Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja elektrycznej bieżni Xiaomi WalkingPad R1 Pro
    

 

Recenzja elektrycznej bieżni Xiaomi WalkingPad R1 Pro


 Autor: Redakcja | Data: 06/04/21

Bieżnia

Zawartość pudła oprócz samej bieżni, to prosty pilot zdalnego sterownia, wtyczka bezpieczeństwa, przewód zasilający, klucz imbusowy, olej silikonowy oraz niezbyt obszerna instrukcja obsługi tylko w języku angielskim. Sama bieżnia jest złożona jakby na pół, a jej całkowite rozłożenie trwa dosłownie minutę i nie stanowi większego problemu. Składanie i rozkładnia nie wymaga żadnych narzędzi, choć jedynie dolne uchwyty mocujące poręcz czasem mogą się trochę przyblokować i ręcznie może być na początku kłopot z ich poluzowaniem. Wówczas można sobie pomóc jakimiś kombinerkami lub kluczem typu żabka. Środkowe zaczepy, mimo iż wymagają nieco siły, to już nawet 7 latek sobie z nimi poradzi.


Widok złożonej bieżni w pozycji pionowej, stoi stabilnie (kliknij, aby powiększyć)

Proces rozłożenia bieżni, aby stała się operacyjna, to kilkadziesiąt sekund. Ustawiamy bieżnie w stosownym miejscu, korzystając z przesuwnych kółek. Nie są one zbyt duże i nie radzą sobie na nierównej powierzchniach czy dywanach, ale po podłogach suną jak miłe. Następnie luzujemy dolne zaciski, podnosimy poręcz pionowo i dokręcany zaciski, nie używając narzędzi. Kolejny krok to złapanie górnej strony bieżni i rozłożenie jej na podłodze. W końcowej fazie jej rozkładania trzeba uważać, aby nie uderzyć zbyt mocno bieżnią o podłogę. Ostatni krok rozkładania bieżni to odpowiednia regulacja wysokości poręczy do naszego wzrostu za pomocą dwóch albuminowych zacisków.


Widok na bieżnię od góry, jeszcze przed transformacją (kliknij, aby powiększyć)


Podnosimy poręcz i stabilizujemy łącznie czterema zaciskami (kliknij, aby powiększyć)


Bieżnia gotowa do działania (kliknij, aby powiększyć)

Po tym działaniu pozostaje nam jedynie włożenie wtyczki bezpieczeństwa do poręczy, podpięcie zasilania i włączenie przycisku zasilającego bieżnie. Może się zdarzyć, u nas tak było, dzieje się to przez transport, że po pierwszym rozłożeniu bieżni jej taśma jest nierówna. Nie ma się tym co martwić, bo po pierwszym uruchomieniu, bieżnia w kilkanaście sekund wyrówna sobie automatycznie taśmę względem bocznych elementów obudowy. Sprzęt jest praktycznie gotowy do pracy. Możemy sterować z poziomu pilota lub/i pobrać specjalną aplikację o nazwie "KS Fit". Jeśli chcemy dobrze wypoziomować bieżnie służą w tym celu regulowane nogi umiejscowione po środku i na końcu bieżni. Poprawne wypoziomowanie sprawi, że nasza bieżnia będzie wydawała mniej hałasu podczas treningu.


Te nogi (tylko dwie środkowe i dwie końcowe są regulowane) służą do wypoziomowania bieżni

Jakość wykonania nie budzi większych zastrzeżeń. Sprawia wrażenie solidnej i raczej wytrzymałej konstrukcji, choć dopiero długodystansowy test może pokazać, na ile sprzęt jest trwały, zwłaszcza jeśli chodzi o silnik, antypoślizgowy pas (taśmę) oraz trwałość obudowy. Poręcz wykonana została ze stopu aluminium, jest względnie stabilna, choć z uwagi, że jest to lekki stop, delikatnie się porusza, ale w zupełności nie przeszkadza to w treningu. Warto dodać, że na poręczy zamontowano gumowy uchwyt na telefon czy tablet, który zmieści się także w poziomie (10 calowy), lub w pionie wraz ze smartfonem.


Uchwyt w poręczy zmieści tablet w pozycji poziomej (kliknij, aby powiększyć)


...lub jednocześnie tablet w pionie i smarfton (kliknij, aby powiększyć)

Jeśli będziemy czasem transportować sprzęt, to korzystając z małych kółeczek (a tak jest najwygodniej, bo bieżnia jest dość ciężka i samemu raczej jej nie uniesiemy swobodnie) można trochę porysować jej podstawę, a także obudowa boczna może się nieco poobijać podczas transportu, co u nas podczas testów transportowych zaistniało. Jeśli nie chcemy jej zarysować, warto na to zwrócić uwagę. Jak widać będzie na zdjęciach, bieżnia z uwagi na kolor i duże, płaskie powierzchnie dość szybko łapie kurz, dlatego warto zaopatrzyć ją w pokrowiec.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja elektrycznej bieżni Xiaomi WalkingPad R1 Pro
 
 » Wstęp
 » Bieżnia
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »