Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja głośników Tronsmart Halo 100 w wersji stereo
    

 

Recenzja głośników Tronsmart Halo 100 w wersji stereo


 Autor: Adam | Data: 20/03/23

Podczas pracy, aplikacja i wnioski

Seria Halo należąca do rodziny głośników Party u Tronsmarta nie powstała raczej z myślą o melomanach, słuchających w spokoju wysublimowanych treści muzycznych, lecz skierowana jest do grona obiorców pragnących by ich repertuar był nie tylko usłyszany, ale i "zobaczony". W kwestii tego drugiego mam oczywiście na myśli oświetlenie LED, które w kilku wersjach dodaje specyficznej atmosfery do ogrywanych utworów. Rodzaj oświetlenia zobaczycie na filmie poniżej, zaś wrażenia z pracy oświetlenia są pozytywne i robi ono imprezową robotę.

Halo głośnik powstał podobnie jak seria Bang, z myślą o odsłuchu muzyki w tonach dość niskich i przy większej głośności. W tym także producent nie ogranicza się do używania głośnika w domu, lecz także w plenerze. Wodoodporność na poziomie IPX6 nie spowoduje, że będziemy nurkować z głośnikiem, ale już w deszczu powinien sobie poradzić. Dodatkowo użycie przycisku SoundPulse EQ, który zwiększa dynamikę odsłuchu, sprawi, że dźwięk będzie jeszcze mocniejszy. Jego przeznaczeniem jest między innymi odtwarzanie muzyki w plenerze. Dźwięk jest wówczas głośniejszy i ma wzmocnione tony zarówno niskie jak i wysokie.

Repertuar w jakim Halo sprawdza się najlepiej, to oczywiście muzyka popularna, głównie ta z mocniejszym basem i dynamicznym brzmieniem. Fani klasyki raczej powinni skierować swoje tory na inne rozwiązania. Rockowe doznania są względnie akceptowalne, jednak nadal prym wiedzie popowy odsłuch. Dźwięk nie jest bardzo klarowny, czysty, ale rozrywek imprezowych jak najbardziej spełnia swoją rolę.

Pojedynczy Halo 100 nie posiada klasycznego stereo, lecz dźwięk jest emitowany w wielu kierunkach, rozchodzi się w zależności od położenia głośnika. W domu dobrze jest go ustawić na podłodze, wówczas podłoga i ściany dobrze rozniosą dźwięk w pomieszczeniu. Dźwięk w Halo 100 zależy w dużym stopniu od jego umiejscowienia, gdyż fala dźwiękowa roznosi się wokół głośnika i elementy pomieszczenia mogą zmieniać jej charakterystykę. Na pewno przy głośniejszym odsłuchu lepiej być kilka metrów od urządzenia, niż blisko niego, gdyż wówczas dźwięk może wydać nam się nieprzyjemny. Halo 100 względnie nagłośni liczący około 22 m2 dynamicznym brzmieniem. Przy głośności 50% jest czysto i dość głośno, przy 75% przekaz nadal jeszcze nie traci na jakości, a także na 100% głośnik daje rade i można dzięki temu zrobić w salonie imprezę przy pomocy już jednego sztuki Halo 100. Producent dobrze dobrał parametry pracy głośnika, że przy maksymalnym odsłuchu nie ma wyraźnych przesterów i zniekształcenia dźwięku.

Opcja do sparowania dwóch sztuk Halo 100 umożliwia prace głośnika w normalnym trybie stereo. W jednej sztuce dźwięk stereo jest symulowany programowo i nie brzmi to tak dobrze jak przy zespolonych dwóch kolumnach (na filmie poniżej będzie prezentacja obydwu trybów). Aby połączy dodatkowy głośnik, należy wpierw sparować pierwszy głośnik ze smartfonem. Później włączyć drugi głośnik (on nie może być sparowany z innym urządzeniem) i następnie nacisnąć wpierw dedykowany przy pierwszym głośniku i następnie na drugim głośniku. Można to takie zrobić z poziomu aplikacji Tronsmarta. Odpowiedni sygnał dźwiękowy będzie sygnalizował połączenie. Wówczas wyłączenie pierwszego głośnika wyłączy też drugi. Po kolejnym włączeniu obydwu głośników, tryb stereo uruchomi się automatycznie. W trybie stereo, głośność oraz oświetlenie sterowana jest jednocześnie dla obydwu połączonych głośników.

Tronsmart Halo 100 wspierany jest też przez własną aplikacji na smartfony (Android i iOS). Pozwala ona na dokonanie kilku czynności:

- sprawdzenie statusu naładowania głośnika, głośności, play, pauza, następny/poprzedni utwór
- sprawdzenie i aktualizacje firmware głośnika, u nas od razu po odpaleniu pobrał najnowszą wersję 1.2.2, a w informacji co nowego była jedynie wzmianka: "usprawnienie działania"
- przejrzenie instrukcji
- można zmienić tryb pracy - Bluetooth, AUX, karta microSD, dysk USB
- włączyć tryb Stereo, jeśli mamy dwie sztuki Halo 1000
- zarządzanie trybami oświetlenia LED, 5 zestawów do wyboru: Ballet, Party, City of Phantoms, Carousel, Starry Night lub wyłączone oświetlenie
- zakładka equalizer zawiera predefiniowane ustawienia: Default, Deep Bass, Classical, Rock, SoundPulse oraz własne ustawienie basu, średnich i wysokich tonów.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Na zakończenie zobaczy na filmie jak prezentują się głośniki Halo 100 na żywo. Prezentuje w nim pracę głośników w wersji stereo w różnych trybach LED, ustawień equalizera oraz pod koniec przy pracy z jednym głośnikiem.

Głośnik Halo 100 obecnie (marzec 2023r) oferowany jest w promocyjnej cenie 429zł w sklepie geekbuying.pl. Dodatkowo mamy dla naszych Czytelników kupon obniżający cenę o 40zł : CR51HZUU. Dodam, że koszt przesyłki kurierem wynosi 0zł.

poprzednia strona (Budowa i design Halo 100)    -   następna strona (Podczas pracy, aplikacja i wnioski)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja głośników Tronsmart Halo 100 w wersji stereo
 
 » Tronsmart Halo, czym się je?
 » Budowa i design Halo 100
 » Podczas pracy, aplikacja i wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »