Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Miękkie myszki: lepsza mała czy duża? Recenzja Sculpt Mobile i Comfort
    

 

Miękkie myszki: lepsza mała czy duża? Recenzja Sculpt Mobile i Comfort


 Autor: Liluh | Data: 15/10/13

Czyli warto, czy nie?

Microsoft Sculpt Mobile to rozsądnie wyceniona (ok. 90 zł, chociaż Amazon ma ofertę już za 21 USD) propozycja dla użytkowników laptopów, chociaż nie tylko. Trzeba też powiedzieć, że jest to myszka uniwersalna dla prawo i lewy ręcznych. Jej kształt i oferowany komfort użytkowania, zwłaszcza wyśmienita czułość niebieskiej diody (programik Mouse Rate Checker notował ok. 130 Hz, a notowana w vMouseBench rozdzielczość sięgała 4050dpi w przekątnej przy ustawieniu 0.25”), oraz ułatwiająca życie rolka spowodowały, że używaliśmy jej bez krępacji, także stacjonarnie. Dobrze sprawdzała się w grach i aplikacjach (np.: graficznych) wymagających precyzji. Długa żywotność baterii to także spory plus. Niestety, efekt psuje nie najlepszej jakości gumowa obramówka, oraz niekonfigurowalny przycisk Windows. Nie zmienia to zasadniczo faktu, że mamy w końcu jakaś sensowna propozycję dla użytkowników Windows 8, którzy być może dzięki tej myszce przekonają się do systemu.

Z kolei o Microsoft Sculpt Comfort warto pomyśleć, jeśli na co dzień użytkuje się Windows 8, w celach biurowych lub domowych (filmy, internet, muzyka). Trzeba też być prawo-ręcznym. Wskazany jest laptop z Bluetoothem 3.0 (by wydobyć z myszki maksimum możliwości). Najlepiej też zamiast zwykłych baterii mieć akumulatorki, które można ładować. Lepiej też sprawdzić jak myszka leży w dłoni, jej kształt praktycznie czyni ją nieprzydatną dla dziecięcych rączek (profil na kciuk i płaski acz szeroki kształt), a i dorosłym może zaleźć za skórę. Wszystkich innych myszka ta nie zachwyci. Nie można powiedzieć, że to zupełnie złe urządzenie. Przeciwnie, ma spory potencjał, ale puszczając wodze fantazji konstruktorzy zapomnieli o szczegółach, które bardzo ograniczają grupę potencjalnych odbiorców produktu. Cena być może nie jest specjalnie wygórowana (ok. 120 zł), ale już lepiej kupić model Sculpt Mobile, a za zaoszczędzone pieniądze pójść na piwo albo lody.

W ostatnim słowie dodamy, że żaden z opisywanych modeli nie był (w chwili pisania artykułu) dostępny ani wylistowany na polskiej stronie Microsoftu, chociaż z pewnością można te myszki kupić w pierwszym lepszym markecie. Czemu? Taka sytuacji dziwi. Mamy przecież Microsoft Polska i trudno uznać nasz rynek za trzecią ligę co tłumaczyłoby podobną opieszałość. Tym bardziej tak drobna sprawa jak utrzymywanie witryny na czasie w stosunku do produktów firmy powinna być traktowana priorytetowo (premiera opisywanych modeli miała miejsce w czerwcu 2013). Zwłaszcza, że produkty te mogą pomóc w wypromowaniu najnowszej wersji systemu.


poprzednia strona (Microsoft Sculpt Comfort)    -   następna strona (Czyli warto, czy nie? )
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Miękkie myszki: lepsza mała czy duża? Recenzja Sculpt Mobile i Comfort
 
 » Wstęp: BlueTrack
 » Microsoft Sculpt Mobile Mouse
 » Microsoft Sculpt Comfort
 » Czyli warto, czy nie?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »