RECENZJE | Recenzja biurka elektrycznego FlexiSpot E7 Pro
Recenzja biurka elektrycznego FlexiSpot E7 Pro
Autor: Adam | Data: 01/08/24
Funkcjonalność i komfort użytkowania
FlexiSpot E7 Pro oferuje szeroki zakres regulacji wysokości, co umożliwia pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Panel sterujący jest intuicyjny w obsłudze i pozwala na szybkie dostosowanie wysokości biurka. Mechanizm zmiany wysokości biurka jest bardzo precyzyjny, już bardzo lekkie dotknięcie powoduje zmianę wysokości co do 1 mm, więc możemy dokładnie ustawić wybraną wartość. Czułość dotyku jest na tyle duża, że kiedy nachylimy się przypadkiem na biurko i dotkniemy nogą lub frontem ciała panel, wówczas uruchomi się mechanizm, co nie jest pożądane. W takim wypadku najlepiej blokować tymczasowo możliwość regulacji.
Minimalna wysokość jaką możemy ustawić wynosi 635mm. Jest to wysokość samego stelaża przy maksymalnie skręconych nóżkach. Trzeba dodać do tego wysokość blatu, w naszym przypadku 25mm. Maksymalna wysokość stelaża to aż 1290mm, zaś maksymalna prędkość podnoszenia wynosi do 40mm/s, zmniejsza się w zależności od obciążenia, które wedle deklaracji producenta może wynieść aż 160kg, a to dzięki temu, że każda noga jest napędzana oddzielnym silnikiem, co zapewnia większą stabilność i dużą nośność. Dzięki możliwości zapamiętania czterech różnych ustawień, zmiana pozycji jest szybka i wygodna, co zachęca do częstych zmian pozycji w trakcie dnia pracy. Jeśli wykonamy wiele manewrów góra-dół z obciążeniem, wówczas może wyświetlić się błąd E01 i należy odczekać około 20 minut aż biurko będzie dostępne w działaniu. Jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem/przegrzaniem silnika.
Poziom hałasu poniżej 50 dB sprawia, że operacje podnoszenia i opuszczania biurka nie są uciążliwe dla otoczenia. Dzięki wbudowanemu gniazdu ładowania USB można podładować urządzenie, gniazdo jest typu USB-A i oferuje szybkie ładowanie. Producent mógł także dodać coraz popularniejsze gniazdo USB-C ze wsparciem super szybkiego ładowania. Biurko E7 Pro posiada system antykolizyjny, który zapobiegania kolizjom, zanim się zdarzą: gdy sensory biurka zbliżają się do potencjalnej przeszkody, biurko automatycznie zatrzymuje swoje ruchy, zapobiegając tym samym jakiejkolwiek kolizji z przeszkodą. Mamy trzy progi czułości wykrywania kolizji (20kg, 15kg, 10kg) oraz możliwość wyłączenia tego trybu. System mógłby być jednak bardziej wyczulony na przeszkody, gdyż te wartości zaproponowane przez producenta są zbyt wysokie. Lepiej więc uważać, aby kiedy będzie pod biurkiem nie włączyć obniżania...
Jeszcze z ciekawostek, które wyszły wcześniej przy okazji testowania innego biurka elektrycznego. Chodzi o budowę stóp stelaża. Jeśli są one płasko wykończone, to jeżdżące odkurzacze roboty, będą próbowały wjechać na nie, co nie jest zalecane. Tutaj stopy nie są mocno spłaszczone, w dodatku regulowane nogi mogą podnieść nieco całe biurko dzięki czemu robot nie wjeżdża nam na stelaż.
Zobaczmy teraz jak biurko prezentuje się na działaniu.
Pora na podsumowania naszych wrażeń z testów biurka E7 Pro.