Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja EP-81M i HS-ANC41M, rzut uchem na słuchawki Snab Overtone
    

 

Recenzja EP-81M i HS-ANC41M, rzut uchem na słuchawki Snab Overtone


 Autor: NimnuL | Data: 24/12/14

Recenzja EP-81M i HS-ANC41M, rzut uchem na słuchawki Snab OvertoneO firmie Snab wiedziałem dotąd tylko tyle, że istnieje. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z ich produktami. Dlatego też ze sporym zainteresowaniem przyjąłem wiadomość, że słuchawki tego właśnie producenta zawitają w naszej redakcji. Z punktu widzenia portfela to produkty klasy ekonomicznej, ale mające udrapnąć pazurem wymagające ucho słuchacza. Wielu obiecywało – słowa nie dotrzymało. Jak będzie tym razem? W paczce przyjechały słuchaweczki dokanałowe EP-81M, nauszniki z aktywną redukcją hałasu HS-ANC41M oraz zestaw piankowych tipsów do IEMów inserTone FT-3. W ciągu ostatnich kilkunastu dni przekonałem się co sprzęt Snab ma do powiedzenia. Czy słusznie pozostają w cieniu innych produktów, a może jeszcze będzie o nich głośno? Zapraszam.

Parametry

Strona producenta: Overtone HS-ANC41M, Overtone Earplug EP-81M, inserTone FT-3.

Tabelką z danymi technicznymi otwieram ten rozdział, a zamknę go krótkim podsumowaniem czym jest ANC (Active Noise Cancellation) i w jaki sposób funkcja ta realizowana jest w słuchawkach Overtone.

W teorii sprawa jest dość prosta: słuchawki wyposażone są w mikrofony wychwytujące dźwięki otoczenia, a układ elektroniczny przetwarza ten sygnał w czasie rzeczywistym i wpuszcza do głośnika słuchawki dźwięk o odwróconej fazie, dzięki czemu to co dociera do nas z zewnątrz jest eliminowane. Snab - jak wielu innych producentów zresztą, mówi jednak o niwelowaniu niskich częstotliwości – bo o to najłatwiej (choć w sumie nie wiadomo o jakim dokładnie zakresie jest tutaj mowa) i skuteczności do 85%. Rzeczywistość jest jednak okrutna – sprawa wówczas mocno się komplikuje, dlatego też skutecznie działające systemy ANC są kosztowne i tylko nieliczni producenci decydują się na ich stosowanie. Dlatego też cały jestem ubrany w ciekawość i nie mogę się doczekać, by się przekonać jak sprawdzi się budżetowe rozwiązanie proponowane przez Snab.

poprzednia strona (Parametry)    -   następna strona (Wzornictwo)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja EP-81M i HS-ANC41M, rzut uchem na słuchawki Snab Overtone
 
 » Parametry
 » Wzornictwo
 » Praktyka
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »