Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania
    

 

Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania


 Autor: Redakcja | Data: 22/03/21

Wyposażenie, wygląd, wrażenia

W zapakowany w solidne pudło yeedi 2 hybrid przychodzi do nas z instrukcją obsługi - w języku angielskim, opisana w prosty i czytelny sposób. W zestawie oprócz samego robota znajdziemy stację dokującą z kablem zasilającym i dwie boczne szczotki, które należy zamontować do robota. Jest także płytka czyszcząca, która posłuży do systemu mopowania, a także wielorazowa szmatka czyszcząca z mikrofibry oraz kilka jednorazowych szmatek. To tyle w kwestii wyposażenia. Podłączenie wszystkiego ze sobą jest prawie w całości intuicyjne i proste, poza pewnymi dwoma elementami. Ale o tym za chwilę, teraz przyjrzyjmy się bliżej naszemu robotowi.


Wyposażenie yeedi 2 hybrid (kliknij, aby powiększyć)

Na górnej części widać kamerę vSLAM, dzięki które robot skanuje mieszkanie i tworzy mapę, która będzie dostępna w aplikacji. Obok kamery jest przycisk do trybu manualnego z poziomu obudowy robota (bez aplikacji). Przednia część odkurzacza wyposażona została w antykolizyjny zderzak i czujniki służące przy przemieszczaniu się robota. Po otwarciu klapy robota znajduje się włącznik zasilania, przycisk reset oraz dioda LED informująca o stanie podłączenia z siecią Wi-Fi. Jest także dostęp do zbiornika z brudem oraz narzędzie do czyszczenia robota – taki nożyk z grzebieniem, do usuwania włosów z głównej szczotki.


Widok od góry na robota (kliknij, aby powiększyć)


Po otwarciu klapy mamy dostęp m.in do zbiornika na nieczystości (kliknij, aby powiększyć)

Od spodu mamy dwa kontakty do ładowania, a pomiędzy nimi umieszczono uniwersalne kółko. Bateria jest umieszczona pomiędzy dwoma bocznymi szczotkami (w kształcie śmigiełek). Następnie pomiędzy dwoma głównymi kołami zainstalowano główną szczotkę, do której jest łatwy dostęp w celu jej wyczyszczenia (dwa przyciski umożliwiają szybkie wyjęcie szczotki). W dolnej części jest zbiornik na wodę, który wykorzystujemy przy mopowaniu. Nie ma na niej podziałki z ilością wody w ml jak w modelu K700. Od spodu mamy także dookoła obwodu umieszczonych 6 przeciw-upadkowych sensorów (np. aby zabezpieczyć upadek robota ze schodów). Będą one widoczne na filmiku w trybie nocnym, ale o tym później.


Widok od spodu, bez włożonego dozownika na wodę (służy do mopowania) (kliknij, aby powiększyć)

Do zbiornika na wodę, należy zamontować dodatkową płytkę, do której z kolei będziemy nakładać ścierkę z mikrofibry lub jednorazowe ścierki. I tutaj był właśnie też problem, o którym wspominałem wcześniej, gdyż po założeniu plastikowej płytki na zbiornik, próba ponownego zdjęcia płytki była mocno utrudniona, gdyż zaczepy solidnie trzymały ze sobą obydwa elementy. Trzeba było się trochę nagimnastykować, aby zdjąć tę płytkę. Jednak kolejne próby zdjęcia już były lepsze, uchwyty się jakby wyrobiły i nie było z więcej z tym problemów. W sumie demontaż tej płytki nie jest później wcale konieczny i praktycznie może być cały czas zamontowana na zbiorniku. Warto jednak mieć na uwadze, że coś takiego może wystąpić.


Połączenie tych dwóch elementów może z początku być problematyczne (kliknij, aby powiększyć)

Jakość wykonania jest bardzo dobra, nie ma się do czego przyczepić. Odkurzacz nie wygląda jak tania "chińszczyzna", lecz sprawia dobre wrażenie i nie daje poczucia, że sprzęt nam się szybko rozleci. Co do gabarytów, ważne jest aby taki robot był możliwie płaski (czyli niska wysokość), aby mógł swobodnie wjechać pod meble. Od razu rada jak ktoś się urządza w mieszkaniu i chce korzystać z takiego robota, niech zadba o meble z odpowiednią przestrzenią od spodu, aby robot mógł wam swobodnie pod nie wjechać (szafki, sofy, etc). Jeśli chodzi o gabaryty, model yeedi 2 hybrid jest nieco większy od wcześniej testowanego K700. Posiada dokładnie zmierzony rozmiar 346mm średnica oraz 81mm wysokość, zaś model K700 ma wymiary odpowiednio: 325mm na 77mm. Na koniec tego rozdziału jeszcze mała galeria zdjęć.


Robot wraz z dyskretną stacją dokująco-ładującą (kliknij, aby powiększyć)


Tutaj po otwarciu klapki pojemnik na kurz/bród (kliknij, aby powiększyć)


Widok z boku (kliknij, aby powiększyć)


Spód robota z założonym dozownikiem do mopowania (kliknij, aby powiększyć)


Wyjęta główna obrotowa szczotka czyszcząca (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania
 
 » yeedi 2 hybrid - wstęp
 » Wyposażenie, wygląd, wrażenia
 » Aplikacja yeedi, uruchomienie, praca
 » yeedi 2 hybrid, jak sprząta?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »