Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Edifier C3X - mocy przybywaj!
    

 

Test Edifier C3X - mocy przybywaj!


 Autor: NimnuL | Data: 10/02/15

Test Edifier C3X - mocy przybywaj!Pogoń za mocnym, poprawnie brzmiącym zestawem głośników, a przy tym rozmiarem niedużych, wydaje się nie mieć końca. Wielu producentów próbowało, wielu poległo w przedbiegach. Zachowanie rozsądku w równowadze tonalnej i ustrzeżenie się przed muzyczną tandetą w przypadku głośników 2.1 jest trudniejsze niż pozory podpowiadają. Na łamach naszego serwisu zaprezentowałem Wam, drodzy czytelnicy, Edifier C2X. Rezultat był wówczas więcej niż zadowalający. Edifier nie osiadł jednak na laurach i postanowił wprowadzić na scenę następcę - mocniejszy, ulepszony zestaw 2.1, który to otrzymał imię C3X. I tym właśnie modelem zajmę się w niniejszej recenzji. Zapraszam.

Cyfry, liczby, pomiary

Strona producenta www.edifier-international.com

Strona dystrybutora : www.impuls-pc.pl
C3X przybrał nie tylko na wadze, ale i rozmiarze. Kilka centymetrów więcej w pasie pozwala na pomieszczenie dodatkowych 12W mocy muzycznej. Całość – podobnie jak u poprzednika, zamknięto w skrzyniach z płyt wiórowych. Na uwagę zasługuje czytnik kart SD oraz port USB pozwalający na odtwarzanie muzyki bezpośrednio z nośników. Zanim opowiem o kwestii fonicznej, wyczepię temat obrazów.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Fabryczne wyposażenie obejmuje to, co istotne: dwa przewody sygnałowe (RCA-Jack oraz interconnect) o długości 165cm oraz trzy komplety przewodów głośnikowych długich na 2,5m. Okablowanie jest dość toporne i sprawia wrażenie taniego, ale zadowalająco spełnia swoje zadanie. Dzieło wieńczy rozbudowany pilot bezprzewodowy umożliwiający na sterowanie wszystkimi funkcjami systemu. Podobnie jak w niższym modelu, i tutaj producent zdecydował się na zewnętrzny wzmacniacz będący jednocześnie centrum kontroli. Obudowa jest niemal niezmieniona wizualnie w stosunku do C2X. W centralnej części znajduje się miękko działające pokrętło wraz z otaczającymi go gumowymi przyciskami. W górnej części frontu zainstalowano niewielki, segmentowy wyświetlacz, świecący kolorem czerwonym. Wyjście słuchawkowe oraz wejście liniowe (oba mini Jack) wyprowadzono z prawej strony – identycznie jak u poprzednika, czyli popełniono ten sam bład. Szkoda, bo jest to rozwiązanie mało praktyczne. Po pierwsze, dostęp do bocznego panelu jest zdecydowanie mniej wygodny w porównaniu do frontu. Za takim umiejscowieniem gniazd idzie także spore zagrożenie - jeśli przez nieuwagę szarpniemy przewodem słuchawkowym to ściągniemy sprzęt z biurka i/lub port zakończy swój żywot. Przednie wyprowadzenie zwyczajnie by się rozłączyło bez dodatkowych szkód. Ten element jest według mnie do poprawki w przyszłości. Do niczego więcej się tutaj nie przyczepię. Na tylnym panelu zainstalowano szereg gniazd sygnałowych oraz zaciski do połączeń głośników.

Dwudrożne głośniki satelitarne umożliwiają zaczepienie ich na ścianie lub postawienie na gumowych nóżkach. Na takich samych, miękkich i gumowych stopkach stoi również głośnik basowy oraz wspomniany już wzmacniacz. Maskownica głośników zdaje się być niezdejmowalna, przynajmniej nie przy pomocy konwencjonalnej ilości siły. Wyprofilowano ją za to w przyjemny dla oka sposób, co wraz ze stonowanym wzornictwem samych obudów stanowi uniwersalne wyposażenie wystroju wnętrza. Skrzynia subwoofera ma formę zbliżoną do sześcianu z zaoblonymi narożnikami. Front zdominowany jest przez głośnik chroniony metalową maskownicą. Z prawej strony wyprowadzono pokaźny otwór bass reflex - tuba ma średnicę 48mm i długość 22cm. Boczny BR to spora zmiana konstrukcyjna w stosunku do C2X, w którym to otwór znajduje się po przeciwległej stronie głośnika. Dzięki temu C3X można ustawić ozdobnym frontem w stronę pokoju, dosuwając jednocześnie głośnik do ściany. Wnętrze głośnika wygłuszono sporą ilością waty syntetycznej. Obudowy głośników pokryto czarną okleiną drewnopodobną. Precyzja spasowania elementów oraz dbałości o szczegóły jest typowa dla Edifiera – innymi słowy mucha nie siada. Na tym kończę wywód o szacie graficznej. Czas przejść do konkretów.

poprzednia strona (Cyfry, liczby, pomiary)    -   następna strona (Odsłuchy)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Edifier C3X - mocy przybywaj!
 
 » Cyfry, liczby, pomiary
 » Odsłuchy
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »