Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Edifier C3X - mocy przybywaj!
    

 

Test Edifier C3X - mocy przybywaj!


 Autor: NimnuL | Data: 10/02/15

Odsłuchy

Tradycyjnie już za sprzęt wejściowy posłużył FiiO E07K Andes (DAC USB), a także iPod Nano 4g oraz karta dźwiękowa wbudowana w notebooka (IDT audio).

Sprzęt rozstawiony był w trzech konfiguracjach w pokoju 20m2 symulując typowe ustawienia dla zestawu 2.1.


Podłączenie C3X odbywa się bez niespodzianek. Zaciski pracują z właściwym oporem, gniazda są porządnie osadzone, pokrętło i przyciski pracują we właściwy sposób. Po uruchomieniu zestawu, na wyświetlaczu pojawi się liczba 40 oznaczająca poziom głośności (maksimum to 60). Przy użyciu panelu sterowania lub za pomocą pilota możemy kontrolować barwę dźwięku – tony niskie i wysokie w zakresie -9 do +9. Pilot jest z pozoru prosty, ale wygodny w użytkowaniu, działa sprawnie i umożliwia na sterowanie wszystkimi funkcjami systemu.

Odczyt danych z kart SD oraz USB jest szybki i bezproblemowy. Jedyne zastrzeżenia mam do spartańskiego wyświetlacza, niczym zapożyczonego wprost od magnetowidów rocznik ’80. Producent oferując bezpośrednią obsługę plików, powinien wyposażyć urządzenie w wyświetlacz bardziej na czasie, jeśli nie OLED to chociaż LCD. W obecnej sytuacji po plikach i katalogach przyjdzie nam poruszać się po omacku. Panel wzmacniacza pozwala jedynie na nawigację po utworach pojedynczo lub folderami. Z poziomu pilota można dodatkowo wprowadzić numer porządkowy utworu, ale to nie wystarczy do pełni szczęścia. Element zdecydowanie do poprawki.

Dźwięk jaki dochodzi do uszu nie powinien rozczarować, choć do ahów i ochów jest jeszcze kawałek. Nieduży jednak. W stosunku do C2X dźwięk odczuwalnie przybrał na masie. Bas schodzi zauważalnie niżej, łagodniej i sprężyściej. Składa się to na pozornie mniej rozrywkowe granie, ale zdecydowanie dojrzalsze i ciekawsze technicznie. Jak na zestaw 2.1 z pokaźnym przecież głośnikiem basowym, dźwięk okazał się zwyczajnie nienachalny, zrównoważony wręcz i odznaczający się niemałą dawką emocji słanych w eter. Warto mieć na uwadze, że najlepiej te głośniki brzmią, gdy korektor dźwięku ustawiony jest w bliskie okolice pozycji środkowej. Wybiegnięcie poza +4 w przypadku tonów niskich sprawia, że subwoofer przestaje oszczędzać słuchacza, wypluwając z siebie mniej przyjemne w odbiorze dudnienie. I o ile podczas cichego grania takie ocieplenie przekazu może przypaść do gustu, to już podkręcenie głośności na takim ustawieniu wyraźnie odbiera radość z odsłuchu.

Moc zestawu jest przy tym odczuwalna nie tylko uchem, ale i całym ciałem. Bas wybrzmiewa nie tylko w płucach i na podłodze. Nie samym dołem pasma człowiek jednak żyje, a C3X mają do zaoferowania znacznie więcej, niż samo tylko łupnięcie. Góra nie kłuje w ucho, choć tony wysokie są tu wyraźnie zaznaczone, tworząc przyjemny w odbiorze kontur w muzyce. Góra pasma płynnie współgra z pozostałą charakterystyką. Środek jest jednak ciut cofnięty, co w efekcie podciąga trochę charakterystykę rozrywkową, ale daje jednoczesne nieznaczne przydymienie w wokalach. Osobiście wolę jaśniejsze, bardziej klarowne granie. Z drugiej natomiast strony należy pamiętać, że C3X to zestaw o uniwersalnym rozwiązaniu, wymaga więc dostrojenia pod własne potrzeby. Głośniki grają przyzwoitą jak na taki zestaw przestrzenią ulokowaną dość szeroko, choć niezbyt głęboko za głośnikami. Precyzji i czystości reprodukcji nie można niczego złego zarzucić. Wzmacniacz zbudowano na dobrych jakościowo komponentach - nie doszukałem się szumów własnych elektroniki. Całość składa się na przyjemny w odbiorze, bardzo dynamiczny dźwięk. Trudno jest mi jednoznacznie wskazać słabe punkty tego zestawu, jak również pole na którym radzą sobie lepiej, bądź gorzej. C3X są szalenie uniwersalne i sprawdzają się przynajmniej dobrze zarówno w muzyce, grach jak i seansach filmowych. Nie przypominam sobie, bym dotąd spotkał zestaw 2.1 tak bardzo wielozadaniowy.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Edifier C3X - mocy przybywaj!
 
 » Cyfry, liczby, pomiary
 » Odsłuchy
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »