Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja głośników Tronsmart Bang SE w wersji stereo
    

 

Recenzja głośników Tronsmart Bang SE w wersji stereo


 Autor: Adam | Data: 20/12/22

Jakość dźwięku i wnioski

Co do jakości dźwięku, to mamy w tym modelu podobnie jak w poprzednich Bangach i innych głośnikach Tronsmart technologię System SoundPulse, którą aktywujemy specjalnym przyciskiem na obudowie. SoundPulse to taki automatyczny equalizer, który podbija niektóre dźwięki, a sprawdzi się głównie przy odtwarzaniu muzyki w plenerze. Dźwięk jest wówczas głośniejszy i ma wzmocnione tony zarówno niskie jak i wysokie. W sumie producent mógłby tę funkcję włączyć na stałe, gdyż z aktywnym trybem SoundPulse dźwięk jest mniej przytłumiony i bardziej wyrazisty.

W Bang SE, tak samo jak w innych Bangach i praktycznie w większości głośników przenośnych Bluetooth nie ma klasycznego stereo, lecz dźwięk jest emitowany w wielu kierunkach, rozchodzi się w zależności od położenia głośnika. W domu dobrze jest go ustawić na podłodze, w kącie, wówczas podłoga i ściany dobrze rozniosą dźwięk w pomieszczeniu. Dźwięk w Bang SE zależy w dużym stopniu od jego umiejscowienia, gdyż fala dźwiękowa roznosi się wokół głośnika i elementy pomieszczenia mogą zmieniać jej charakterystykę. Dotyczy to z resztą każdego głośnika tego typu. Jeśli zaś chcemy poczuć prawdziwe stereo w muzyce, wówczas można kupić dwa takie głośniki, łatwo je sparować i cieszyć się normalnym stereo podczas odsłuchu. Sprawdza się to dobrze, zwłaszcza że raz sparowany dodatkowy głośnik jest zapamiętany i po ponownym jego włączeniu automatycznie będzie współgrał ze swoim bratem. W trybie stereo sterowanie odbywa się jednocześnie na dwóch głośnikach, dotyczy to także podświetlenia oraz wyłączenia. Pojedynczy Bang SE potrafi bez problemu pokój liczący około 20 m2 napędzić dynamicznym brzmieniem. W typowym salonie można już zrobić niezłą imprezę przy pomocy jednego Bang SE a przy zdwojonej mocy będzie jeszcze ciekawiej.

Co do jakości brzmienia. Repertuar w jakim Bang SE (i cała seria Bangów) sprawdza się najlepiej, to ogólnie muzyka popularna, zwłaszcza ta oferująca mocniejszy bas i energiczniejsze brzmienie. W końcu to kategoria Party. Fani klasyki raczej powinni skierować swoje tory na inne rozwiązania. Rockowe doznania są względnie akceptowalne, jednak nadal prym wiedzie popowy odsłuch. Wysokie tony nie są bardzo klarowne, podobnie jest ze średnim zakresem. Można stwierdzić że środek i wysokie tony są akceptowalne i nie wyróżniają się jakoś szczególnie w żadną stronę. Jest poprawnie jak na kwotę jaką trzeba wyłożyć za ten sprzęt. Wokal za to jest dynamiczny, głęboki a jego barwa jest przyjemna w odbiorze. Bas nie jest tak głęboki jak w modelu Mini, tutaj jest bardziej zrównoważony i czuć jego mniejszy zakres. W repertuarze dla przykładu rapowym, gdzie bas ma istotne znaczenie, Bang SE wypadnie poprawnie także przy dużej głośności. Producent poprawnie dobrał parametry pracy głośnika, że przy maksymalnym odsłuchu nie ma wyraźnych przesterów i zniekształcenia dźwięku. Podświetlanie LED w rytm muzyki może urozmaicić potańcówkę czy stworzyć bardziej imprezowy klimat. Jeśli zaś zakupimy dwa takie głośniki, wówczas odsłuch muzyki w trybie stereo będzie na pewno przyjemniejszy niż z jednej jednostki.

Poniżej prezentuje cztery filmy, na których można zobaczyć możliwości i działanie Banga SE w akcji, zarówno w wersji solo jak i stereo. Dodatkowo w porównaniu wystąpił model Bang Mini.


Bang SE, tryb SoundPulse


Bang SE vs Bang Mini, drżenie głośnika


Bang SE vs Bang Mini


Bang SE x2 Stereo test

Odpowiednio spora moc (40W) Banga SE sprawdzi się również na otwartej przestrzeni, nie bojąc się o pogodę (certyfikat IPX6). Na zewnątrz dynamika będzie mniejsza niż w pomieszczeniu zamkniętym. Także głośnik, a najlepiej dwa głośniki można alternatywnie wykorzystać w samochodzie, jeśli nie posiadamy dobrej jakości audio w aucie. Trzeba tylko pamiętać, aby w jakiś sposób dla bezpieczeństwa je zamocować.

Głośnik Tronsmart Bang SE oferowany jest obecnie w cenie około 249zł, więc cena jest przystępna jak na możliwości głośnika. Szczegóły o promocjach znajdziecie na stronie producenta, zaś oferta do zakupu jest także dostępna na allegro.pl.


Tronsmart Bang SE


poprzednia strona (Bangowa rodzina)    -   następna strona (Jakość dźwięku i wnioski)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja głośników Tronsmart Bang SE w wersji stereo
 
 » Bangowa rodzina
 » Jakość dźwięku i wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »