Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja BlackBerry Z10 - Owocowe uderzenie
    

 

Recenzja BlackBerry Z10 - Owocowe uderzenie


 Autor: Liluh | Data: 20/08/13

Recenzja BlackBerry Z10 - Owocowe uderzenieMarka Blackberry kanadyjskiej firmy RIM, przez długi czas była synonimem biznesowego szyku. Kto zarabiał dużą kasę (albo chciał za takiego uchodzić), zbierał i wysyłał delikatne informacje, był w ciągłym fizycznym i komunikacyjnym ruchu, musiał mieć pod ręką ''jeżynkę''. Jej charakterystyczna klawiatura QWERTY wyznaczała styl. Blackberry Z10 to pierwszy model z jeżynkowym logo, który staje w szranki z popularnymi modelami smartphone'ów z górnej półki. Czy firmę czeka wielki come back z modelem Z10 ? Odpowiedź kryje się w poniższej recenzji.

Wstęp

Z telefonami tej marki paradowali politycy (choćby Barrack Obama) i biznesmeni, a nieporównywalne z konkurencją wysokie bezpieczeństwo przesyłu danych rozpowszechniło markę wśród służb specjalnych i gangsterów (sic!). Tymczasem świat szedł naprzód, a firma długie lata uparcie opierała się rynkowym trendom, popadając w stagnację. Nadeszła nowa generacja smartphone'ów, szturmem zdobywając serca użytkowników. Zrzuciła z piedestału starych liderów i wyniosła nowych. Ofiarą rewolucji padła nie tylko niepokonana Nokia, ale też dużo mniejsza Research in Motion. Trzeba było działać. Zwolnienia objęły tysiące ludzi, od samych dołów po ścisłe kierownictwo. Finowie już się pozbierali. Wiadomo, że ich nowa seria Lumia radzi sobie całkiem nieźle. Blackberry czeka na swój przełom i trzeba przyznać, że z Z10 może im się udać.

Premierowa cena telefonu ze stycznia tego roku oscylowała w granicach 2400 zł. Obecnie możemy go nabyć za ok. 1400 zł co nie jest już wartością zaporową. W Polsce Z10 można dostać w abonamencie Play (od 120zł / m-c dla firm) i Orange (od 129zł / m-c). Celowo piszę o cenie na samym początku, po to by uzmysłowić Czytelnikom, że Blackberry nigdy nie były urządzeniami tanimi. Nie ma też co liczyć na to, że polityka firmy w najbliższej przyszłości się w tym względzie zmieni. Kwestią otwartą pozostaje czy Z10 wart jest tych pieniędzy.

poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (Wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja BlackBerry Z10 - Owocowe uderzenie
 
 » Wstęp
 » Wygląd
 » Sprzęt
 » System
 » Funkcjonalność
 » Zdjęcia z BB Z10
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »