Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja głośnika Tronsmart BANG 60W IPX6 Bluetooth
    

 

Recenzja głośnika Tronsmart BANG 60W IPX6 Bluetooth


 Autor: Adam | Data: 02/06/22

Jakość dźwięku i podsumowanie

Jeśli chodzi o repertuar w jakim Bang sprawdza się najlepiej, to muzyka popularna, zwłaszcza ta oferująca mocniejszy bas i energiczniejsze brzmienie. Fani klasyki raczej powinni skierować swoje tory na inne rozwiązania. Rockowe doznania są względnie akceptowalne, jednak nadal prym wiedzie popowy odsłuch. Dźwięk nie jest bardzo klarowny, czysty, ale do celów relaksacyjno-imprezowych jak najbardziej może spełnić swoje zadanie. Bas wyróżnia się w tym modelu inplus, zaś środek i wysokie tony są akceptowalne i nie wyróżniają się jakoś szczególnie w żadną stronę. Jest dobrze jak na kwotę jaką trzeba wyłożyć za ten sprzęt.

Nie ma tu klasycznego stereo, lecz dźwięk jest emitowany w wielu kierunkach, rozchodzi się w zależności od położenia głośnika. W domu dobrze jest go ustawić na podłodze, w kącie, wówczas podłoga i ściany dobrze rozniosą dźwięk w pomieszczeniu. Dźwięk w Bangu zależy w dużym stopniu od jego umiejscowienia, gdyż fala dźwiękowa roznosi się wokół głośnika i elementy pomieszczenia mogą zmieniać jej charakterystykę. Na pewno przy głośniejszym odsłuchu lepiej być kilka metrów od urządzenia, niż blisko niego, gdyż wówczas dźwięk może wydać nam się nieprzyjemny. Bang potrafi bez problemu salon liczący 22 m2 napędzić dynamicznym brzmieniem.

Przy głośności 50% jest czysto i dość głośno, przy 75% przekaz nadal jeszcze nie traci na jakości, a także na 100% głośnik daje rade i można dzięki temu zrobić w salonie imprezę przy pomocy już jednego Banga. Widać producent dobrze dobrał parametry pracy głośnika, że przy maksymalnym odsłuchu nie ma wyraźnych przesterów i zniekształcenia dźwięku.

Dodatkowo podświetlanie LED może urozmaicić potańcówkę czy stworzyć bardziej imprezowy klimat. Mamy kilka stałych podświetlanych kolorów lub tryb migający w rytm muzyki. Trzy rodzaje ledów robią robotę. A jeśli jest potrzeba, można je wyłączyć całkowicie. Dedykowana aplikacja od producenta dobrze wspiera tę funkcjonalność Banga.

Z uwagi na sporą moc (60W) Bang sprawdzi się na otwartej przestrzeni, nie bojąc się o pogodę. Oczywiście na zewnątrz dynamika będzie mniejsza niż w pomieszczeniu zamkniętym, ale spora głośność daje możliwość zrobienia całkiem hucznej imprezki. Także głośnik przypięty w pas może nadać się jako nagłośnienie w samochodzie, jeśli nie posiadamy dobrej jakości audio w aucie.

Jeśli chodzi o testy wytrzymałości baterii, to po połączeniu Bluetooth i około 50% głośności pracowały głośniki non stop 11 godzin. Kiedy ich bateria była już na wykończeniu z głośnika otrzymamy sygnał dźwiękowy. Czas ładowania do pełna wyniósł 3 godz. 30 minut, więc krócej o około godzinę niż podaje producent. Zależy to w dużej mierze od kabla i ładowarki jakie posiadamy.

Zasięg dźwięku jest bardzo dobry, kilkanaście metrów w mieszkaniu odległości między głośnikiem a smartfonem i nie gubił połączenia. Dopiero przy około 15 metrach przerwało (na drodze było kilka przeszkód, ścian, drzwi) zaczęło lekko gubić połączenie. W plenerze zasięg dochodzi do deklarowanych 18 metrów.

Głośnik obecnie (czerwiec 2022r) oferowany jest w promocyjnej cenie 469zł w sklepie geekbuying.pl. Dodatkowo mamy dla naszych Czytelników kupon obniżający cenę o dodatkowe 30zł : IGN2L1NB. Dodam, że koszt przesyłki kurierem wynosi 0zł.

poprzednia strona (Dodatkowe funkcje i aplikacja)    -   następna strona (Jakość dźwięku i podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja głośnika Tronsmart BANG 60W IPX6 Bluetooth
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Obudowa i design
 » Dodatkowe funkcje i aplikacja
 » Jakość dźwięku i podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »