Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Pomocnik gracza – test myszki Ozone Argon (Ocelote World)
    

 

Pomocnik gracza – test myszki Ozone Argon (Ocelote World)


 Autor: NimnuL | Data: 17/08/15

Konkrety

Zacznę od oprogramowania, które dostępne jest na stronie producenta. Paczka waży około 5.5MB, a po instalacji zabiera 14MB.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Program być może jest lekki dla komputera, ale nie dla oka – zastosowano tutaj bardzo agresywną kolorystykę – czerwień na czarnym tle, co pozostawia wiele do życzenia w kwestii czytelności. Jest zatem efekciarsko-gamingowo. Mionix zachował umiar wizualny, przy zaoferowaniu nieco większej ilości opcji. Ale i tutaj jest w czym przebierać, bo ilość opcji i ustawień powinna zaspokoić nawet bardziej wybrednych użytkowników.

Do dyspozycji mamy podświetlenie niektórych obszarów obudowy myszki w pełnej palecie przestrzeni RGB, regulację natężenia oświetlenia oraz opcję jego cyklicznego przygasania. Podświetlenie nie jest strefowe jak w myszkach Mionix i obejmuje boczne elementy, logo oraz rolkę. Zakładka dotycząca czułości udostępnia zdefiniowanie czterech poziomów DPI pomiędzy którymi można się przełączać za pomocą przycisków. Dalsze zakładki podają na tacy suwaki dotyczące kliknięcia, pracy rolki, czułości i częstotliwości próbkowania a także funkcji każdego z przycisków. Wszystkie ustawienia można zapisać w pamięci myszki w jednym z pięciu profili.


(kliknij, aby powiększyć)

Mouse Rate Checker potwierdził częstotliwość próbkowania z ustawieniami w oprogramowaniu myszki. Podczas pracy nie zaobserwowałem żadnych niedogodności wynikających z opóźnień, predykcji, akceleracji wstecznej czy błędach w odwzorowaniu ruchów dłoni. Laserowy układ śledzenia jest niewybredny i działał idealnie na różnych blatach stołu, kartce papieru, wzorzystych materiałach i tanich podkładkach materiałowych.

Argon daje sporą elastyczność w kwestii ułożenia dłoni – gryzonia można trzymać na trzy podstawowe sposoby, przy czym konstrukcja zachęca do przesuwania myszką przy użyciu samych tylko palców lub w akompaniamencie części dłoni.

Teflonowe podkładki pod myszką nie należą do najlepszych rozwiązań – są stosunkowo małe, choć spełniają swoją funkcję na twardej i gładkiej powierzchni. Miękka podkładka materiałowa zwiększa nieco opór podczas przesuwania. W rozwiązaniach dla graczy ślizgacze powinny być zdecydowanie większe – jak np. w Avoir 7000.

Praca przycisków głównych jest taka jakiej oczekuję – klik jest responsywny, krótki i przyjemny dla ucha, a także dobrze wyczuwalny pod palcem. Rolka pracuje z miękkim i cichym chrobotem ze sztywno pracującym przyciskiem pod spodem. Nieco zbyt delikatne są przyciski dodatkowe, które wymagają ciut zbyt małego nacisku jak na mój gust. Przyciski do zmiany DPI działają tak jak powinny.







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Pomocnik gracza – test myszki Ozone Argon (Ocelote World)
 
 » Ogólniki
 » Obrazki
 » Konkrety
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »