Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test Noctua NH-U9S i NH-D9L - chłodzenie średniogabarytowe
    

 

Test Noctua NH-U9S i NH-D9L - chłodzenie średniogabarytowe


 Autor: Przemysław Rel | Data: 24/03/15

Test Noctua NH-U9S i NH-D9L - chłodzenie średniogabarytoweNoctua to firma znana chyba każdemu, kto choć raz poszukiwał wydajnego chłodzenia procesora. Nie należą one do produktów tanich, ale nikt nie spodziewa się po produktach tej marki słabej wydajności – nie inaczej jest w przypadku dziś testowanych modeli NH-U9S i NH-D9L. Nie są to maleństwa przeznaczone stricte dla wyjątkowo małych obudów typu ITX - dzięki swojej konstrukcji średniogabarytowej celują zarówno w te mniejsze obudowy ATX/MicroATX, jak i w nieco bardziej pojemne ITX. Chłodzenia tylko pozornie wyglądają na mało efektowne i hałaśliwe, gdyż dobrze radzą sobie również z podkręconym procesorem. Jak dobrze - postanowiliśmy to sprawdzić.

Specyfikacja techniczna i zawartość pudełek i montaż

Wyposażenie obu produktów jest identyczne i w środku pudełek, poza samym radiatorem, znajdziemy:

- wentylator NF-A9
- 4-pinowa przejściówka zmniejszająca obroty wentylatora
- pasta termoprzewodząca NT-H1
- zestaw montażowy SecuFirm2
- klipsy montażowe dla drugiego wentylatora
- naklejka na obudowę

(kliknij, aby powiększyć)

Model NH-U9S to standardowo wyglądający wieżowy radiator połączony z podstawą pięcioma rurkami cieplnymi. Jego wysokość to 12,5 cm, zaś szerokość i długość to 9,5 cm (z zamocowanym wentylatorem).


(kliknij, aby powiększyć)

Noctua NH-D9L skonstruowany jest w formie litery „U”, tzn. wentylator znajduje się w środku, pomiędzy dwoma niewielkimi radiatorami, które połączone są z podstawą za pomocą czterech rurek cieplnych. W tym przypadku udało się odrobinę zredukować wysokość – jego wymiary to 11 x 9,5 x 9,5 cm, ale w praktyce, po zainstalowaniu wentylatora, wysokość zbliża się do 12 cm.

(kliknij, aby powiększyć)

Ich montaż odbywa się za pomocą dołączonego zestawu SecuFirm2 (delikatnie różniącego się w obu modelach) i jest bardzo prosty. Wystarczy raz spojrzeć do załączonej instrukcji, aby ilość dołączonych elementów przestała wydawać się duża. W przypadku podstawki Intela wystarczy przytrzymać tylną płytkę, nałożyć od góry dwie plastikowe podkładki i przykręcić cztery śrubki. Trzymając radiator nad chłodzeniem, dokręcamy dwie kolejne aż do momentu, kiedy się zatrzymają. Czuć, że kontakt z powierzchnią procesora jest dokładny i nic się nie urwie ;)(kliknij, aby powiększyć)

W przypadku modelu NH-U9S aż prosi się o zastosowanie dwóch wentylatorów. Ten sam zabieg możliwy jest, oczywiście, w jego nieco większym bracie.


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Specyfikacja techniczna i zawartość pudełek i montaż)    -   następna strona (Testy)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Noctua NH-U9S i NH-D9L - chłodzenie średniogabarytowe
 
 » Specyfikacja techniczna i zawartość pudełek i montaż
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »