Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Killer AX1650 - test bardzo wydajnej karty bezprzewodowej Wi-Fi 6 (11ax)
    

 

Killer AX1650 - test bardzo wydajnej karty bezprzewodowej Wi-Fi 6 (11ax)


 Autor: Wedelek | DYD | Data: 04/11/19

Sieciowy Killer

Jedną z najpopularniejszych serii kart sieciowych dla graczy jest bez wątpienia linia Killer firmy Rivet Networks. Wchodzące w jej skład układy często goszczą na TOPowych płytach głównych lub są montowane w slotach M.2 w formie kart rozszerzeń, głównie w wydajnych laptopach. Niedawno do oferty Rivet Networks został dodany nowy model o symbolu AX 1650, który dzięki uprzejmości Rivet Networks i firmy Schenker, która dostarczyła nam laptopa wyposażonego w AX 1650 mamy okazję dla Was przetestować. Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z kartą sieciową zgodną ze specyfikacją WiFi 6 (11ax). Powstała ona we współpracy z firmą Intel i według producenta zapewnia maksymalną przepustowość na poziomie 2,4 Gb/s przy zastosowaniu konfiguracji anten 2x2 i pasma 5GHz.

Teoretycznie nowy Killer AX 1650 oferuje:

• Do 3 razy większa przepustowość niż w urządzeniach poprzedniej generacji korzystających z dwóch 40MHz kanałów (łącznie 80MHz) i dwóch anten,

• do 40 procent większą przepustowość niż przy zastosowaniu urządzeń korzystających z pasma 80MHz i dwóch anten (łącznie 160 MHz);

• Nawet czterokrotnie większą prędkość przesyłu danych w zatłoczonych sieciach (wielu klientów podłączonych jednocześnie).

Na papierze brzmi to bardzo dobrze. Za chwilę zobaczycie jak wygląda to w praktyce. Przy okazji dostajemy też obsługę Bluetooth 5.0, ale akurat ta funkcjonalność to w zasadzie standard, więc nie będziemy się specjalnie nad nią rozwodzić. Sucha specyfikacja wspomina też o obsłudze następujących protokołów szyfrowania i autentyfikacji:

• WPA oraz WPA 2 w odmianie Personal oraz Enterprise; WPA3;

• WPA2-PSK i AES-CCMP dla Wi-Fi Direct;

• 1X EAP-TLS, EAP-TTLS/MSCHAPv2 i PEAPv0-MSCHAPv2.

Jak już wspomnieliśmy, Killera można zakupić od razu z notebookiem lub jako osobny produkt w postaci modułu pod slot M.2 slot. Karta o nazwie Killer Wi-Fi 6 AX1650 Module – Dual Band, 2x2 Wi-Fi 6/11AX, Bluetooth 5.0, M.2/NGFF (Gig+) oferowany jest m.in. w sklepie Amazon w cenie 35 USD lub 35 Euro w zależności od lokalizacji Amazona.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Killer AX1650 - test bardzo wydajnej karty bezprzewodowej Wi-Fi 6 (11ax)
 
 » Wstęp
 » Karty sieciowe dla graczy
 » Sieciowy Killer
 » Środowisko testowe
 » Testy część pierwsza
 » Dodatkowe funkcje
 » Oprogramowanie
 »  Testy - część druga (zasięg)
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »