Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Zabójcza precyzja: Test Mionix Avior 7000 i Naos 7000
    

 

Zabójcza precyzja: Test Mionix Avior 7000 i Naos 7000


 Autor: NimnuL | Data: 14/02/14

Zabójcza precyzja: Test Mionix Avior 7000 i Naos 7000Bliska eksplozja rozdarła powietrze, niemal powalając mnie na ziemię. Ciężko oddychając, rozglądam się nerwowo, w uszach mi piszczy, w ustach jest sucho, a w celowniku optycznym pojawia się niczego nieświadoma sylwetka żołnierza. Precyzyjnie lokuję na nim środek siatki celowniczej, delikatny nacisk palca wskazującego - cichy klik i wróg pada na ziemię. Sekundy później, z lewej strony padają strzały - kule chybiają mnie zaledwie o centymetry. Padam na ziemię, w mgnieniu oka przesuwając rolkę myszki, dokładnie o trzy pozycje w dół. W moich dłoniach ląduje załadowany Glock 19 - błyskawiczny obrót i kilka krótkich naciśnięć klawisza myszki eliminują zagrożenie. Nastaje cisza, szybkie ruchy nadgarstka umożliwiają mi na ponowne rozeznanie sytuacji - chwilowo jestem bezpieczny. Dwa skoki rolki i w dłoniach pojawia się shotgun – tak na wszelki wypadek.

To przykład tylko jednej z wielu niebezpiecznych sytuacji, czyhających na nas w świecie gier komputerowych. Aby wyjść cało z opresji, nie wystarczą same chęci i umiejętności – absolutnie niezbędny jest odpowiedni, precyzyjny sprzęt, umożliwiający podjęcie natychmiastowej reakcji. Mionix opracował coś, co idealnie spełni te właśnie wymagania. Avior 7000 oraz Naos 7000 to bezkompromisowe rozwiązania, będące głębokim ukłonem w stronę wymagających graczy, oczekujących precyzji i wygody. Właśnie załadował się kolejny poziom gry, wróg ponownie mnie zauważył... Zapraszam.

Myszy technicznie


(kliknij, aby powiększyć)

Strona producenta:


(kliknij, aby powiększyć)

* Słowniczek:

Lift Of Distance (LOD): określa odległość czujnika od podłoża, przy której optyka przestaje wykrywać ruch. Właściwe wyregulowanie tej wartości gwarantuje dokładniejsze odczyty sensora.

Angle Tuning: regulowany w zakresie od -30° do +30° pozwala na korekcję kąta przesuwania myszką.

Angle Snapping: przyciąganie kątowe lub predykcja, regulowana w zakresie 0-15°. Funkcja ta umożliwia wygładzanie trajektorii ruchu kursora. Przydaje się to głównie w grafice, np. przy rysowaniu linii prostych. W grach, ta funkcja jest raczej niepożądana i służy jedynie do ewentualnej korekcji nierówności podłoża.

Jest szansa, że nazwa Mionix niewiele Wam mówi – zatem pokazuję i objaśniam: jest to szwedzka firma, założona w 2007 roku przez niejakiego Petera Nygrena. Głównym celem jej przyświecającym jest opracowywanie i wdrażanie sprzętu zaprojektowanego specjalnie dla graczy. Przeglądając na szybko historię produktów tej firmy, można dojść do wniosku, że jak na razie, cele są osiągane: sprzęt Mionixa, wielokrotnie już zdobył międzynarodowe nagrody. W aktualnej ofercie szwedzkiego producenta, prócz myszek, znajduje się również klawiatura, słuchawki z mikrofonem, podkładki oraz ślizgacze. Wszystko oczywiście stworzone z myślą o niczym nieskrępowanej, cyfrowej rozgrywce.

Ale wrócę do omawianego tutaj sprzętu, czyli dwóch, najnowszych modeli myszek, wypuszczonych z klatek w grudniu 2013 roku. Już same dane techniczne serwowane przez producenta pozwalają odczuć, że nie są to żarty - sprzęt jest poważny, niczym niemiecki żołnierz na służbie. Zarówno Avior, jak i Naos, nie są jeszcze dostępne w ofercie Polskich sklepów, a sugerowana cena producenta wyskalowana na 80EUR, może na początku skutkować wynikiem przekraczającym 300zł. Mnie również taka suma wydawała się przesadą, jednak szybko zmieniłem zdanie. Oba modele są myszkami bardzo do siebie zbliżonymi, opartymi na tych samych podzespołach: szybkim procesorze, pamięci do przechowywania ustawień i makra oraz precyzyjnym czujniku optycznym z diodą IR. Dzieło kończy wysoka częstotliwość próbkowania, sporo przycisków oraz dodatkowe udogodnienia. Brzmi jak przepis na szatański uśmiech na twarzy gracza. Dalej jest już tylko lepiej.

poprzednia strona (Myszy technicznie)    -   następna strona (Myszy optycznie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Zabójcza precyzja: Test Mionix Avior 7000 i Naos 7000
 
 » Myszy technicznie
 » Myszy optycznie
 » Myszy praktycznie
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »