Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Miękkie myszki: lepsza mała czy duża? Recenzja Sculpt Mobile i Comfort
    

 

Miękkie myszki: lepsza mała czy duża? Recenzja Sculpt Mobile i Comfort


 Autor: Liluh | Data: 15/10/13

Miękkie myszki: lepsza mała czy duża? Recenzja Sculpt Mobile i ComfortTym razem, w nasze spocone ręce trafiły dwa najnowsze modele myszek od firmy Microsoft, oparte na technologii BlueTrack. Czy faktycznie niebieskie światełko jest lepsze od czerwonego, a życie z taką myszką łatwiejsze? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższej recenzji myszek Microsoft Sculpt Mobile oraz Sculpt Comfort. Zapraszamy do lektury.

Wstęp: BlueTrack

Technologia BlueTrack ma już parę lat więc trudno ją uznać za nowość, chociaż nadal jest słabo rozpoznawalna. Dla porządku przypomnijmy, że jest autorskim wynalazkiem firmy Microsoft i polega na wykorzystaniu niebieskiej diody LED generującej szerokie pasmo światła, skorelowanej z szerokokątną soczewką. Taki tandem daje myszce bardzo wysoką rozdzielczość, a co za tym idzie – precyzję ruchu. Konkurencją dla BT jest Darkfield, opracowany przez firmę Logitech. Co je różni?

Darkfield generuje światło nie widoczne dla ludzkiego oka, co jest nieco bardziej komfortowe niż świecąca na niebiesko dioda, ale to tylko kosmetyka. Tak naprawdę wyróżnia się jedną cechą. Działa również na szkle, czego BlueTrack już nie potrafi. Obie technologie wykładają się za to na powierzchniach lustrzanych. Szklane biurka czy stoły nie są rzadkością, w przeciwieństwie do lustrzanych więc Darkfield, w powszechnym mniemaniu, minimalnie wygrywa chociaż nie na tyle by miało to znaczący wpływ na wybory konsumentów.

Niemniej, niebieski laser Microsoftu sprawuje się przyzwoicie. Ma bardzo dobrą czułość i responsywność. Myszki zadziałają na drewnianym blacie biurka czy stołu, ścianie, dywanie, oparciu krzesła i ogólnie, na każdym kawałku wolnej powierzchni choćby nie do końca była ona płaska, przez co możemy spokojnie zrezygnować z podkładki. Ba, „niebieski” zadziała nawet na kolanie albo podstawionej dłoni.

Bez wątpienia, myszka dobrze radząca sobie z różnorakim stanem i typem powierzchni, to myszka mająca przed sobą przyszłość. W sprzedaży są myszki o różnym wyglądzie i specyfice, do wyboru, do kolor. Przy opisywanych model Microsoft idzie jednak odrobinę dalej, dostosowując je do specyfiki Windows 8. Oczywiście nie ma przeciwwskazań aby bawić się nimi pod kontrolą Windows 7, RT, czy Mac OS X (min. v10.6 w przypadku modelu Comfort i v10.4 w przypadku Mobile).

Jak to zatem wygląda w praktyce?


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wstęp: BlueTrack)    -   następna strona (Microsoft Sculpt Mobile Mouse )
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Miękkie myszki: lepsza mała czy duża? Recenzja Sculpt Mobile i Comfort
 
 » Wstęp: BlueTrack
 » Microsoft Sculpt Mobile Mouse
 » Microsoft Sculpt Comfort
 » Czyli warto, czy nie?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »