Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja głośników Tronsmart Halo 100 w wersji stereo
    

 

Recenzja głośników Tronsmart Halo 100 w wersji stereo


 Autor: Adam | Data: 20/03/23

Recenzja głośników Tronsmart Halo 100 w wersji stereoKolejna propozycja w dziedzinie przenośnych głośników Bluetooth niedawno ukazała się na rynku od firmy Tronsmart. Tym razem jest to nowa konstrukcja, już nie w kształcie tuby tak jak w modelach wcześniej u nas recenzowanych, lecz w postaci przenośnej kolumny, którą można dodatkowo połączyć z dugą jednostką i uzyskać tryb stereo. W tej postaci sprawdzimy, jak spisały się głośniki Tronsmart Halo 100 w wersji stereo.

Tronsmart Halo, czym się je?

Głośnik Halo 100 oraz Halo 110 to nowości ze stajni Tronsmart z podkategorii Halo i głównej kateogrii Party Speaker. Na razie w rodzinie Halo są dwa modele i kierowane są one dla zastosowań domowo-imprezowych. Nawiązuję one budową i działaniem do serii głośników Partybox od JBLa. Model Halo 110 odróżnia się jedynie od wersji 100 posiadaniem dołączonego mikrofonu, co może się sprawdzić przy zabawie w domowe karaoke. Wspólna specyfikacja modeli Halo to moc 60, które generowane są przez łącznie cztery głośniki: jeden subwoofer, dwa średniotonowe oraz jeden wysokotonowy umiejscowiony pomiędzy średniotonowcami. Dodatkowo z tyłu mamy 5.6 calowy pasywny radiator, którego zadaniem jest wzmocnienie basów. Generowany przez Halo dźwięk mieści się w zakresie od 40Hz do 20kHz. Spójrzmy jak prezentuje się budowa Halo 100 wewnątrz.

Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego posiada wymiary 287 x 198 x 150mm. Waga głośnika to 2.72kg, a do łatwiejszego przenoszenia kolumny służy zamontowana na stałe rączka wykonana z w miarę miękkiej ekoskóry. Jest one względnie wygodna, a dzięki niej głośnik może również w ostateczności pełnić role kettla ;-) Producent oznaczył urządzenie jako zgodne ze standardem IPX6 (całkowite zabezpieczenie przed strumieniem wody płynącej z różnych kierunków), więc sprawdzi się także w plenerze, przy małym deszczu.


(kliknij, aby powiększyć)

Dźwięk do Halo 100 może być dostarczony z kliku źródeł. Po pierwsze bezprzewodowo w standardzie Bluetooth 5.3 wykorzystując kodek SBC, do 15 metrów powinien łapać sygnał w otwartej przestrzeni. Po drugie można skorzystać z wejścia AUX (3.5mm). Dodatkowe dwa źródła to port USB (można wpiąć zwykły pendrive z plikami MP3) oraz karta microSD, na którą także można wrzucić pliki dźwiękowe do odtwarzania. Wspierane są formaty WAV/FLAC/APE/MP3. Do nawigacji pomiędzy utworami służą przyciski głośności '-' i '+', trzeba je po prostu dłużej przytrzymać. Głośnik może też pełnić funkcje powerbanka, gdyż zasilany jest baterią o pojemności 6000mAh (7.4V). Akumulator zdaniem producenta pozwala na maksymalnie do 18 godzin ciągłego odsłuchu (z umiarkowaną głośnością, z wyłączonym podświetlaniem LED). Jeśli podświetlenie będzie włączone, a głośność ustawimy wysoko, to czas pracy głośnika spada o parę godzin. Ładowarki nie ma w zestawie, ale jest przewód USB-C oraz kabel AUX 2xMini-Jack. Czas ładowania do pełna wynosi około 5 godzin. Jeśli głośnik nie jest używany przez 15 minut wówczas zostanie automatycznie wyłączony.Budowa i design Halo 100

W kwestii designu najnowsze dzieło Tronsmarta bardzo mocno przypomina konkurencyjne głośniki od firmy JBL z serii Partybox. Producent postawił tu na względnie dobrej jakości materiały, wodoodporną obudowę (IPX6) wyposażoną w wygodną rączkę z ekoskóry. Obudowa jest wykończona matowym plastikiem, który dobrze eliminuje efekt palcowania. Metalowa osłona głośników na froncie zabezpiecza je przed ewentualnym mechanicznym uszkodzeniem. Na rączce producent dodał swój solidny logotyp w błyszczącej wersji. Z kolei na płaskim spodzie mamy cztery gumowe, płaskie nogi, dzięki czemu głośnik stoi stabilnie na powierzchni. Nie ma efektu gibania się na boki, w momencie kiedy stawiamy kolumnę na powierzchni. Poniżej galeria zdjęć z Halo 100, także przy obudowie MicroATX i innych kolumnach, dla lepszego zobrazowania skali urządzenia.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z przodu oprócz maskownicy zakrywającej membrany znajdziemy wkomponowane logo Tronsmarta oraz podświetlenie LED umieszczone w głośnikach średniotonowych oraz w subwoferze. Oświetlenie można personalizować, o czym będzie w dalszej części artkułu. Wszystkie przyciski sterujące trafiły na górę urządzenia. Przycisk od włączenia, podświetlania, SoundPulse (podbicie dźwięku przez EQ) oraz trybu stereo są podświetlane, co ułatwia manewrowanie po ciemku. Pozostałe przyciski nie są podświetlanie, a więc przycisk 'M' do aktywacji asystenta głosowego i zmieniania trybu pracy głośnika (Bluetooth, AUX, USB, microSD), przycisk '-' do ściszania, przycisk play/pauza (oraz funkcje do telefonu), przycisk '+' do zgłośnienia. Nie zabrakło funkcjonalności 'następny/poprzedni utwór' - do tego wykorzystujemy przyciski głośności (trzeba je dłużej przytrzymać).

Z tyłu głośnika znajdują się interfejsy w postaci USB-C, 5V1A wyjście USB (jako pamięć USB lub do ładowania urządzeń), AUX, reset i czytnika kart pamięci microSD. Złącze te przykrywa solidna gumowa zaślepka, dzięki czemu chroni przed dostaniem się do nich wody.Podczas pracy, aplikacja i wnioski

Seria Halo należąca do rodziny głośników Party u Tronsmarta nie powstała raczej z myślą o melomanach, słuchających w spokoju wysublimowanych treści muzycznych, lecz skierowana jest do grona obiorców pragnących by ich repertuar był nie tylko usłyszany, ale i "zobaczony". W kwestii tego drugiego mam oczywiście na myśli oświetlenie LED, które w kilku wersjach dodaje specyficznej atmosfery do ogrywanych utworów. Rodzaj oświetlenia zobaczycie na filmie poniżej, zaś wrażenia z pracy oświetlenia są pozytywne i robi ono imprezową robotę.

Halo głośnik powstał podobnie jak seria Bang, z myślą o odsłuchu muzyki w tonach dość niskich i przy większej głośności. W tym także producent nie ogranicza się do używania głośnika w domu, lecz także w plenerze. Wodoodporność na poziomie IPX6 nie spowoduje, że będziemy nurkować z głośnikiem, ale już w deszczu powinien sobie poradzić. Dodatkowo użycie przycisku SoundPulse EQ, który zwiększa dynamikę odsłuchu, sprawi, że dźwięk będzie jeszcze mocniejszy. Jego przeznaczeniem jest między innymi odtwarzanie muzyki w plenerze. Dźwięk jest wówczas głośniejszy i ma wzmocnione tony zarówno niskie jak i wysokie.

Repertuar w jakim Halo sprawdza się najlepiej, to oczywiście muzyka popularna, głównie ta z mocniejszym basem i dynamicznym brzmieniem. Fani klasyki raczej powinni skierować swoje tory na inne rozwiązania. Rockowe doznania są względnie akceptowalne, jednak nadal prym wiedzie popowy odsłuch. Dźwięk nie jest bardzo klarowny, czysty, ale rozrywek imprezowych jak najbardziej spełnia swoją rolę.

Pojedynczy Halo 100 nie posiada klasycznego stereo, lecz dźwięk jest emitowany w wielu kierunkach, rozchodzi się w zależności od położenia głośnika. W domu dobrze jest go ustawić na podłodze, wówczas podłoga i ściany dobrze rozniosą dźwięk w pomieszczeniu. Dźwięk w Halo 100 zależy w dużym stopniu od jego umiejscowienia, gdyż fala dźwiękowa roznosi się wokół głośnika i elementy pomieszczenia mogą zmieniać jej charakterystykę. Na pewno przy głośniejszym odsłuchu lepiej być kilka metrów od urządzenia, niż blisko niego, gdyż wówczas dźwięk może wydać nam się nieprzyjemny. Halo 100 względnie nagłośni liczący około 22 m2 dynamicznym brzmieniem. Przy głośności 50% jest czysto i dość głośno, przy 75% przekaz nadal jeszcze nie traci na jakości, a także na 100% głośnik daje rade i można dzięki temu zrobić w salonie imprezę przy pomocy już jednego sztuki Halo 100. Producent dobrze dobrał parametry pracy głośnika, że przy maksymalnym odsłuchu nie ma wyraźnych przesterów i zniekształcenia dźwięku.

Opcja do sparowania dwóch sztuk Halo 100 umożliwia prace głośnika w normalnym trybie stereo. W jednej sztuce dźwięk stereo jest symulowany programowo i nie brzmi to tak dobrze jak przy zespolonych dwóch kolumnach (na filmie poniżej będzie prezentacja obydwu trybów). Aby połączy dodatkowy głośnik, należy wpierw sparować pierwszy głośnik ze smartfonem. Później włączyć drugi głośnik (on nie może być sparowany z innym urządzeniem) i następnie nacisnąć wpierw dedykowany przy pierwszym głośniku i następnie na drugim głośniku. Można to takie zrobić z poziomu aplikacji Tronsmarta. Odpowiedni sygnał dźwiękowy będzie sygnalizował połączenie. Wówczas wyłączenie pierwszego głośnika wyłączy też drugi. Po kolejnym włączeniu obydwu głośników, tryb stereo uruchomi się automatycznie. W trybie stereo, głośność oraz oświetlenie sterowana jest jednocześnie dla obydwu połączonych głośników.

Tronsmart Halo 100 wspierany jest też przez własną aplikacji na smartfony (Android i iOS). Pozwala ona na dokonanie kilku czynności:

- sprawdzenie statusu naładowania głośnika, głośności, play, pauza, następny/poprzedni utwór
- sprawdzenie i aktualizacje firmware głośnika, u nas od razu po odpaleniu pobrał najnowszą wersję 1.2.2, a w informacji co nowego była jedynie wzmianka: "usprawnienie działania"
- przejrzenie instrukcji
- można zmienić tryb pracy - Bluetooth, AUX, karta microSD, dysk USB
- włączyć tryb Stereo, jeśli mamy dwie sztuki Halo 1000
- zarządzanie trybami oświetlenia LED, 5 zestawów do wyboru: Ballet, Party, City of Phantoms, Carousel, Starry Night lub wyłączone oświetlenie
- zakładka equalizer zawiera predefiniowane ustawienia: Default, Deep Bass, Classical, Rock, SoundPulse oraz własne ustawienie basu, średnich i wysokich tonów.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Na zakończenie zobaczy na filmie jak prezentują się głośniki Halo 100 na żywo. Prezentuje w nim pracę głośników w wersji stereo w różnych trybach LED, ustawień equalizera oraz pod koniec przy pracy z jednym głośnikiem.

Głośnik Halo 100 obecnie (marzec 2023r) oferowany jest w promocyjnej cenie 429zł w sklepie geekbuying.pl. Dodatkowo mamy dla naszych Czytelników kupon obniżający cenę o 40zł : CR51HZUU. Dodam, że koszt przesyłki kurierem wynosi 0zł.