Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test obudowy NZXT S340 Elite - hartowane szkło, VR i minimalizm
    

 

Test obudowy NZXT S340 Elite - hartowane szkło, VR i minimalizm


 Autor: Homzik | Data: 02/03/17

Konstrukcja wewnętrzna

Demontaż szklanego panelu jest łatwy – okno nakłada się otworami na ogumowane gwinty. Panel trzyma się sam i nie trzeba go podtrzymywać podczas odkręcania lub przykręcania. Krawędź dookoła okna nie została uszczelniona – pomiędzy oknem a obudową widać wąską szczelinę.

Wnętrze jest bardzo podobne do zwykłej S340, ale maskownica okablowania jest matowa, a komora została wzbogacona o kolejną tackę na dysk 2,5” od strony panelu (ponadto są jeszcze dwie umieszczone bezpośrednio na komorze). Na „piwnicy” zasilacza jest łącznie pięć otworów na kable, bez przepustów. Obszar klatki na dyski to cztery kątowe szczeliny wentylujące. Cały prawy bok tacki na płytę główną jest otwarty, przysłonięty wcześniej wspomnianą maskownicą z logo producenta. Nad tacką zauważyć można dwa otwory na kable, a obszar backplate’a to duże wycięcie. Przy froncie są również nacięcia na kable wentylatorów – dwa duże oraz jedno małe.

Metalowy panel nie został dodatkowo wytłumiony, ale ma wzmocnione krawędzie i jest odpowiednio sztywny. Tył tacki na płytę główną przynosi kolejne nowości. Oprócz wielu wypustek na opaski zaciskowe są też cztery plastikowe klipsy. Za tacką widać dwa z prowadnicami na kable, a maskownica okablowania posiada dwa klipsy bez prowadnic. Wewnętrzne okablowanie jest prawie w całości czarne, jedynie płaski kabel USB 3.0 zakończono częściowo niebieską wtyczką, a kolorowe są także żyły przewodu HD Audio. Wśród kabli jest także HDMI, a z tyłu obudowy jest specjalny otwór do jego przeprowadzenia i wpięcia w panel karty graficznej. Klatka na dyski nie posiada sanek – dyski wkręcane są bezpośrednio w nią. Mieści ona dwa dyski 3,5”, ale jeden dodatkowy można przykręcić obok.

Front trzyma się pewnie, ale demontaż również przebiega prosto. Skrywa magnetyczny filtr przeciwkurzowy, daje dostęp do prawego boku klatki 3,5” oraz szyn do przykręcenia wentylatorów lub radiatora.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test obudowy NZXT S340 Elite - hartowane szkło, VR i minimalizm
 
 » Specyfikacja i wyposażenie
 » Konstrukcja zewnętrzna
 » Konstrukcja wewnętrzna
 » Montaż
 » Galeria zdjęć
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »