Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja Mini-ITX ISK600 i zasilacza ST30SF SFX
    

 

Recenzja Mini-ITX ISK600 i zasilacza ST30SF SFX


 Autor: DYD | Data: 17/02/14

Recenzja Mini-ITX ISK600 i zasilacza ST30SF SFXDziś bohaterami krótkiej recenzji będą rozwiązania z segmentu mini. Po pierwsze najnowszy przedstawiciel rodziny ISK w postaci obudowy Antec ISK 600 o średniej wielkości kubaturze, przygotowanej tylko dla płyt głównych Mini-ITX. Wykonana częściowo ze szczotkowanego aluminium, ma dość obszerne wnętrze i atrakcyjny design pasujący do różnych rodzajów wnętrz (salon, sypialnia, biuro). Mimo iż obudowa wspiera standardowe zasilacze ATX, to do jej wnętrza zaprzęgniemy zasilacz w standardzie SFX (sporo mniejsze gabaryty od ATX) - model SilverStone ST30SF o mocy 300W, który przy pomocy blaszanej przejściówki można zamontować w obudowach z miejscem na standardowy zasilacz ATX. Jak wypadł ten tandem, o tym w niniejszym artykule. Zapraszam.

Obudowa Antec ISK600 Mini-ITX

Antec ISK600 to obudowa przeznaczona dla płyt głównej w rozmiarze Mini-ITX. Konstrukcja ma kształt płaski (przypomina bardziej desktopa niż mini-tower), co wiąże się z osadzeniem płyty głównej poziomo. Z kolei zasilacz montowany jest nietypowo, bliżej frontu, umieszczany w obudowie bokiem, z ujściem ciepłego powietrza przy prawym panelu. Do obudowy można zastosować standardowy zasilacz ATX (maksymalne gabaryty PSU to 140 x 150 x 86mm), choć w naszej recenzji wystąpi nieco inna konstrukcja zasilająca w standardzie SFX, ale o tym później. Czarna obudowa posiada lekką pokrywę, wykonaną ze szczotkowanego aluminium o grubości 0.8mm, która złączona została w całość z górnego, lewego i prawego panela. Pokrywa montowana jest na trzy śruby i posiada perforowane wycięcia z lewej i prawej części. Zastosowanie takiego materiału dodaje szyku obudowie, zmniejsza nieco jej wagę, zaś efekt palcowania nie rzuca się w oczy. Trzeba uważać, aby nie zarysować dość wrażliwego wykończenia obudowy. Wymiary obudowy wynoszą 195mm (wysokość) x 260mm (szerokość) x 369mm (długość), natomiast 2.95 kg to waga tego modelu.


Prezentacja ISK600


ISK600, pokrywa aluminiowa wykonana jest z jednego zespolonego kawałka blachy (kliknij, aby powiększyć)


Po bokach aluminiowej pokrywy są perforowane wycięcia, przy tym widocznym na zdjęciu będzie osadzony zasilacz (kliknij, aby powiększyć)

Front obudowy to już inny rodzaj wykończenia. Zastosowano w tym miejscu standardowy, matowy plastik, który przecina przezroczysta, błyszcząca listwa, z której wyłaniać się będzie podczas działania komputera delikatne podświetlenie diodami LED w niebieskim odcieniu. Jest także mniejsza, ale bardziej intensywna dioda aktywności dysków HDD/SSD. U góry przedniej części obudowy jest miejsce napęd optyczny typu slim (taki jak montowany w notebookach - czyli coś dla chętnych posiadania napędu Blu-ray. Z przodu umieszczono także po jednym złączu USB (2.0 i 3.0), dwa gniazda audio oraz stylizowane na sprzęt hi-fi przyciski Power i Reset. Nie zabrakło także delikatnego, wyżłobionego logo producenta.


Różne rodzaje wykończenia zewnętrznej części obudowy, tutaj matowy plastik schodzi się z aluminium (kliknij, aby powiększyć)


ISK600, widok na elementy umieszczone z przodu obudowy, w wyróżnieniem listwy LED (kliknij, aby powiększyć)


Szeroko rozstawione gniazda USB nie będą ze sobą kolidowały (kliknij, aby powiększyć)


Logo producenta w górnej-lewej części frontu (kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu znajdziemy jeden firmowo zamontowany wentylator 120mm, wyprowadzenia dla panela I/O płyty głównej, a także dwa sloty dla kart rozszerzeń, typu dwuslotowa karta graficzna. Jest także gniazdo do podłączenia kabla zasilającego. Jest to przedłużenie kabla zasilacza, gdyż jak już wiemy, będzie on zamontowany wewnątrz obudowy, bliżej jego frontu. Stąd to przedłużenie, które zobaczymy po wejściu do wnętrza ISK600. Z kolei spód obudowy to cztery płaskie gumowe nogi, przyklejone do blachy oraz dostępne małe wycięcie na ujście powietrza z wnętrza obudowy.


Tył obudowy, są tam jeszcze trzy śruby trzymające aluminiową pokrywę (kliknij, aby powiększyć)


Spód ISK600 (kliknij, aby powiększyć)

Wierzchnią warstwę mamy już sprawdzoną, można teraz przejść do środka obudowy. Po zdjęciu aluminiowej pokrywy dostajemy taki oto widok. Element o góry można szybko, beznarzędziowo zdjąć. Dodatkowo posiada on antywibracyjną matę stykającą się z aluminiową pokrywą. Blaszany element pomieści w sobie dwa dyski 2.5 cala oraz napęd optyczny typu slim. Komponenty te montowane są już na tradycyjne śruby.


Wnętrze ISK600

Okablowanie wewnętrze zawiera wyprowadzenie dla jednego portu USB2.0, jednego USB2.0 lub 3.0, HD Audio/AC97, Power Switch i Reset, HDD LED oraz zasilanie poprzez molex dla listwy LED. Wentylator posiada przełącznik prędkości obrotów oraz trzy żyłowe gniazdo FAN. Jest też przedłużenie dla zasilacza, o którym wcześniej już wspominałem. Miejsce na montaż zasilacza jest dodatkowo pokryte listwami maty antywibracyjnej - grubszej od frontu i cieńszej od spodu.
Wnętrze pomieści kartę graficzną o długości do 317.5 mm, czyli można włożyć tam sporego śledzia GPU. Z kolei w kwestii chłodzenia procesora, można wkładać bezproblemowo jednostki do 170mm wysokości. Ewentualnie zbyt wysokie chłodzenie CPU uniemożliwi montaż dwóch dysków 3.5 cala. Wnętrze jest także przygotowane pod chłodzenie wodne, są dodatkowe otwory mocujące w bocznej ściance oraz miejsce na włożenie elementów zestawu do takiego chłodzenia.


Wewnętrze okablowanie (kliknij, aby powiększyć)

Producent do obudowy ISK600 dodaje komplet śrub, cztery opaski zaciskowe, krótką instrukcje w kilku językach (bez PL) oraz dodatkową płytkę, na które można zamontować dwa dyski 3.5 cala (nie są one zamienne z 2.5 cala). Tak więc maksymalnie obudowę możemy wyposażyć w dyski 2 x 3.5", 2 x 2.5" i jeden napęd optyczny typu slim. Podobnie jak element mocujący dyski 2.5 calowe, tak i tą płytkę wciskamy beznarzędziowo w obudowę. Posiada ona również antywibracyjną listwę stykające się z pokrywą obudowy.


Wyposażenie ISK600


Obudowa z dodatkową płytką dla dysków 3.5 cala (kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Obudowa Antec ISK600 Mini-ITX)    -   następna strona (Zasilacz SilverStone ST30SF SFX)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Mini-ITX ISK600 i zasilacza ST30SF SFX
 
 » Obudowa Antec ISK600 Mini-ITX
 » Zasilacz SilverStone ST30SF SFX
 » Składanie
 » W użytkowaniu i wnioski końcowe
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »