Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test myszy i klawiatury Gamdias Zeus P1 i Hermes P1
    

 

Test myszy i klawiatury Gamdias Zeus P1 i Hermes P1


 Autor: NimnuL | Data: 27/03/18

Test myszy i klawiatury Gamdias Zeus P1 i Hermes P1Dawno, dawno temu, sprzęt stworzony dla graczy utożsamiany był zarówno z wyjątkowymi parametrami technicznymi, jak i z ceną nie znającą górnej granicy. Rynek sprzętu gamingowego na przestrzeni wielu lat ewoluował jednak nie do poznania, a wraz z nim pojawili się producenci dotąd jeszcze nieznani. A jak wiadomo, gdzie konkurencja się bije, tam klient korzysta. Obecnie wybór peryferiów dla graczy potrafi przyprawić o zawrót głowy. W niniejszej recenzji zaprezentuję Wam niedrogie, a jednocześnie ciekawe propozycje firmy Gamdias: mechaniczną klawiaturę Hermes P1 oraz myszkę Zeus P1. Zapraszam.

Technicznie

Strona producenta: www.gamdias.com

www.gamdias.com/products-en-gb/mice/zeus-p1-optical-en-gb
www.gamdias.com/products-en-gb/keyboards/hermes-p1-rgb-en-gb

Hermes P1 to masywna klawiatura o wadze 1,3kg i wymiarach 45x16x27cm (bez podkładki). Odczepiana podpórka pod nadgarstki dodaje cztery centymetry do głębokości oraz 260g do wagi, zamykając rozmiar w 20cm i wagę w 1,56kg. Występują trzy wersje Hermesa wyposażone w certyfikowane przez Gamdiasa niebieskie, czerwone lub brązowe przełączniki mechaniczne. I choć nie są to Cherry MX, to oferują żywotność 50 milionów naciśnięć oraz te same parametry dotyczące siły nacisku oraz głębokości aktywacji.

Klawiatura oferuje pełny anti-ghosting (n-key rollover), 6 przycisków multimedialnych, 2 przyciski programowalne, zapisywanie makr w locie oraz częstotliwość próbkowania na poziomie 1000Hz. A to wszystko obsługiwane jest przez 32 bitowy procesor AMR Cortex TM-M3 oraz wbudowaną pamięć w rozmiarze 72kB.

Zeus P1 to natomiast myszka chowająca się pod prawą dłonią użytkownika. Ważący 125g gryzoń o wymiarach 127x72x41mm, wyposażony został w sensor optyczny o rozdzielczości 12 000dpi, 8 przycisków oraz przełączniki o żywotności 20 milionów kliknięć. Ogon myszy zamontowany jest na stałe i ma długość 1,8m.

Gamdias w obu produktach zastosował pełne podświetlenie RGB, którym można swobodnie sterować z poziomu dedykowanego oprogramowania, ale nie tylko - o czym za moment.

poprzednia strona (Technicznie)    -   następna strona (Wizualnie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test myszy i klawiatury Gamdias Zeus P1 i Hermes P1
 
 » Technicznie
 » Wizualnie
 » Praktycznie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »