Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24
    

 

Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24


 Autor: DYD | Data: 31/05/17

Testy

Testy wykonane zostały na trochę leciwej, ale wciąż z potencjałem dla o/c platformie Intel P67/Sandy Bridge z wykorzystaniem procesora Intel Core i7-2700K podkręconym do 4.6GHz (mnożnik x46, magistrala 102MHz, napięcie i inne parametry bez zmian). Testy wykonywane były w większości przy częściowo otworzonej obudowie, do porównań wystąpił inny zestaw All-in-One w postaci modelu Alphacool Eisbaer 240 CPU (cena 115 Euro, więc 10Euro mniej od Celsiusa) oraz chłodzenie powietrzne Noctua NH-C14S (329 zł). Na początek rzut na CPU i jego parametry po o/c. W obudowie BitFenix Ghost był zastosowany tylko jeden wentylator 12cm pracujący w trybie "silent" na przodzie obudowy.

Celsius S24 jak już wcześniej wspominałem może pracować w dwóch trybach. Tryb "auto" powoduje, że pompka i wentylatory pracują z prędkością obrotową (rpm) dobieraną "inteligentnie" wykorzystując wbudowany czujnik temperatury w chłodzenie, dzięki czemu Celsius S24 ma pracować z optymalnym stosunkiem głośności do temperatury. Z kolei tryb "PWM" daje większą swobodę użytkownikowi w dobieraniu prędkości obrotowej, m.in. kontrolowana z poziomu płyty głównej. W testach chłodzenie pracowało w dwóch trybach. Na wykresach podano temperatury z dwóch czujników: procesora oraz CPU Package, czyli temperatura całości układu.

1. Test pierwszy, obudowa częściowo otwarta (lewa ścianka obudowy). Procesor podkręcony, pełne obciążenie procesora i pamięci poprzez Aida 64 System Stability Test. Na wykresach poniżej są podane prędkości obrotowe oraz hałas podczas tego testu. Wyniki obydwu zestawów chłodzenia cieczą są zbliżone, jednak duże różnice są w kulturze pracy. W trybie Auto jest zdecydowanie ciszej, kosztem kilku stopni. Pompka również w Celsiusie pracuje ciszej niż u konkurenta.

2. Drugi test podobnie jak wyżej, z tym że obudowa w całości zamknięta. Nie wystąpiła tutaj Noctua, bo jej konstrukcja przeznaczona jest do innego rodzaju obudów.

3. Trzeci test, obudowa częściowo otwarta, Procesor podkręcony, ale bez obciążenia, tryb idle.

4. Ostatni test, obudowa częściowo otwarta, Procesor NIEpodkręcony, pełne obciążenie CPU i pamięci.









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja chłodzenia cieczą Fractal Design Celsius S24
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Celsius S24 design
 » Montaż
 » Testy
 » Bonus: Noctua NH-C14S
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »