Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Muzyczna swoboda: recenzja słuchawek Creative Outlier Air Sports
    

 

Muzyczna swoboda: recenzja słuchawek Creative Outlier Air Sports


 Autor: NimnuL | Data: 01/10/19

Muzyczna swoboda: recenzja słuchawek Creative Outlier Air SportsPrzesyłanie dźwięku po kablu od lat nieustannie kojarzy się z wysoką jakością odbioru. Temat ten jest jednak szeroki i głęboki, można mu poświęcić osobny artykuł i wielogodzinne dyskusje na granicy sprzeczek. I o ile zgodzę się z tym, że w niektórych zastosowaniach przewód zaoferuje lepszy rezultat niż transmisja radiowa, to przewaga ta sukcesywnie słabnie wraz z rozwojem technologii. Widać to nie tylko na przykładzie peryferii dla graczy: myszek i klawiatur, ale także słuchawek i głośników. Z bezprzewodowymi słuchawkami przeprosiłem się już kilka lat temu, dostrzegając ich miażdżącą przewagę nad kablowymi braćmi, szczególnie poza domem. W niniejszym tekście opowiem Wam o nowym produkcie od Creative: Outlier Air Sports - bezprzewodowymi słuchawkami odpornymi na wodę. Zapraszam.

Drobiazgi

Strona główna produktu: pl.creative.com Nad specyfikacją techniczną nie będę się nadmiernie rozwodził, a skupię się jedynie na najważniejszych, według mnie, elementach.

Do czynienia mamy zatem ze słuchawkami łączącymi się ze smartfonem przez Bluetooth 5.0 (z obsługą atpX i AAC), będącymi w stanie pracować 10h na jednym ładowaniu oraz pobrać zasilanie na 2 pełne ładowania z dodatkowego akumulatora wbudowanego w futerał (stację dokującą). Konstrukcja słuchawek jest uszczelniona i spełnia warunki standardu IPX5, czyli nie straszny jest im kontakt z potem lub nieznacznym zachlapaniem. Creative Outlier Air Sports wyposażone są w membranę grafenową o średnicy 5,6mm, co przynajmniej w teorii ma zapewnić konkurencyjną jakość dźwięku. Deklarowane pasmo przenoszenia wynosi doskonale wszystkim znane 20Hz – 20kHz.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Outlier Air Sports przybywają do swojego właściciela schowane w zgrabnym pudełku okraszonym podstawowym zestawem informacji na temat tego, z czym mamy do czynienia. Z wnętrza kartonika wyjmiemy: trzy pary silikonowych wkładek w różnych rozmiarach, krótki przewód USB C-A, futerał ładujący oraz opaskę na rękę. Wyposażenie kończy obrazkowa instrukcja obsługi oraz gwarancja.


(kliknij, aby powiększyć)

Opaska sportowa wykonana jest z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału wewnątrz wyściełanego gąbką. Na zewnętrznej stronie znajduje się siateczka oraz rzep. Opaska pozwala na przymocowanie jej na nadgarstku (raczej zamiast zegarka lub tuż nad nim). Jej rozmiar jest zbyt mały, aby można było umieścić ją np. na przedramieniu, chyba że dziecięcym.

Jakość wykończenia słuchawek nie budzi u mnie najmniejszych nawet zastrzeżeń. Ważące zaledwie 10g słuchawki wykonane są z matowego tworzywa sztucznego, w dotyku sprawiającego wrażenie bardzo solidnego. Nie doszukałem się braków w obrobieniu detali lub jakichkolwiek niedoróbek, które mogłyby budzić wątpliwości co do trwałości konstrukcji. Każda ze słuchawek wyposażona jest w dookólny mikrofon (100Hz – 10kHz o czułości - 42 dBV / Pa), akumulator o pojemności 60mAh oraz złącze do ładowania ich w futerale. W tylnej części znajduje się przycisk otoczony pierścieniem podświetlanym kolorem niebieskim i czerwonym w różny sposób, informując tym samym o różnych trybach pracy. Sposób wizualnej komunikacji słuchawek z użytkownikiem w przystępny sposób został przedstawiony na animacji na stronie producenta.


(kliknij, aby powiększyć)

Futerał ładujący, tudzież stacja dokująca, wyposażona jest we wbudowany akumulator litowo-polimerowy o pojemności 380mAh pozwalający na dwukrotne naładowanie słuchawek do pełna. Obudowę wykonano z matowego aluminium, natomiast wysuwana szufladka odlana jest z plastiku. Wewnątrz wyprofilowanych zagłębień znajdują się piny ładujące oraz silny magnes ułatwiający prawidłowe przytrzymanie słuchawek na miejscu. Na jednej ze ścianek zainstalowano zespół diod informujących o poziomie naładowania akumulatora oraz trwającym procesie przekazywania energii. Pod spodem natomiast, swoje miejsce znalazło gniazdo USB C.

Przyciski w postaci okrągłych kapsli wieńczących zewnętrzną stronę obudowy przejmują wiele funkcji i pozwalają na sterowanie telefonem w różnoraki sposób.


(kliknij, aby powiększyć)

W tym miejscu wspomnę jeszcze o istnieniu wersji nieco bogatszej i droższej o około 50zł – Creative Outlier Gold, bo o nich mówię, oferują dłuższy czas pracy na akumulatorze i zmienioną kolorystykę. W zestawie znajdują się też po dwie pary silikonowych wkładek w standardowym rozmiarze S i M.

Istnieje też odmiana Creative Outlier Air, która jest tańszym o około 40zł odpowiednikiem wersji Sports, ale w zamian tego w zestawie nie ma opaski na nadgarstek.

poprzednia strona (Drobiazgi)    -   następna strona (Sedno)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Muzyczna swoboda: recenzja słuchawek Creative Outlier Air Sports
 
 » Drobiazgi
 » Sedno
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »