Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Przegląd akcesoriów SilverStone: chłodzenie, USB3.0, kable
    

 

Przegląd akcesoriów SilverStone: chłodzenie, USB3.0, kable


 Autor: DYD | Data: 21/01/14

Przegląd akcesoriów SilverStone: chłodzenie, USB3.0, kableW artykule przeglądowym znalazło się kilka akcesoriów firmy SilverStone, które mogą usprawnić współpracę z pecetem lub notebookiem. Rzut okiem przeszła chłodząca podstawka NB03 dla laptopów, zestaw pomysłowych kabli SATA (w tym zasilających) dla dysków twardych i SSD, dzięki którym można zaoszczędzić sporo miejsca w obudowie i sprawniej prowadzić okablowanie, zwłaszcza w obudowach Mini-ITX. Sprawdziliśmy także coś przydatnego dla urządzeń USB3.0 - adapter umożliwiający szybkie podłączenie dysków 2.5 cala SATA do portu USB3.0 wraz z ochronnym etui oraz czteroportowy HUB USB3.0. Zapraszamy do krótkiego przeglądu.

Noble Breeze NB03 - chłodzenie dla notebooka

Podstawki chłodzące dla komputerów przenośnych nie tylko poprawiają wydajność chłodzenia, lecz także usprawniają pozycję pracy z laptopami. SilverStone posiada obecnie trzy rodzaje podstawek z serii Noble Breeze, do nas trafił model NB03. Ta lekka podstawka chłodząca składa się z dwóch rodzajów materiałów - perforowanej blachy, na której będzie spoczywał nasz laptop oraz pozostałej części obudowy wykonanej z plastiku. Po środku podstawki umiejscowiono wentylator o średnicy 160mm, pracujący z prędkością obrotową 1200 (±15%) rpm i generujący 18dBA natężenia hałasu. Wentylator zasilany jest z USB, którego 50cm kabel chowany jest sprytnie w dolnej części podstawki. Obudowa posiada specjalne zaczepy na której zawijany jest kabel od wentylatora. Dodatkowy plus to "przelotowe" gniazdo USB w kablu, dzięki czemu po podpięciu go w port USB nie tracimy tegoż portu. Spód obudowy wykonany z matowego plastiku, posiada pięć gumowych nóżek oraz dodatkowe dwie podnoszone nogi, które zwiększają kąt i wysokość podstawki. Dzięki gumowym wykończeniom podstawka stoi stabilnie na podłożu. Ma ona wymiary 350mm (szerokość) x 265mm (długość) x 36 ~ 56mm (regulowana wysokość) i może pomieścić maksymalnie 15 calowego notebooka z panoramicznym ekranem. Podstawka jest lekka, waży 825 g, przez co nie ma problemów z jej przenoszeniem. Wentylator pracuję dużo ciszej niż chłodzenie w notebooku działające na pełnych obrotach, jednak przy pracy notebooka w trybie cichym, wentylator w podstawce będzie się wyróżniał hałasem, można go jednak szybko odłączyć, gdyż głownie przy obciążeniu ma sens aktywne chłodzenie. Spójrzmy jak prezentuje się podstawka firmy SilverStone.


Opakowanie od Noble Breeze NB03 (kliknij, aby powiększyć)


I spodnia część pudełka, widać też tam specyfikację (kliknij, aby powiększyć)


Podstawka - widok od góry (kliknij, aby powiększyć)


Perforowana blacha podstawki, na której spoczywa notebook (kliknij, aby powiększyć)


Logo producenta, dobrze się komponuje na podstawce tworząc ciekawy design (kliknij, aby powiększyć)


Podnoszone nóżki w podstawce zmieniają kąt położenia notebooka i wysokość podstawki


Teraz widok na spód podstawki, widać tutaj chowane nogi, chłodzenie i zwijany przewód USB


Tak prezentuje się zwijany przewód USB zasijlający wentylator


Gniazdo USB ma przejcówkę, dzięki czemu nie tracimy tego portu w notebooku


Notebook wylądował na podstawce Noble Breeze NB03 (kliknij, aby powiększyć)


Nogi w wersji złożonej i rozłożonej

Chłodzenie nie jest bardzo wydajne, jednak przy jego wykorzystaniu laptop potrafi zejść o kilka stopni podczas obciążenia notebooka, usprawnić chłodzenie i poprawić obieg powietrza, odseparowując notebooka od płaskiej powierzchni. Regulowany kąt położenia dzięki ruchomym nogom usprawnia pozycję pracy na laptopie. Jakość wykonania jest dobra, notebook nie zsuwa się z podstawki, zaś ona sama będzie stała stabilnie na podłożu dzięki dobrze przylegającym nóżkom. Design podstawki jest ładny, matowa czerń i srebrne logo producenta sprawiają dobre wrażenia wizualne. Plusem jest także niska waga urządzenia i chowany przewód USB. Cena europejska w przeliczenia na nasze to około 72zł.


poprzednia strona (Noble Breeze NB03 - chłodzenie dla notebooka)    -   następna strona (Kable SATA - zasilajace i niskoprofilowe)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Przegląd akcesoriów SilverStone: chłodzenie, USB3.0, kable
 
 » Noble Breeze NB03 - chłodzenie dla notebooka
 » Kable SATA - zasilajace i niskoprofilowe
 » Adapter USB3.0 do SATA plus etui
 » Czteroportowy HUB USB3.0
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »