Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania
    

 

Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania


 Autor: Redakcja | Data: 22/03/21

Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowaniaZ marką yeedi już raz się spotkaliśmy na naszych łamach przy okazji modelu K700, teraz pora na nowość tej marki specjalizującej się w produkcji automatycznych odkurzaczy. Mowa o modelu yeedi 2 hybrid, który umożliwia jednoczesne odkurzanie i mopowanie, posiada sterowanie poprzez dedykowaną aplikację a do poruszania się wykorzystuje skanowanie typu Visual SLAM (umożliwia utworzenie i zapamiętanie mapy domu). Zobaczymy czym charakteryzuje się ten model i jak sobie radzi podczas domowych czynności sprzątających.

yeedi 2 hybrid - wstęp

Odkurzacze firmy yeedi oferowane są na platformach Amazon (US, Germany i pewnie także w naszej edycji) oraz przede wszystkim na Aliexpress z szybką, darmową wysyłką do naszego kraju. Yeedi 2 hybrid jest dostępny na Aliexpress z dostawą w ciągu 3 dni z magazynu w Polsce. Normalna cena wynosi 1765 zł, jednak w promocji jego koszt wynosi $253, czyli około 1050zł. Warto zaglądać pod podany wcześniej adres, bo są tam cykliczne promocje na ten i inne modele yeedi. Nie brakuje na Ali również akcesoriów marki yeedi w postaci elementów, które zużywają się w trakcie pracy, czyli np. filtrów, ścierek czy szczotek.

Autonomiczne roboty sprzątające na dobre zagościły w naszych domach. Jeszcze do niedawna wysoka cena tych urządzeń i słabość rozwiązań technicznych sprawiały, że był to gadżet dla fanów nowych technologii, ale nie koniecznie sprzęt codziennego użytku. Jednak blisko dwie dekady ciągłego rozwoju oraz pojawienie się szeregu nowych graczy na rynku spowodowało, że gwałtownie przybyła liczba użytkowników robotów sprzątających, dla których to urządzenie należy do podstawowego wyposażenia domu, podobnie jak pralka czy zmywarka.

Dzisiaj, za cenę dobrej klasy "ręcznego" odkurzacza, możemy nabyć autonomiczne urządzenie naszpikowane czujnikami, kamerami i sterowane za pomocą dedykowanego oprogramowania. Nie są to pomniejszone wersje odkurzacza, ale sprzęt, dzięki któremu możemy zaoszczędzić dużo czasu, a jednocześnie cieszyć się większym komfortem życia. Od niedawna na naszym rynku dostępne są roboty sprzątające firmy yeedi.

Jest to nowa marka, która zadebiutowała w zeszłym roku (2020), ale po jej produktach widać, że bazuje na wieloletnim doświadczeniu. Do tej pory dostępne w Polsce za pośrednictwem Aliexpress były dwa modele tej firmy: k650 i k700. Oba solidnie wykonane, oferujące odpowiednią moc ssania, oba z zaawansowaną technologią i oba w przystępnej cenie. K650 zaprojektowany z myślą o posiadaczach psów, radzi sobie ze sprzątaniem sierści i splątanych włosów, jest sterowany z poziomu aplikacji i może jednocześnie odkurzać i mopować. K700 dla odmiany, to urządzenie dla tych, którzy nie koniecznie są mistrzami nowych technologii, jest sterowany prostym pilotem z 3 przyciskami, większość funkcji ma automatycznych, lecz nie posiada sterownia z poziomu aplikacji i skanowania mapy domu.

Yeedi 2 hybrid łączy w sobie zalety poprzedników i dorzuca do tego wiele nowych funkcjonalności i znacznie lepsze parametry pracy. Moc ssania została zwiększona do 2500 Pa i pod tym względem należy do najmocniejszych na rynku. Przy czym możemy wybrać ustawienie od standardowej poprzez max i max + dla naprawdę bardzo brudnych powierzchni. Podobnie jak w modelu k650 i tutaj wybrano rozwiązanie umożliwiające jednoczesne odkurzanie i mopowanie co sprawia, że cały proces sprzątania podłóg przebiega w pełni autonomicznie. Warto przy tym zaznaczyć, że przy tak wysokich parametrach mocy robot emituje dźwięk o natężeniu zaledwie 55 dB, co można porównać z głośnością pracującej kuchenki mikrofalowej.

Robot radzi sobie z progami o wysokości do 2 cm, a jednocześnie niskoprofilowa konstrukcja sprawia, że z powodzeniem sprząta pod meblami. Zestaw czujników zapobiega zarówno spadnięciu ze schodów jak i kolizji z meblami i innymi przeszkodami, dzięki czemu sprzątanie jest w pełni autonomiczne i nie większej ingerencji i pomocy ze strony użytkownika.

Na osobne omówienie zasługuje zainstalowany software. Zastosowana technologia Visual SLAM umożliwia utworzenie i zapamiętanie mapy domu. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskujemy szeroką paletę możliwości zoptymalizowania pracy robota. Nie tylko sam proces poruszania się robota po domu jest skuteczniejszy, ale dodatkowo możemy lepiej zaplanować sprzątanie, wybierając indywidualnie poszczególne pomieszczenia. Dodatkowo zastosowanie wirtualnych granic daje możliwość wyłączenia określonych obszarów lub obiektów ze sprzątania. Pracą urządzenia możemy sterować za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony. Możemy za jej pośrednictwem ustawić zarówno moc jak i tryb pracy, zaplanować harmonogram sprzątania z indywidulanym określeniem poszczególnych pomieszczeń, a za pomocą wirtualnych granic nie tylko wyłączyć ale też wyznaczyć określone obszary sprzątania. Aplikacja śledzi i zapisuje na bieżąco zużycie akcesoriów i historię pracy. Nie zabrakło też sterownia głosem oraz funkcji znajdź mojego robota.

Tyle tytułem wstępu, przejdźmy do rzeczy...

poprzednia strona (yeedi 2 hybrid - wstęp)    -   następna strona (Wyposażenie, wygląd, wrażenia)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania
 
 » yeedi 2 hybrid - wstęp
 » Wyposażenie, wygląd, wrażenia
 » Aplikacja yeedi, uruchomienie, praca
 » yeedi 2 hybrid, jak sprząta?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »