Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test obudowy NZXT S340 Elite - hartowane szkło, VR i minimalizm
    

 

Test obudowy NZXT S340 Elite - hartowane szkło, VR i minimalizm


 Autor: Homzik | Data: 02/03/17

Konstrukcja zewnętrzna

NZXT S340 Elite bazuje na zwykłej S340, czyli obudowie dobrze znanej i wyjątkowo popularnej wśród fanów minimalizmu. Najnowszej rewizji bliżej do matowych wersji sygnowanych logo Razera, gdyż standardowa 340-tka jest połyskująca.

Lewy panel jest w całości szklany, przykręcony na szybkośrubki z gumowymi podkładkami. Szkło jest grube, ma profilowane krawędzie i czarne ramki. Okno nie pozostawia wiele wyobraźni – jest prawie krystalicznie czyste, jedynie lekko przyciemnione. Czasami wydaje się, że go w ogóle nie ma.

Prawy panel jest płaski, pozbawiony jakichkolwiek wytłoczeń. Trzyma się za pomocą samoblokujących się szybkośrubek i posiada zagięcie służące jako rączka.

Front wpięto na mocowaniu z tworzyw sztucznych, ale jego pokrywa jest stalowa. Jest idealnie płaski, lekko chropowaty w dotyku i ozdobiony jedynie logo producenta. Wloty powietrza znajdują się na dole i na górze. Obudowa nie posiada zatok na napędy optyczne.

Szczyt zawiera rozbudowany panel gniazd. Włącznik jest wklęsły, otoczony podświetlonym na biało pierścieniem. Są tam cztery porty USB – po w standardach 2.0 i 3.0. Oprócz diody pracy dysku i złącza audio jest tam jeszcze pełnowymiarowe gniazdo HDMI (pass-through). Na górnym panelu ulokowano także wylot górnego wentylatora.

Tył obudowy jest czarny. Oprócz standardowego wylotu wentylatora oraz nacięcia na maskownicę portów jest siedem slotów kart rozszerzeń, przykręcanych na zewnątrz z charakterystyczną blokadą. W dolnej części widać wykręcaną ramkę na zasilacz, trzymaną w dwóch punktach.

Na spodzie znajduje się wysuwany filtr przeciwkurzowy w formie siatki na plastikowej ramce (w starszej wersji obudowy była to tylko trudno dostępna, zapinana siatka). Obudowa stoi na trapezoidalnych, wysokich nóżkach z grubym ogumowaniem.

Wykonanie S340 Elite jest bardzo dobre. Obróbka jest wzorowa, a materiały wysokiej jakości. Zarzuty można mieć jedynie do śrub, które początkowo pracują z wysokim oporem. S340 Elite wygląda pięknie – nie widziałem ładniejszej obudowy, chociaż z uwagi na kolorystykę i intensywne refleksy trudno uchwycić to na zdjęciach.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test obudowy NZXT S340 Elite - hartowane szkło, VR i minimalizm
 
 » Specyfikacja i wyposażenie
 » Konstrukcja zewnętrzna
 » Konstrukcja wewnętrzna
 » Montaż
 » Galeria zdjęć
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »