Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja głośnika Tronsmart BANG 60W IPX6 Bluetooth
    

 

Recenzja głośnika Tronsmart BANG 60W IPX6 Bluetooth


 Autor: Adam | Data: 02/06/22

Obudowa i design

Pod względem designu najnowsze dzieło Tronsmarta bardzo mocno przypomina konkurencyjne głośniki od firmy JBL z serii Boombox. Producent postawił tu na dobrej jakości materiały, wodoodporną obudowę (IPX6) wyposażoną w wygodną rączkę, wykończoną matowym plastikiem, który dobrze eliminuje efekt palcowania. Dzięki niej możemy dość łatwo przenosić tego 3kg klocka z miejsca na miejsce. Na rączce producent dodał swój solidny logotyp w błyszczącej wersji. Z kolei na płaskim spodzie mamy dwie duże gumopodobne nogi, dzięki czemu głośnik stoi stabilnie na powierzchni. Nie ma efektu gibania się, jak w droższym modelu JBL Boombox.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Z przodu oprócz maskownicy zakrywającej membrany znajdziemy gustownie wkomponowane logo Tronsmarta oraz podświetlenie LED w postaci listwy zaokrąglonej po dwóch stronach. Dodatkowo podświetlane są lewe i prawe bass-refleksy. Oświetlenie można personalizować, o czym będzie w dalszej części artkułu. Firmowe logotypy są jeszcze ładnie umiejscowione na bocznych głośnikach.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wszystkie przyciski sterujące trafiły na górę urządzenia. Niestety na tym polu producent nie ustrzegł się drobnej wady. Same przyciski nie są podświetlane i po ciemku może być ciężko znaleźć ten właściwy. Na ratunek może przyjść ich wyczucie palcem, gdyż są gumowe i każdy ma inne oznaczenie dobrze wyczuwalne pod palcem (typu - + czy literka M). Na szczęście są dyskretne diody statusu przy kilku przyciskach (przy włączniku, stan naładowania baterii oraz TuneConn i SoundPulse EQ), które ułatwiają nieco korzystanie z panelu.


(kliknij, aby powiększyć)

Spójrzmy teraz jakie przyciski dostarczył producent. Mamy tam patrząc od lewej czterostopniowe białe oznaczenie poziomu naładowania akumulatora, przycisk TuneConn(żółta dioda jak aktywny), przycisk 'M' do aktywacji asystenta głosowego i zmieniania trybu pracy głośnika, przycisk '-' do ściszania, przycisk play/pauza (oraz funkcje do telefonu), przycisk '+' do zgłośnienia, dedykowany przycisk SoundPulse (podbicie dźwięku przez EQ) oraz włącznik/wyłącznik. Nie zabrakło funkcjonalności 'następny/poprzedni utwór' - do tego wykorzystujemy przyciski głośności (trzeba je dłużej przytrzymać).

Z tyłu głośnika zastosowano tę samą przyjemną w dotyku siateczkę co na froncie i wkomponowano w nią interfejsy w postaci USB-C, 5V1A wyjście USB (jako pamięć USB lub do ładowania urządzeń), AUX, reset i czytnika kart pamięci. Złącze te przykrywa solidna gumowa zaślepka, dzięki czemu chroni przed dostaniem się do nich wody.

Podsumowując wykonanie głośnika nie budzi ono zastrzeżeń, jest stworzone z dobrej jakości materiałów i sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z dobrej jakości, solidnym sprzętem. Jest dość ekstrawaganckie, zwłaszcza poprzez dodatkowe podświetlenie, ale nie przesadzono z udziwnianiem. Jedynie te podświetlenie przycisków usprawniło by pracę w ciemności, zwłaszcza że producent kieruje głośnik do wykorzystania na imprezach, a tam jest z reguły trochę ciemno.

Na koniec tego rozdziału kilka zdjęć i video z prezentacji podświetlania.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja głośnika Tronsmart BANG 60W IPX6 Bluetooth
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Obudowa i design
 » Dodatkowe funkcje i aplikacja
 » Jakość dźwięku i podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »