Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test Aswy Air Speaker V2 – lewitujący głośnik
    

 

Test Aswy Air Speaker V2 – lewitujący głośnik


 Autor: NimnuL | Data: 24/08/16

Test Aswy Air Speaker V2 – lewitujący głośnikCzy to ptak? Czy to samolot? Nie! To lewitujący głośnik! Firma Aswy niedawno wpuściła na rynek kolejną wersję lewitującego głośnika bluetooth pod nazwą Air V2. Nie jest to rozwiązanie nowatorskie, a jedynie odpowiedź na modę, która zgrabnie rozdmuchała na rynku poczucie potrzeby głośnika unoszącego się w powietrzu. To co jest modne, nie musi być praktyczne, tanie, ani tym bardziej najlepsze w swojej klasie. W zamian powinno być nowe, inne, ma zachwycać, zaciekawiać i cieszyć samym faktem, że po prostu jest. Czy to się udało? Sprawdźmy.

Podstawy

Strona producenta: www.aswyshop.com

Kodowa nazwa Aswy Air Speaker V2 to WA-102. W przyrodzie występują dwie odmiany kolorystyczne tego cudacznego głośniczka: omawiany tutaj czarny oraz biały. Poprzednia wersja pokryta była chromowaną powierzchnią wykończoną na wysoki połysk. W ofercie Aswy jest też trzecia odmiana, która dodatkowo w dużej podstawie ma ukryty subwoofer.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to jest tu skromniej niż w marketowych produktach za kilka dych. Do czynienia mamy tutaj z monofonicznym głośnikiem o mocy 5W oraz średnicy 1,75”. Aswy nie podaje informacji o paśmie przenoszenia, nawet sztampowych 20-20 000Hz, choć w rzeczywistości z pewnością nie ma się czym chwalić. Wspierany standard Bluetooth to 4.0 A2DP/EDR oraz kodeki dźwięku AptX i ACC.

Chiński producent wycenił swój produkt na 200USD, co w kontekście pozornych możliwości wydaje się kwotą rozpasaną jak owce na hali. Za słodki lans należy jednak słono płacić.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

W estetycznie zaprojektowanym kartonie znajduje się głośnik, stacja bazowa, element ułatwiający montaż zestawu, przewód USB, zasilacz, interconnect Jack 3,5mm oraz instrukcja obsługi.

W ważącej 280g lewitującej obudowie o średnicy 10cm i wysokości 4,5cm zamontowano dwa porty ukryte pod gumową zaślepką: microUSB umożliwiające ładowanie baterii oraz gniazdo mini Jack dla wejścia sygnału. Wewnątrz znalazł się także mikrofon ukryty gdzieś pod maskownicą. Po przeciwnej stronie umieszczono panel dotykowy z czterema podświetlanymi przyciskami: zasilanie, odtwarzanie/wstrzymanie odtwarzania muzyki, odbieranie/kończenie rozmowy oraz sterowanie głośnością. Stacja bazowa ważąca słuszne 915g o średnicy 17cm i wysokości 4,5cm stoi na czterech piankowych nóżkach. Pod spodem znajduje się również czerwona dioda zasilania. Na bocznej krawędzi zamontowano gniazdo przyjmujące zasilanie, a także USB podające prąd dalej. Głośnik Aswy wykonano w całości z plastiku z niewielkimi, gumowanymi powierzchniami. Podstawa to już matowy plastik z polerowanymi wstawkami.

poprzednia strona (Podstawy)    -   następna strona (Dźwięk w zawieszeniu)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Aswy Air Speaker V2 – lewitujący głośnik
 
 » Podstawy
 » Dźwięk w zawieszeniu
 » Przekleństwo mody
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »