Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania
    

 

Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania


 Autor: Redakcja | Data: 22/03/21

yeedi 2 hybrid, jak sprząta?

W tym rozdziale zobaczymy kilka filmików jak sprząta nasz robot, w tym także jedna ciekawostka - jak robot wygląda w podczerwieni, a trzeba przyznać, że interesująco, mógłby wręcz brać udział w jakimś filmie science fiction, może jakiś nowy Terminator ? :) Od razu dodam, że yeedi 2 hybrid działa w oparciu o kamerę i potrzebuje światła do pracy. Jeśli będzie pracował w kompletnej ciemności, wówczas gubi się i przerywa pracę, co widać na nocnym filmie.

Jeśli chodzi o wydajność nie mam nic do zarzucenia, solidnie ściąga wszelkiej maści bród, kurz i inne nieczystości. I to już w trybie standardowym, który do podłogi czy paneli w zupełności wystarcza. Jeśli chodzi o dywany mocno zabrudzone, można użyć silniejszych trybów, wtedy jednak hałas odpowiednio wzrasta. Hałas w trybie standard jest to zniesienia, ale np. jeśli chcemy przy nim słuchać radia, trzeba dość mocno je podgłośnić.

Mopowanie działa podobnie jak w testowanym modelu yeedi K700 z tym że możemy ustawić poziom dozowania wody. Do usuwania lekkich zabrudzeń, nie przyklejonych do płytek nadaje się dobrze.

Zobaczmy teraz jak yeedi 2 hybrid prezentuje się w tym do czego został stworzony. W razie potrzeby polecam tryb x2 do odtwarzania :)


Czyszczenie standardowe z przycisku na obudowie, zobaczmy jak radzi sobie z przeszkodą, grubym dywanem i jak manewruje między meblami


Czyszczenie w trybie "Area" z poziomu aplikacji, jeden pokókj, bez dozownika do mopowania

Teraz wspomniana ciekawostka, czyli praca odkurzacza w trybie podczerwieni. Od razu widać elementy, które normalnie nie są widoczne w dzień i na zwykłej kamerze. Kamera z nocnym trybem fajnie pokazuje wnętrzności robota. Następnie jak robot się uruchamia, widać sześć dolnych czujników, odpowiedzialnych za zabezpieczenie przed upadkami robota (np. ze schodów), oraz czujniki na zderzaku z przodu. Widać także czujnik w stacji dokującej.


Czyszczenie nocne, dobrze widać jak pracują czujniki w podczerwieni

Teraz zobaczmy opróżnienie pojemnika na nieczystości, w tym modelu pojemnik jest ładowany od góry.


Opróżnienie zbiornika na bród/kurz po 70 minutach pracy odkurzacza, po niesprzątaniu przez około 7 dni


Głośność pracy, porównanie trzech trybów

Jeśli mamy cienki dywan, który dodatkowo ślizga się po podłodze, może on się zawijać lub blokować pracę odkurzacza. Czasem uda mu się przejechać. Zobaczmy video.

Jeszcze taka ciekawostka numer dwa, że mimo iż ten robot nie posiada pilota (tak jak miał model yeedi K700), to można nim także sterować pilotem, tym od modelu K700 (link do tego artkułu podałem na początku tego rozdziału).

Na koniec jeszcze słowo o poborze mocy. W trybie ładowania yeedi 2 hybrid pobiera 10W. Jak jest w pełni naładowany, to bierze z sieci około 1.5W.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja yeedi 2 hybrid - robot do odkurzania i mopowania
 
 » yeedi 2 hybrid - wstęp
 » Wyposażenie, wygląd, wrażenia
 » Aplikacja yeedi, uruchomienie, praca
 » yeedi 2 hybrid, jak sprząta?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »