Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Mokry sen muzykomaniaka? Recenzja Brainwavz HM9
    

 

Mokry sen muzykomaniaka? Recenzja Brainwavz HM9


 Autor: NimnuL | Data: 03/01/14

Mokry sen muzykomaniaka? Recenzja Brainwavz HM9Nastała era designerskich słuchawek przenośnych – co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Świat, w którym wygodnie rozpanoszyły się 'beats'y', nie gwarantuje im jednak wyłączności. Czując forsę nosem, inni producenci wyłożyli swój towar na półki. Nawet Sennheiser nie mógł oprzeć się pokusie i wpuścił w obieg model Momentum On-Ear, cieszący oko wzornictwem, okraszonym kolorami tęczy. Nie musieliśmy zatem długo czekać również na odpowiedź Brainwavz, który to dopiero co zaprezentował swoją propozycję na miasto - model HM9. Mając na uwadze pułap cenowy, w którym znajdują się te słuchawki oraz ich główne przeznaczenie, nie mogę powstrzymać się, i nie porównać ich do Creative Aurvana Live!2 tak niedawno u nas zaprezentowanych. Poprzeczka jest dość wysoko, czy Brainwavz da rade jej nie trącić? HM9 bierze rozbieg... Zapraszam.

Na miarę

Strona producenta: www.yourbrainwavz.com Polska wersja witryny brainwavz.pl nie doczekała się jeszcze aktualizacji dot. najnowszego modelu.

Parametry techniczne HM9 przedstawiają się przyzwoicie i obiecują dość sporo. Oba przytoczone tutaj modele to nieco różniące się od siebie konstrukcje. Brainwawz będący modelem nausznym z pewnością zapewni całkowicie różne doznania w stosunku do CAL!2, okrywających całe małżowiny uszne.


(kliknij, aby powiększyć)

Firmy Brainwavz mam nadzieję nie muszę nikomu przedstawiać. Na łamach naszego serwisu zaprezentowałem już takie modele jak HM3, HM5 oraz dokanałowe R1 oraz B2. Każdorazowo zasługiwały przynajmniej na uznanie i uwagę. Niestety praktyka z przeszłości ujawniła, że Brainwavz radośnie uprawia praktykę zwaną rebrandingiem, czyli sprzedawaniem cudzych konstrukcji pod własnym logo. W rezultacie HM3 można było spotkać także pod marką Maxell w modelu Retro DJ (w efekcie to i tak rebrand Yoga) w ponad trzykrotnie niższej cenie, a bardzo lubiany model HM5 występuje również w nieco tańszych odsłonach pod marką Yoga, Fischer Audio lub NVX. Innymi słowy na pierwszy rzut oka trąca chińszczyzną i wprowadza u klienta niepewność, i powątpiewanie w sensowność zakupu lub uzasadnienie ceny. Ale wcale tak nie jest. Od czasów modeli HM3 oraz HM5 nic się jednak nie zmieniło. Dogrzebałem się do wiarygodnych informacji wskazujących na to, że również HM9 to nic innego jak Yoga X02


Yoga X02


(kliknij, aby powiększyć)

Wygląda znajomo? Nie udało mi się dotrzeć do informacji dotyczącej ceny owej Yogi, w chwili obecnej nie wygląda na to, by model X02 był dostępny dla klienta indywidualnego, ale z czasem może się to zmienić, być może inny producent również weźmie ten model pod swoje skrzydła.

Należy się kilka słów wyjaśnienia, bo rebrand może nasuwać negatywne wnioski. A zatem jeśli chodzi o samą firmę Yoga Electronics, to nie jest to nowy twór mieszczący się gdzieś w Azjatyckim garażu, a dość spory i poważny producent zaopatrujący w mikrofony i słuchawki OEM/ODM takie firmy jak SONY, JVC, Panasonic, Sanyo, Hitachi, Sharp oraz wiele innych (kto się oficjalnie przyzna?) przez ponad 28 minionych lat. Jest więc niemała szansa, że nieświadomie używaliście lub używacie sprzętu tego producenta.

poprzednia strona (Na miarę)    -   następna strona (Na oko)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Mokry sen muzykomaniaka? Recenzja Brainwavz HM9
 
 » Na miarę
 » Na oko
 » Na czuja
 » Na ucho
 » Na koniec
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »