Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2017
RECENZJE | TEST: Noctua NH-D15 : Cryorig R1 : RaiJintek Nemesis
    

 

TEST: Noctua NH-D15 : Cryorig R1 : RaiJintek Nemesis


 Autor: DYD | Data: 26/05/14
     

Podsumowanie

Trzy jednostki wagi super ciężkiej przetestowane, czas więc na wnioski podsumowujące. Wszystkie trzy modele uzyskały zbliżone wyniki w pomiarze temperatur, ale przy różnych wartościach obrotów wentylatorów. Obroty pobierane były automatycznie z PWM, więc przy manualnej zmianie na sztywno parametru RPM można dla danego modelu uzyskać jeszcze lepsze wyniki. Najniższy poziom RPM miał NH-D14, więc od niego można oczekiwać jeszcze lepszych właściwości chłodzących po zwiększeniu obrotów.

Noctua NH-D15 cechował się najniższym poziomem RPM, dzięki czemu jego kultura pracy była na najwyższym poziomie. W idle praktycznie bezgłośny, zaś przy obciążeniu powodował jedynie szmer. Pozostała bardzo dopieszczona jakość wykonania, jak na Austriaków przystało, co w raz z łatwym montażem i konstrukcją nie kolidującą z niczym na płycie głównej dało sumarycznie bardzo udany produkt... za który jednak trzeba dość słono zapłacić.

Totalna nowość w postaci Cryorig R1, to atak nowej marki na rozwiązania chłodzące na najwyższym poziomie. Trzeba przyznać, że dość odważny krok, jednak firma podeszła do tematu poważnie. Gdyby trochę bardziej dopracować kulturę pracy wentylatorów byłaby bardzo mocno konkurencyjna oferta także dla marki Noctua. W R1 znajdziemy bardzo wysoką jakość wykonania, świetne chłodzenie, łatwy montaż i bogate wyposażenie. Konstrukcja radiatora nie koliduje z żadnym ze slotów dla wysokich radiatorów pamięci RAM. Cena na zagranicznych rynkach jest nieco niższa niż topowych modeli (jak choćby NH-D15), zobaczymy kiedy i w jakiej cenie pojawi się u nas w kraju. Na razie wejście na rynek całkiem udane więc plus na start.

RaiJintek Nemesis to solidna jednostka chłodzące cechująca się wydajnym chłodzeniem, praktycznie nie wiele ustępująca możliwościami swoich droższych konkurentów. Producent nie ustrzegł się jednak kilku mankamentów, które wpływają na całokształt produktu. Mogą się zdarzyć pewne kolidujące elementy, jak np. w naszym wydaniu śruba na płycie głównej blokowała dostęp do płytki "backplate" (w dodatku plastikowej...). Jakość wykonania mimo iż poprawna, to jednak ustępuje sporo swoim droższym konkurentom. Jednak to głównie cena może być tutaj czynnikiem wiodącym, przy wyborze tego modelu. Pod tym kątem Nemesis zdecydowanie wygrywa.


poprzednia strona (Test temperatur i głośności (video))    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: TEST: Noctua NH-D15 : Cryorig R1 : RaiJintek Nemesis
 
 » Wstęp i video UNBOXING
 » Noctua NH-D15
 » Cryorig R1
 » RaiJintek Nemesis
 » Test temperatur i głośności (video)
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

NOCTUA      NOCTUA

Dystrybutor CaseKing.pl      Dystrybutor CaseKing.pl

CRYORIG      CRYORIG