Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Recenzja BlackBerry Z10 - Owocowe uderzenie
    

 

Recenzja BlackBerry Z10 - Owocowe uderzenie


 Autor: Liluh | Data: 20/08/13

Podsumowanie

BB10 ma ogromny potencjał. Oparty jest na solidnych fundamentach programowych i choć nowy wśród „bystrych komórek”, jest pełnowymiarowym systemem operacyjnym. To zupełnie nowa jakość. Niemniej ma pewne irytujące wady bez większego znaczenia dla codziennego użytkowania. Np. nie wiedzieć czemu telefon samoczynnie włącza się w chwili włożenia baterii. Przednia lampka informacyjna mruga podczas ładowania, nawet jeśli telefon jest wyłączony. Czas pierwszego startu po wyłączeniu, podczas którego system ładuje się do pamięci mógłby być krótszy (teraz trwa to ponad minutę) itd. Mimo, że BB10 cierpi na niektóre choroby wieku dziecięcego, to w nieco ponad pół roku po premierze radzi sobie dużo lepiej niż raczkujący kiedyś Android czy iOS. Emulacja Jellybean jest dobrym pomysłem na szybkie dogonienie konkurencji. Z kolei Z10 spełnia wszystkie wymagania pokładane w smartphonie lepszego sortu. Przerzucanie plików między nim, a innymi komputerami jest banalnie proste. Może nam nawet posłużyć do przejęcia nad nimi kontroli.

Mam jednak nieodparte wrażenie, że producent zamiast odważnie pójść naprzód forsując swój niepowtarzalny, jeżynowy feeling, staje w rozkroku próbując zadowolić zbyt wielu odbiorców naraz. Biznes czy social? Oby nie skończyło się to bolesnym szpagatem. Chociaż być może, jest to jedyna szansa na uniknięcie bankructwa.

Z jednej strony część biznesowa robi naprawdę dobre wrażenie. Telefon jest wręcz stworzony dla korporacji. Z drugiej prosta obsługa i intuicyjność otwiera go na przeciętnego odbiorcę połączonego cyfrową pępowiną ze znajomymi w necie. Niby obie strony powinny być usatysfakcjonowane, a jednak i tu i tam trafiają się braki oraz drobne niedogodności. Dla starych, jeżynowych korpo-userów, zmiany obecne w BB10 ocierają się o zdradę. Z kolei szanujący się hipster jeśli już pogodzi się z czarną (lub białą) obudową i pozna filozofię nowego systemu, będzie rozczarowany liczbą dostępnych aplikacji.

Uważam jednak, że obie grupy powinny dać Blackberry Z10 szansę ponieważ pełen jest udogodnień i funkcji, bez których wkrótce nie będziemy wyobrażali sobie życia. Jego cena jest nieco wyższa niż konkurencyjnych telefonów o podobnych parametrach, ale za to oferuje większą funkcjonalność. Jeśli emulacja Jellybean będzie na wysokim poziomie, całość niebezpiecznie (dla konkurencji) zbliży się do ideału.

Czy Z10 zdobędzie rzeszę fanów i czy pikujący kurs akcji firmy Blackberry odbije się od dna by zdobywać nowe szczyty? Czas pokaże. Ja życzę im jak najlepiej.


poprzednia strona (Zdjęcia z BB Z10)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja BlackBerry Z10 - Owocowe uderzenie
 
 » Wstęp
 » Wygląd
 » Sprzęt
 » System
 » Funkcjonalność
 » Zdjęcia z BB Z10
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »