Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test obudów Fractal Design Arc Midi R2 i Antec Eleven Hundred
    

 

Test obudów Fractal Design Arc Midi R2 i Antec Eleven Hundred


 Autor: DYD | Data: 02/08/13

Test obudów Fractal Design Arc Midi R2 i Antec Eleven HundredKontynuujemy testy solidnych obudów w segmencie Midi. Tym razem padło na dwa modele, znanych już w naszym kraju producentów tego rodzaju sprzętu. Na początek Szwedzi i ich dzieło w postaci Arc Midi R2, w której postawiono na dość obłe kształty frontu, wciąż z nutką stonowanego designu jak przystało na firmę Fractal Design. Drugim modelem w testach jest produkt firmy z jeszcze większym stażem na rynku. Eleven Hundred od kalifornijskiego Anteca to model, któremu nie straszne nawet bardzo mocne konfiguracje sprzętowe. Zbadamy jak wspomniane obudowy sprawują się w codziennym działaniu, jako mały dodatek w artykule jest także opis zasilacza Antec HCP-750.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test obudów Fractal Design Arc Midi R2 i Antec Eleven Hundred
 
 » Fractal Design Arc Midi R2 wstęp i specyfikacja
 » Konstrukcja Arc Midi R2
 » Wnętrze Arc Midi R2
 » Antec Eleven Hundred wstęp i specyfikacja
 » Konstrukcja Eleven Hundred
 » Wnętrze Eleven Hundred
 » Ładujemy komponenty
 » Testy temperatur CPU, płyty, GPU
 » Rzut okiem na zasilacz Antec HCP-750
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu
 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. okno (autor: tohottotouch | data: 2/08/13 | godz.: 08:59)
  Nigdy nie zrozumiem okien w obudowie ;p

 2. okno... (autor: DYD-Admin | data: 2/08/13 | godz.: 09:15)
  ...oprócz wszelkiej maści modderów, dla których okienko jest ważnym elementem, może mieć inne, drobne zalety. Jest ciekawym rozwiązaniem jak obudowa nie stoi pod biurkiem. Jak ma elegancko w środku, można sobie czasem popatrzeć co w naszym kompie "słychać", czasem warto zerknąć, czy wentylatory się kręcą zwłaszcza na procesorze, przez okno jak znalazł... ;-)

 3. tak sie czasami zastanawiam kiedy producenci obudów (autor: ulan | data: 2/08/13 | godz.: 15:35)
  w końcu wpadną na pomysł zintegrowanych kabli?? co mam na myśli?? ze kable będą w obudowie na stałe ,może nie wszystkie, ale np zatoki na dyski twarde jak w kieszeniach hot plug, żeby nie trzeba było otwierać tylnej ścianki żeby podłączyć czy coś zmienić w dyskach twardych, mam tak postawiona obudowę antec p280, że niewygodnie mi ja odsuwać kiedy muszę dostać się do złączy sygnałowych i prądowych dysków twardych. Mama na tyle sporo kabli z tyłu ze mimo ze mam 25 mm pod tacką to jak nie przypilnuje rozłożenia kabli to ciężko jest zamknąć obudowę. w sumie niegłupim moim zdaniem było by wykorzystując ze jest sporo modułowych zasilaczy z odpinanymi kablami, wbudować kable zasilające płytę główną i jak pisałem wyżej kable sygnałowe i zasilające sata.

 4. @3. (autor: Kenjiro | data: 4/08/13 | godz.: 11:37)
  Niby fajne, ale niestety wiąże cię to z konkretnym rozwiązaniem. Gdy się okaże, że chcesz zastosować coś nieszablonowego, np. dysk 2.5" i nie będziesz mógł go w ogóle zamontować w kieszeni dla dysków (bo nie pasuje), bo zaczniesz kląć.
  Niestety, uniwersalność kosztuje trochę więcej zachodu.

  W temacie, obudowy całkiem fajne, szczególnie Antec tylko, że cena zbyt wysoka jak na przeciętnego użytkownika. Gdyby była taka wersja obudowy, o podobnej wielkości, bez tylu miejsc na wiatraczki, bez szyby, bez wycięć dla przewodów chłodzenia wodą, ale z pozostawionym panelem z USB3 u góry i przyciskiem, zasilaczem u dołu, beznarzędziowym montażu napędów (napędy bokiem) i w cenie ok. 150 zł, to bym był pierwszym klientem hurtowym tego rozwiązania :).


 5. ulan (autor: f_zdzich | data: 6/08/13 | godz.: 15:35)
  Myślę, że wkrótce Antec (lub inny duży producent) coś takiego zaproponuje - musi być to producent jednocześnie obudów, jak i zasilaczy, aby dopasować jedno do drugiego.

  Zgadzam się, że część kabli dla dysków, zasilania CPU i ATX24 mogłoby sobie iść spokojnie ustaloną ścieżką pod spodem płyty głównej.


 6. A po co to? (autor: t.luk | data: 7/08/13 | godz.: 11:40)
  Ta podstrona z zasilaczem to tutaj przypadkiem jest czy o co chodził? ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2023, TwojePC.PL