiękiem, bogatym brzmieniem, szeroką sceną, czy mięsistymi basami przekonując nas przy tym, że te wszystkie wrażenia odczujemy tylko z ich produktami. Problem polega jednak na tym, że zazwyczaj dobrej klasy zestaw składa się z co najmniej kilku głośników, z których każdy musi być podłączony kablami do jednostki głównej, a finalnie do prądu. Przez to sprzęt ten zajmuje sporo miejsca. Remedium na tego typu bolączki są tzw. Soundbary, które potrafią wygenerować dobrej jakości dźwięk na stosunkowo małej przestrzeni. Oczywiście soundbar soundbarowi nie równy, dlatego dziś przyjrzymy się bliżej dwóm przedstawicielom tego gatunku. Modelom Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od firmy Creative. Zapraszamy!

Be Creative

Za produkcją obu urządzeń stoi znany i uznany producent audio, którym jest singapurski Creative. Założona w 1981 roku firma zasłynęła z bardzo dobrej jakości głośników i słuchawek, ale największą rozpoznawalność przyniosły jej karty dźwiękowe z rodziny Sound Blaster. W latach 90tych ubiegłego wieku nazwa ta często była utożsamiana z synonimem najwyższej jakości audio. No a przynajmniej w świecie PCtów. Ręka w górę kto pamięta słynny model AWE32... Dziś Creative musi co prawda walczyć ze znacznie silniejszą konkurencją, ale nadal jego produkty cieszą się dobrą opinią w środowisku fanów dobrej jakości audio.

Od pewnego czasu w ofercie tego producenta znajdują się też soundbary, które niektórzy nazywają wprost listwami dźwiękowymi. (A „trochę” bardziej kreatywni listwami mocy). Ich najtańsze wersje, kosztujące poniżej 230zł to po prostu głośniki wbudowane we wspólną, dość długą obudowę.

Droższe wersje, jak te, które będziemy dziś dla Was testować, to już zestawy złożone z dwóch odrębnych skrzyneczek. Pierwszą z nich, zawierającą głośniki wysokotonowe, procesory audio i wszelkie niezbędne interfejsy kładziemy pod telewizorem (lub wieszamy na ścianie w przypadku Katany, która ma taką możliwość), a drugą, z głośnikiem niskotonowym umieszczamy gdzieś obok.

Na dobry początek, zobaczmy oba zestawy obok siebie. Jak widać, wielkość i budowa subwoofera jest bardzo zbliżona, sama listwy jednak już nieco bardziej różnią się od siebie.


Opakowania: Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 (kliknij, aby powiększyć)


Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 (kliknij, aby powiększyć)


Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 (kliknij, aby powiększyć)


Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 (kliknij, aby powiększyć)


Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 (kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Be Creative)    -   następna strona (Dolby Atmos w kompaktowej formie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja soundbarów Sound Blaster Katana V2X i Stage 360 od Creative
 
 » Be Creative
 » Dolby Atmos w kompaktowej formie
 » Creative Stage 360
 » No dobrze, a jak ma się to w praktyce?
 » Ulepszona Katana V2X
 » Wygląd i oferowane interfejsy
 » Technologie stworzone z myślą o graczach
 » A jak to gra, ta Katana?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »