Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24
    

 

Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24


 Autor: DYD | Data: 31/05/17

Montaż

Montaż został wykonany na platformie Intela z podstawką LGA 1155. Instrukcja poprowadzi nas za rączkę w tej czynności, a jedyną uwagą jaką mogę mieć w tej sekcji to niepooznaczanie torebek z elementami pod daną podstawkę. Efekty był taki, że pewne dwa elementy montażowe są bardzo zbliżone do siebie (mowa o tych wspornikach, które wskazałem palcami na zdjęciu poniżej) i łatwo tutaj o pomyłkę. Ich różnica jest w wielkości gwintu, przez co zdziwiłem się jak nakrętki nie pasowały.


(kliknij, aby powiększyć)

Pierwsza czynność jaką wykonujemy na wspomnianej platformie Intela to nałożenie na spód płyty głównej specjalnej płytki oraz wkręcenie w nią czterech wspomnianych "felernych" wsporników. Następnie można już montować wentylatory do chłodnicy. W przypadku naszej obudowy (BitFenix Ghost), możliwe było przy montażu wentylatorów od razu skręcenie chłodnicy z wykorzystaniem tych samych śrub. Dzięki czemu nie trzeba było już od góry montować chłodnicy i zostało trochę niewykorzystanych śrubek i podkładek co widać jednym ze zdjęć poniżej. Przed montażem pamiętajmy o odpowiednim umiejscowieniu chłodnicy w obudowie, której zadaniem jest oddawanie ciepła. Trzeba tego dokonać opierając się o rozplanowanie swojej obudowy oraz użyte w niej aktywne chłodzenie. Warto też podpatrzeć propozycje zamieszczone w instrukcji, o których wspominałem wcześniej.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Ostatni element to nałożenie bloku wodnego na procesor i przykręcenie czterech nakrętek. Na koniec jeszcze podpinamy dwa wentylatory do chłodnicy gdzie są dwa gniazda FAN. Cały montaż chłodzenia Celsius S24 trwa więc kilkanaście minut, jak już wiemy, co i gdzie użyć, a z tym nie powinno być prawie żadnych problemów. Po zmontowaniu można odpalić nasze przepływające chłodzenie, co widać na załączonym wideo. Na bloku wodnym jest jeszcze możliwość ręcznej zmiany pracy chłodzenia: auto i PWM. Zmiany dokonujemy poprzez przekręcenie górnej części bloku wodnego co widać na filmie. Różnice pomiędzy tymi trybami opiszę w kolejnej sekcji "Testy".

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Celsius S24 design
 » Montaż
 » Testy
 » Bonus: Noctua NH-C14S
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »