Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja smartwatcha TicWatch Pro 3 GPS
    

 

Recenzja smartwatcha TicWatch Pro 3 GPS


 Autor: Adam | Data: 06/05/22

Funkcje dodatkowe

TicWatch Pro 3 GPS, jak przystało na smart zegarek świetnie dogaduje się ze smartfonami, służąc swoim użytkownikom nie tylko jako zestaw dodatkowych czujników czy dodatkowy agregator danych. Urządzenie od Mobvoi może służyć też w charakterze karty płatniczej (płatności zbliżeniowe, działają bez zarzutu), czy latarki, a także odciążać telefon z jego podstawowych funkcji, jakimi jest komunikacja z innymi ludźmi.

Wbudowany wyświetlacz jest na tyle duży, że może z powodzeniem służyć do odczytywania i odpowiadania na wiadomości tekstowe zarówno w formie tekstowej jak i z wykorzystaniem emoji. Również odbieranie połączeń telefonicznych nie sprawia większych problemów, a sama jakość połączeń jest zadawalająca. Trzeba tylko pamiętać, że połączenia są odbierane w trybie głośnomówiącym więc treść naszych rozmów usłyszą też osoby postronne. Mamy oczywiście wszelkie powiadomienia z komunikatorów Messenger, Whatsup, Telegram, maile, zwykłe SMSy i praktycznie każda aplikacja ze smarfotna może mieć swoje powiadomienie na telefonie - oczywiście jest to zarządzane i decydujemy co chcemy widzieć. Można też z poziomu smartfona odpowiadać w skróconej formie na wiadomości.

Oprócz standardowego monitoringu kroków, zegarek potrafi też monitorować nasz sen, ostrzeże nas gdy nasze otoczenie będzie zbyt głośne (pomiar automatyczny hałasu akurat u mnie nie działał poprawnie, mimo że był włączony), a także pomoże nam rozładować stres, w czym pomaga apka TicBreathe (głęboki wdech i wydech).

Monitorowanie snu to ostatnio popularna dziedzina, dzięki temu możemy sprawdzić ile czasu śpimy w danych fazach snu (faza lekka, REM i głęboka) oraz jak często się wybudzamy. W zegarku zarządza snem apka TicSleep, w skróconej formie uzyskamy informacje na telefonie, a pełną analizę faz snu i jego jakości znajdziemy w smartfonie. Mamy też pełen raport dzienny, tygodniowy, miesięczny naszego snu. Jak się przebudzimy i zaczniemy chodzić to automatycznie sen zostanie przerwany. Tak więc jak mamy wizytę w nocy na przysłowiowy kibelek, to wówczas sen będzie rozbity na dwie części, zaś z poziomu apki nie będziemy mogli "skleić" dwóch snów. Jeśli chcemy mieć ciągły monitoring bicia serca (tętno), analizę SpO2 (saturacja) należy włączyć te funkcje w smartwatchu, co wpływa na długość pracy baterii. Trzeba mieć na uwadze, że nie są to pomiary medyczne i ich dokładność zapewne pozostawia nieco do życzenia, więc nie należy uważać tych danych za medyczne wartości. Dają jednak na pewno jakiś pogląd na temat naszego stanu zdrowia i jakości snu. Ogólnie zegarek w nocy nie przeszkadzał swoim podświetleniem (spód zegarka świetlne sygnały), należy jednak pamiętać o ustawieniu trybu nie przeszkadzać podczas snu, aby nam nic nie wibrowało i nie plumkało przy zasypianiu ;-)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja smartwatcha TicWatch Pro 3 GPS
 
 » Mobvoi, technikalia, wykonanie i design
 » System i oprogramowanie
 » Funkcje dodatkowe
 » Nie tylko funkcje użytkowe
 » Opłacalność i podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »