Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test obudowy Fractal Design Define Nano S - seria Define w pigułce
    

 

Test obudowy Fractal Design Define Nano S - seria Define w pigułce


 Autor: Homzik | Data: 10/04/16

Podsumowanie

Opinie, że Nano S jest za duża, jak na mini-ITX, że mogłaby prawie zmieścić płytę mATX, są według mnie błędne. To nadal kompaktowe wymiary na biurko, a obudowa w dużej mierze kierowana jest dla entuzjastów chłodzenia cieczą i fanów sensownego przepływu powietrza. Jeśli potrzebna jest mniejsza obudowa, to lepiej wybrać produkty z serii Node. Define Nano S to wybór dla fanów możliwości i designu tej serii, a Nano S sprytnie łączy możliwości większego brata oraz modelu R5.

Jednocześnie jest ona trochę mniej uniwersalna od dużej Define S. Ta ostatnia jest świetna zarówno pod chłodzenie powietrzem, jak i cieczą. Nano S lekko faworyzuje drugą opcję, ze względu na ograniczoną ilość miejsca na kartę graficzną. Wąski i krótki blok wodny GPU, wydajna pętla i radiatory, pozwolą osiągnąć dużo lepsze rezultaty, wybrać hi-endowe karty i mocno je podkręcić, co w przypadku chłodzenia powietrzem w Nano S jest w pewnym stopniu ograniczone, tj. nadal można dobrać komponenty wysokiej wydajności, ale nie można przesadzać z OC.

Mam tylko dwa zastrzeżenia co do obudowy – brak filtra na szczycie oraz tylko podwójny rozdzielacz PWM w zestawie. Rozdzielacze są stosunkowo tanie i dostępne, ale z filtrem nie jest już tak łatwo.

Według mnie obudowa jest i tak zdecydowanie warta zakupu. 300 zł to znowu nie aż tak wiele, a zachwyca możliwościami oraz wyglądem.


poprzednia strona (W praktyce)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test obudowy Fractal Design Define Nano S - seria Define w pigułce
 
 » Specyfikacja i wyposażenie
 » Konstrukcja zewnętrzna
 » Konstrukcja wewnętrzna
 » Montaż
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »