Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja głośników Tronsmart T7 30W (BT) w wersji stereo
    

 

Recenzja głośników Tronsmart T7 30W (BT) w wersji stereo


 Autor: Adam | Data: 28/02/24

Recenzja głośników Tronsmart T7 30W (BT) w wersji stereoTronsmart T7 to kolejna po niedawno recenzowanych głośnikach T7 Lite pozycja w gatunku budżetowych, przenośnych głośników Bluetooth. Oferowane obecnie jest w cenie około 179zł i cechują się 30W mocy, nowym podejściem do sterowania głośnością, długą pracę na baterii oraz możliwość pracy z drugim takim samym modelem tworząc tym samym zestaw stereo. Zobaczmy, co tym razem zaoferował Tronsmart.

Design Tronsmart T7


(kliknij, aby powiększyć)

Głośnik ma kształt kolumny, który można używać zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Wyposażony jest w kolorowe diody LED, które tworzą przyjemną atmosferę podczas słuchania muzyki. Przenośny głośnik Tronsmart T7 posiada obudowę w kształcie walca, która oferowana jest w jednej wersji kolorystycznej - czarnej. Przyjemna w dotyku, matowa siateczka sprawia wrażenie solidnej i nie łapie brudu i odcisków palców. Wykonanie jest zbliżone do modelu T7 Lite. Tym logo producenta wywędrowało na górę obudowy, a po pięć przycisków sterujących, gniazda USB-C i kart micro-SD (wspierane są formaty WAV/FLAC/APE/MP3) oraz zawieszka z mocnego sznurka są umieszczone na jednęj wzdłuż owalnej części obudowy. Są jeszcze małe nóżki gumowe, stabilizujące głośnik, kiedy leży na biurku poziomo. Z przycisków sterujących na obudowie znajdziemy: włącznik, przyciski następny/poprzedni utwór, przycisk play/pause oraz włączenie trybu SoundPulse (podbicie programowe charakterystyki dźwięku, taki specjał Tronsmarta). Przycisk włączenia ma także dodatkową funkcję - przy krótkim wciśnięciu steruje czterema trybami podświetlenie LED (w aplikacji nie mamy możliwości sterowania podświetleniem, jest tylko z poziomu obudowy). Na uwagę zasługuje sterowanie głośnością. Tutaj Tronsmart wykonał dobrą robotę, bo mamy bardzo wygodne i użyteczne pokrętło na górnej części obudowy, którym sprawnie i płynnie steruje się głośnością. Z kolei tym razem żadne z przycisków nie są podświetlane, co może nieco utrudnić sterowanie urządzeniem. Na spodzie obudowy został umieszczony niskotonowy głośnik z wylotem powietrza bass-relfex, a także gumowe nóżki stabilizujące ustawienie głośnika w pionie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Model Tronsmart T7 o łącznej mocy 30W oprócz wspomnianego wcześniej woofera odpowiedzialnego za przenoszenie niskotonowego dźwięku posiada dwa tweetery. Całość pracujące z zakresie 20Hz – 20kHz. Za komunikację z otoczeniem odpowiada interfejs Bluetooth w wersji 5.3 (kodek SBC), który może się łączyć z urządzeniami odległymi o maksymalnie 18 metrów. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 4000mAh, która zdaniem producenta pozwala na maksymalnie 12h odsłuchu (przy maksymalnie 50% głośności), a przy włączonym LED i większej głośności do około 4 godz. Po jej wyczerpaniu głośnik trzeba podpiąć do ładowarki zakończonej kablem USB typu C i odczekać około 3h aby znów cieszyć się w pełni naładowanym ogniwem. Ładowarki nie ma w zestawie, ale jest przewód USB-C. Waga urządzenia to około 750g.Tronsmart T7 w działaniu

Odpalmy więc naszego Tronsmart T7 i sprawdźmy co z niego się wydobywa w pojedynkę, a co jeśli dołożymy drugi taki sam model. Po sparowaniu ze smartfonem warto pobrać dedykowaną aplikację Tronsmart. Z niej zrobimy aktualizacje firmware, a ty razem nie ma znajdziemy sterowania podświetleniem, które możliwe jest tylko z przyciskiem z obudowy. Z poziomu aplikacja można też ustawiać tryby equalizer, który zawiera predefiniowane ustawienia: Default, Deep Bass, Classical, Rock, SoundPulse oraz własne ustawienie basu, średnich i wysokich tonów. Generalnie warto mieć zawsze ustawiony włączony SoundPulse, inne tryby są niewiele warte uwagi. W aplikacji można też szybko przełączyć się między trybem, solo lub stereo (jeśli mamy dwa głośniki T7), sprawdzić poziom naładowania baterii oraz zmienić źródło dźwięku (Bluetooth lub microSD).

Pojedynczy głośnik T7 nie wspiera klasycznego stereo, lecz dźwięk jest emitowany w wielu kierunkach, rozchodzi się w zależności od położenia głośnika. Na pewno jeden głośnik nie nadaje się na zrobienie małej imprezy w domu, a tym bardziej na odsłuch na maksimum, do tych zastosowań ten model się nie sprawdzi. Zalecam słuchać do około 85% mocy, gdyż głośniej robi się nie przyjemnie dla ucha. Dźwięk jest zrównoważony, wysokie i średnie tony grają względnie czysto, a w porównaniu do T7 Lite mamy tutaj sporo więcej basu. Jeśli więc zależy Wam na bardziej na mocy/basie niż przenośności/lekkości, to lepiej wybrać T7 niż T7 Lite. Sprzęt nadaje się także do audiobooków i podcastów, jeśli zależy nam na cichym trybie (do usypiania) to można odpowiedni cicho ustawić.

Można także jednocześnie mieć podłączony jeden głośnik T7 do dwóch urządzeń, ale dźwięk będzie się wydobywał tylko z jednego urządzania w danym momencie (kiedy jedno ma pauzę a drugi gra i na odwrót).

Dodanie drugi głośnika już daje nieco lepsze efekty przy osłuchu muzyki stereo, zwłaszcza kiedy ustawimy sobie obie kolumny w odpowiednim miejscu. W tandemie już można pokusić się o zrobienie mini imprezy lub używać sprzętu jako przenośne źródło dźwięku dla filmów. Poprawia się sporo dynamika dźwięku. Poniżej zapraszam na prezentacje możliwości głośników T7 (w wersji solo i stereo) a także porównanie gabarytów z niedawno testowanym modelem T7 Lite.


Podsumowanie

Tronsmart T7 oferuje dobrze zrównoważony dźwięk. Bas jest mocny i precyzyjny, a także stosunkowo głęboki. Głośniki mają dobre odwzorowanie przestrzeni, biorąc pod uwagę ich rozmiar. Grają głośno, ale mają tendencję do ostrości na wyższych poziomach głośności. Z włączonym efektem świetlnym czas pracy na baterii spada do około 4 godzin. To może być problematyczne, jeśli planujesz używać głośnika przez dłuższy czas. Trzeba przyznać, że model Tronsmart T7 oferuje nam całkiem akceptowalną jakość dźwięku jak za tak nie duże pieniądze na jaki został wyceniony (179zł). Dodatkowo, dobry efekt uzyskamy dokładając drugi taki głośnik, wówczas możliwości takiego zestawu nieco wzrastają i możemy już używać głośników jako zestawu biurkowego stereo, czy pokusić się o zrobienie mikro imprezy.