Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24
    

 

Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24


 Autor: DYD | Data: 31/05/17

Celsius S24 design

Chłodzenie zapakowane zostało w solidne pudło z dodatkowym wewnętrznym kartonem, w którym umieszczono wszystkie elementy zestawu. Z pudełka od frontu można wyczytać informacje o wsparciu dla procesorów AMD Ryzen, załączonych wentylatorach Dynamic X2 PWM i podstawki AM4 oraz 5 letniej gwarancji. Z tyłu z kolei producent opisuje podwójny tryb pracy wentylatorów: automatyczny i kontrolowany przez PWM (do tego jeszcze wrócę w dalszej części artykułu). Są także podane główne cechy bloku wodnego.

W zestawie znajdziemy dwa wentylatory Dynamic X2 GP-12 PWM, instrukcję obsługi i instalacji w kilku językach (bez polskiego niestety), zestawy montażowe dla wszystkich wspieranych podstawek, elementy do montażu wentylatorów i radiatora (chłodnicy). Jeśli chodzi o instrukcję, jest ona obszerna i zawiera specyfikację techniczną z wymiarami oraz dokładną listę komponentów zestawu z podziałem na podstawki. Dodatkowo mamy cztery propozycje umiejscowienia chłodnicy w zależności od zastosowanych opcjonalnych wentylatorów w obudowie komputerowej, możliwość rozbudowy o zestaw dla karty graficznej oraz zalecany przez producenta przegląd chłodzenia co pół roku - przedmuchanie sprężonym powietrzem wentylatorów i radiatora.

Blok wodny ma przez producenta zaaplikowaną pastę termoprzewodzącą na spód miedzianego radiatora, dzięki czemu odpada konieczność nakładania we własnym zakresie odpowiedniej ilości tego specyfiku. Z kolei jest minus takiego rozwiązania - jest to wersja jednorazowa, dodatkowej pasty producent nie umieścił, więc druga (i kolejne) próba instalacji zestawu będą wymagały nabycia pasty we własnym zakresie.

Z kolei chłodnica ma w sobie trzy 4-pinowe złącza typu FAN/PWM do kontroli i obsługi wentylatorów. Jedna jest od razu zajęta przez kabelek od pompki, zaś do dwóch wolnych możemy podłączyć nasze dwa wentylatory Dynamic X2 GP-12 PWM.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Celsius S24 design
 » Montaż
 » Testy
 » Bonus: Noctua NH-C14S
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »