Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja głośników Tronsmart T7 Lite 24W (BT) w wersji stereo
    

 

Recenzja głośników Tronsmart T7 Lite 24W (BT) w wersji stereo


 Autor: Adam | Data: 31/01/24

Recenzja głośników Tronsmart T7 Lite 24W (BT) w wersji stereoTronsmart T7 Lite to świeża pozycja w gatunku bardzo budżetowych, przenośnych głośników Bluetooth. Dostępny obecnie jest w cenie 139zł i oferuje między innymi 24W mocy, wodoszczelność, długą pracę na baterii oraz możliwość pracy z drugim takim samym modelem tworząc tym samym zestaw stereo. Zobaczmy, czy głośniczek w tej cenie w ogóle się do czegoś nadaje.

Budowa i właściwości Tronsmart T7 Lite


(kliknij, aby powiększyć)

Przenośny głośnik Tronsmart T7 Lite posiada obudowę w kształcie walca, która oferowana jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarna, niebieska, różowa i turkusowa. Do testów do nas trafiła ciemnoniebieska wersja i ten układ kolorów może się podobać. Przyjemna w dotyku, matowa siateczka sprawia wrażenie solidnej i nie łapie brudu i odcisków palców. Po jednej stronie na niej jest umieszczone logo producenta, a po drugiej sześć przycisków sterujących, gniazda USB-C i kart micro-SD (wspierane są formaty WAV/FLAC/APE/MP3) oraz zawieszka z mocnego sznurka. Są jeszcze małe nóżki gumowe, stabilizujące głośnik, kiedy leży na biurku poziomo. Z przycisków sterujących na obudowie znajdziemy: włącznik (podświetlany), połączenie Bluetooth (podświetlane), głośność +/- (przyciski także pełnią funkcje następny/poprzedni utwór), przycisk play/pause oraz włączenie trybu SoundPulse (podbicie programowe charakterystyki dźwięku, taki specjał Tronsmarta).


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z kolei po dwóch zakończeniach walca mamy dwa z trzech (jeden jest ukryty pod siateczką) pasywnych radiatorów, zakrytych plastikową osłoną. Na jednej z osłon mamy dodatkowe gumę, co poprawia z kolei stabilność przy ustawieniu głośnika w pionie. Myślę, że dodatkowo osłonę gumową można by zrobić po dwóch stronach obudowy głośnika. W miejscu dwóch radiatorów jest także zmienne podświetlenie, sterowane tylko z poziomu aplikacji, z możliwością jego wyłączenia.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Model Tronsmart T7 Lite o łącznej mocy 24W oprócz wspomnianych wcześniej trzech pasywnych radiatorów, odpowiedzialnych za przenoszenie dźwięku niskotonowego posiada dwa głośniki pracujących w paśmie 60Hz – 20kHz. Za komunikację z otoczeniem odpowiada interfejs Bluetooth w wersji 5.3 (kodek SBC), który może się łączyć z urządzeniami odległymi o maksymalnie 15 metrów. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 4000mAh, która zdaniem producenta pozwala na maksymalnie 24h odsłuchu (przy maksymalnie 50% głośności). Po jej wyczerpaniu głośnik trzeba podpiąć do ładowarki zakończonej kablem USB typu C i odczekać około 4,5h aby znów cieszyć się w pełni naładowanym ogniwem. Ładowarki nie ma w zestawie, ale jest przewód USB-C. Waga urządzenia to 470g.

poprzednia strona (Budowa i właściwości Tronsmart T7 Lite)    -   następna strona (Tronsmart T7 Lite podczas odsłuchu)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja głośników Tronsmart T7 Lite 24W (BT) w wersji stereo
 
 » Budowa i właściwości Tronsmart T7 Lite
 » Tronsmart T7 Lite podczas odsłuchu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »