Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja TP-Link NC450 - kamera IP z nocnym trybem
    

 

Recenzja TP-Link NC450 - kamera IP z nocnym trybem


 Autor: DYD | Data: 06/10/17

Podsumowanie

Kamera NC450 to całkiem ciekawa konstrukcja do podstawowego monitoringu różnych obiektów, głównie oczywiście domowego ogniska. Zaletą jest jej obrotowa konstrukcja i całkiem dobra płynność przekazu (30 fps i 720p). Sterowanie kamerą w zakresie 360° w poziomie oraz 150° w pionie daje duży kąt obserwacji, choć sama kamera oddaje tylko kąt widzenia 75°. Ogólna jakość obrazu przy powiększeniu na komputerze nie zachwyca, ale z poziomu telefonu wygląda już poprawnie.

Początkujący użytkownicy nie będą mieli z instalacją kamery większych problemów, zaś za szybki zdalny dostęp przez internet pomoże aplikacja mobilna lub usługa w chmurze. Na uwagę przede wszystkim zasługuje appka tpCamera, dzięki której można przeglądać wielodniowy, 24-godzinny monitoring na karcie microSD, konfigurować powiadomienia, zarządzać wykrywaniem ruchu/dźwięku i komunikować się dwukierunkowo przez audio (niestety nie w czasie rzeczywistym, tylko opcja albo mówimy, albo słuchamy). Za minus dotyczący funkcji tpCamera odpowiada ograniczone wysyłanie alertów mailem - dostajemy tylko trzy zdjęcia na e-mail po wykryciu ruchu, później następuje aż 10 minutowa przerwa przed kolejnym wykryciem ruchu i wysłaniem porcji kolejnych 3 zdjęć w jednym mailu. Na szczęście ilość tą można zwiększyć do czterech zdjęć w mailu a interwał ustawić od 20 sekund korzystając z ustawień zaawansowanych kamery z poziomu przeglądarki (a nie aplikacji).

Najbardziej zabrakło z mojego punktu widzenia odblokowanego portu do monitoringu przez internet przy pomocy aplikacji firm trzecich. Jedynie Surveillance Station od Synology we własnym zakresie potrafi przekierować port ONVIF. Inne aplikacje typu IP Camera Viewer 4 pod Windowsa czy IP Camera Viewer Lite pod Androida nie dawały rady. Producent świadomie zablokował port "na zewnątrz", aby korzystać z własnych aplikacji i usług. Może zmieni zdanie przy okazji nowego firmware, a może komuś udało się to obejść, to niech się podzieli wiedzą w komentarzach.


poprzednia strona (W praktyce i w działaniu)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja TP-Link NC450 - kamera IP z nocnym trybem
 
 » Wstęp, specyfikacja i wykonanie NC450
 » W praktyce i w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »