Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja Tronsmart Halo 200, bezprzewodowe mikrofonami x2
    

 

Recenzja Tronsmart Halo 200, bezprzewodowe mikrofonami x2


 Autor: Adam | Data: 13/12/23

Recenzja Tronsmart Halo 200, bezprzewodowe mikrofonami x2Tronsmart, znany producent urządzeń audio niedawno wprowadził na rynek swój najnowszy produkt z kategorii Party - dość potężny głośnik Tronsmart Halo 200. Zadeklarowana moc 120W oraz obecność dwóch bezprzewodowych mikrofonów sugerują, że to nie jest zwykły głośnik do odtwarzania muzyki. Czy Tronsmart Halo 200 spełnia oczekiwania użytkowników, czy może to jedynie kolejny produkt z nadmiernym hype'em? W trakcie tej recenzji przyjrzymy się bliżej różnym aspektom tego głośnika, od jego designu po oferowane funkcje, aby dostarczyć miarodajną opinię. Zapraszamy.

Design i konstrukcja


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Pierwsze wrażenie po wyjęciu Tronsmart Halo 200 z opakowania jest dość imponujące. Głośnik prezentuje się elegancko, a solidna konstrukcja wskazuje na wysoką jakość wykonania. Obudowa jest wykonana z trwałego plastiku o matowym wykończeniu, co sprawia, że głośnik wygląda stylowo i jednocześnie jest odporny na odciski palców. Producent oznaczył urządzenie jako zgodne ze standardem IPX4 (ochrona przed rozpryskująca się wodą), więc sprawdzi się także w plenerze, przy delikatnym deszczu lub wilgotnym powietrzu. Przednia część jest pokryta delikatną siatką, za którą ukryte są potężne głośniki. Z uwagi że to głośnik, którego będziemy dość często przenosić wyposażony został w wygodną rączkę do przenoszenia od spodu wykonaną z miękiem gumy. Mimo tego nadal trzeba użyć sporo siły, gdyż waga tego głośnika wynosi trochę ponad 6kg.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z tyłu głośnika oprócz dużego wylotu bass refleksu, znajdziemy za gumową zaślepką ukryte złącza. Po pierwsze zasilanie standardowym kablem popularnie zwanym ósemką, nie jest wymagany zasilacz, gdyż jest on wbudowany w głośnik. Następnie mamy do dyspozycji wejście gitarowe i mikrofonowe typu duży jack (6.3mm), dzięki czemu głośnik może pełnić rolę pieca do gitary elektrycznej. Każde z tych dwóch wspomnianych wejść ma swoje odrębne pokrętło głośności. Oprócz tego jest złącze USB-A (np. do wpięcia pamięci pendrive z muzyką, wspierane są formaty WAV/FLAC/APE/MP3) oraz wejście 3.5mm AUX. Na spodzie nie zabrakło czterech gumowych nóżek, dzięki czemu głośnik stabilnie stoi na powierzchni.


(kliknij, aby powiększyć)

Na górze głośnika znajdziemy intuicyjne panele dotykowe do obsługi różnych funkcji, takich jak regulacja głośności, zmiana utworów czy parowanie z urządzeniem Bluetooth (w tym połączenie Stereo z innym głośnikiem lub wieloma głośnikami). Uwagę zwraca duże, wygodne pokrętło głośności podświetlane na niebiesko, a w momencie regulacji pojawia się skala barwna głośności na dużym głośniku, ciekawy efekt. Pod pokrętłem cztery białe diody led pokazują stan naładowania akumulatora. Znajdziemy również dedykowane przycisk dla zmiany oświetlenia (mamy 5 trybów oraz wyłączenie podświetlenia), przycisk Mode do zmiany trybu pracy głośnika (Bluetooth, USB Flash, Aux-In), przycisk Echo do usuwania/dodawania echa przy korzystaniu z mikrofonów oraz oprzycisk do aktywowania wzmocnienia dźwięku poprzez SoundPulse.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Dźwięk do Halo 200 oferowany jest przede wszystkim bezprzewodowo w standardzie Bluetooth 5.3, wykorzystując jak w poprzednich modelach kodek SBC, więc do 15 metrów powinien łapać sygnał w otwartej przestrzeni. Halo 200 posiada potężny akumulator o pojemności 15000mAh (10.8V), który w razie potrzeby może pełnić rolę powerbanka poprzez złącze USB-A. Akumulator zdaniem producenta pozwala na maksymalnie do 18 godzin ciągłego odsłuchu (z umiarkowaną głośnością, z wyłączonym podświetlaniem LED). Jeśli podświetlenie będzie włączone, a głośność ustawimy wysoko, to czas pracy głośnika spada do 10 godzin. Czas ładowania do pełna wynosi około 3.5 godzin. Jeśli głośnik nie jest używany przez 30 minut wówczas zostanie automatycznie wyłączony.Jakość dźwięku i bezprzewodowe Mikrofony

Głównym atutem Tronsmart Halo 200 jest bez wątpienia jego potężna moc - 120W. Dynamika dźwięku jest całkiem spora, a to dzięki trójdrożnemu zestawowi głośników w skład których wchodzi duży niskotonowiec, dwie jednostki od średnich tonów oraz jeden tweeter odpowiedzialny za najwyższe barwy. Bas wcale nie jest dominujący, słychać mocne akcent w średnich jak i wysokich tonach. Jeśli puścimy głośnik na maksimum, nie ma wyraźnych przesterów, jednak dźwięk robi lepsze wrażenie w nie najwyższych partiach głośności. Można słuchać głośno, ale to już będzie bardziej dla party mode niż słuchania z materiału muzycznego z przyjemnością.

Repertuar w jakim Halo 200 sprawdza się najlepiej, to oczywiście muzyka popularna, głównie ta z intensywniejszym basem i dynamicznym brzmieniem. Fani klasyki raczej powinni skierować swoje tory na inne rozwiązania. Rock, pop, dance, hi-hop, dobrze będzie przyjęty przez ten głośnik. Wyważona głębokość basu sprawi, że wymagające utwory brzmią intensywnie i są pełne dynamiki. Średnie i wysokie tony są równie klarowne, co sprawia, że głośnik dobrze sprawdza się zarówno przy odtwarzaniu muzyki, jak i podczas oglądania filmów czy grania w gry. Dodatkowo użycie przycisku SoundPulse EQ, który zwiększa dynamikę odsłuchu, sprawi, że dźwięk będzie jeszcze mocniejszy. Jego przeznaczeniem jest między innymi odtwarzanie muzyki w plenerze. Dźwięk jest wówczas głośniejszy i ma wzmocnione tony zarówno niskie jak i wysokie.

Jak przystało na serię Halo należąca do rodziny głośników Party u Tronsmarta mamy tutaj oświetlenie LED, które w kilku wersjach dodaje specyficznej atmosfery przy odgrywaniu utworów. Dostępnym jest 5 różnych trybów podświetlenia, które zobaczycie na filmie poniżej, zaś ogólne doświadczenie z oświetleniem w Halo 200 jest pozytywne i można powiedzieć, że na imprezie się sprawdzi.Pojedynczy Halo 200 nie posiada klasycznego stereo, lecz dźwięk jest emitowany w wielu kierunkach, rozchodzi się w zależności od położenia głośnika. W domu dobrze jest go ustawić na podłodze, wówczas podłoga i ściany dobrze rozniosą dźwięk w pomieszczeniu. Dźwięk w Halo 200 zależy w dużym stopniu od jego umiejscowienia, gdyż fala dźwiękowa roznosi się wokół głośnika i elementy pomieszczenia mogą zmieniać jej charakterystykę. Na pewno przy głośniejszym odsłuchu lepiej być kilka metrów od urządzenia, niż blisko niego, gdyż wówczas dźwięk może wydać nam się nieprzyjemny. Halo 200 względnie nagłośni liczące około 30m2 pomieszczenie dynamicznym brzmieniem.

Opcja do sparowania dwóch sztuk Halo 200 umożliwia prace głośnika w normalnym trybie stereo. W jednej sztuce dźwięk stereo jest symulowany programowo i nie brzmi to tak dobrze jak przy zespolonych dwóch kolumnach. Aby połączy dodatkowy głośnik, należy wpierw sparować pierwszy głośnik ze smartfonem. Później włączyć drugi głośnik (on nie może być sparowany z innym urządzeniem) i następnie nacisnąć wpierw dedykowany przy pierwszym głośniku i następnie na drugim głośniku. Można to takie zrobić z poziomu aplikacji Tronsmarta. Odpowiedni sygnał dźwiękowy będzie sygnalizował połączenie. Wówczas wyłączenie pierwszego głośnika wyłączy też drugi. Po kolejnym włączeniu obydwu głośników, tryb stereo uruchomi się automatycznie. W trybie stereo, głośność oraz oświetlenie sterowana jest jednocześnie dla obydwu połączonych głośników.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Dodatkową, specjalną cechą tego głośnika są dostarczone dwa bezprzewodowe mikrofony. Dwa mikrofony umożliwiają korzystanie z funkcji karaoke bez konieczności podłączania dodatkowych akcesoriów. Funkcja ta sprawdzi się doskonale podczas domowych imprez czy spotkań ze znajomymi. Mikrofony są wyposażone w redukcję szumów, co poprawia jakość dźwięku podczas śpiewania. Zabrakło jedynie możliwości z poziomu aplikacji zmiany rodzaju głosu, a przydały by się jakieś śmieszne zmiany głosu, co wprowadziło by dodatkową zabawę podczas takich wykonów. Głośnik również może pełnić rolę pieca do gitary, wystarczy wpiąć się kablem do głośnika i już możemy poczuć się jak Jimi Hendrix.Podsumowanie

Tronsmart Halo 200 to ciekawy głośnik, który spełnia oczekiwania w zakresie jakości dźwięku, designu i funkcji dodatkowych. Konkretna moc 120W, bezprzewodowe dwa mikrofony, solidna konstrukcja i długi czas pracy na baterii sprawiają, że jest to dobry wybór dla miłośników muzyki, którzy cenią sobie mobilność i wszechstronność. Sprawdzi się w dość szerokim repertuarze muzycznym, oferując dobrą dynamikę oraz w razie potrzeby efekty świetlne. Dołączone dwa eleganckie mikrofony robią robotę podczas zabawy z przyjaciółmi lub dla umuzykalnionych dzieci. Dodatkowa możliwość wpięcia gitary elektrycznej także podnosi funkcjonalność głośnika. Pamiętać należy że nie jest to kieszonkowy sprzęt, więc gabaryty i wagę ma słuszną i trzeba się z tym liczyć.

Tronsmart Halo 200 jest dostępny w większości sklepów elektronicznych i online, a jego cena jest konkurencyjna w porównaniu do innych głośników o podobnych specyfikacjach. Do nas trafił za pośrednictwem zaprzyjaźnionego sklepu Geekbuying.pl, na którym oferowany jest obecnie (12/2023) w cenie 799zł.